PAVASARIO ATOSTOGŲ STOVYKLOS

2024-04-08

Netruko prabėgti mokinių pavasario atostogos Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkams. Sustiprinta mokinių fizinė ir emocinė sveikata bei gyvenimo įgūdžiai, sudarytos galimybės pažintinių, bendradarbiavimo, saviraiškos ir varžybinių kompetencijų plėtojimui stovyklose Palangoje ir Rygoje. Stovyklų programas parengė ir įgyvendino mokytojai Karolis Limantas, Daugirdas Stonys. Artūras Gapšys, Nerijus Vidžiūnas ir Irena Vidžiūnienė.  Keturias dienas 38 įvairaus amžiaus mokiniai tobulino orientavimosi technikos gebėjimus Palangos apylinkėse ir mieste. Nors oro sąlygos labiau priminė rudenį nei pavasarį, stovyklautojai mielai mankštinosi pajūrio pušyne, ieškojo įdomiausių Palangos objektų pagal žemėlapį, o teorines žinias įtvirtino nuotaikingame kahoot žaidime, kūrybinius meninius gebėjimus pademonstravo pristatymų vakare. Gerų emocijų nestigo ir treniruotėje Palangos baseine. Rygoje stovyklavę, ne pirmus metus orientavimosi sporto programą lankantys mokytojo K.Limanto mokiniai, tris dienas dalyvavo Rygos orientavimosi sporto varžybose „Magnets“. Trasos skirtingose, šiauliečiams neįprastose vietovėse. Įgyta greito orientavimosi ir bėgimo patirtis, sustiprinti orientavimosi technikos gebėjimai. Laisvalaikiu stovyklautojai ne tik pabuvojo gražiausiose Rygos vietose, bet ir aplankė Siguldą, pamatė smėlio olą, bobslėjaus trasą, grožėjosi įspūdinga aplinka keldamiesi lynų keliu. Dėkojame mokytojams už nuoširdų darbą, teveliams už paramą ir palaikymą, o mokiniams už norą tobulėti ir pažinti.

 Informacija G.Beleckaitės, foto K.Limanto


DĖKOJAME UŽ PARAMĄ

Nuoširdžiai dėkojame ir džiaugiamės, kad Jūsų kasmet skiriama 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio parama padeda pagerinti Šiaulių jaunųjų turistų centro ugdomąją veiklą. 2023 metų parama panaudota naujos ugdymo aplinkos – laipiojimo sporto salės įrengimui.

                 Tikimės Jūsų paramos 2024 m.  Gauta parama bus skiriama ugdymo proceso galimybių plėtojimui pagal JTC tarybos patvirtintus prioritetus.
 

Direktorius  Romualdas Pelenis


 

KRAŠTOTYRININKAI DOMĖJOSI VELYKŲ TRADICIJOMIS

2024-03-28

Kovo 27 dieną Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai pakvietė į projektinį renginį „Nebedaug jau lig Velykų“. Šio renginio vedėjos Rusnė ir Margarita jauniesiems kraštotyrininkams priminė svarbiausius šv. Velykų akcentus, pateikė kraštotyrinės veiklos metodais surinktą informaciją,  o žinias įtvirtino nuotaikingu Kahoot žaidimu. Visą mėnesį mokiniai artimoje aplinkoje domėjosi Velykų tradicijomis. Renginyje tai pristatė ir pasiūlė išbandyti kai kuriuos šventinių kiaušinių marginimo, namų puošimo būdus. Ne vienas ryžosi išbandyti ,,kitaip" papuošti Velykinius margučius. Daug gražių emocijų sukėlė Velykinių puokščių rišimas iš  pavasarinių šakelių. Tad į namus iškeliavo pačių pasigamintos puokštės. O išsiskirdami kraštotyrininkai atsisveikino tradiciniais palinkėjimais.

Informacija G.Beniušienės, foto G.Beleckaitės


METODINĖ DIENA ŠIAULIŲ TECHNINĖS KŪRYBOS CENTRE

2024-03-25

Kovo 18 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro mokytojai vyko į Šiaulių techninės kūrybos centrą. Čia vyko metodinė diena  „STEAM krypties kompetencijų ugdymas neformaliajame švietime“. Gerosios patirties sklaidos renginys, organizuotas abiejų įstaigų pedagogams, supažindino su STEAM samprata ir ugdymo patirtimis Lietuvoje ir užsienyje, suteikė galimybę praktiškai išmėginti STEAM krypties veiklas, galinčias padidinti neformaliojo vaikų švietimo pasiūlą įvairioms tikslinėms grupėms, patobulino mokytojų dalykines kompetencijas, siekiant kokybiško STEAM srities neformaliojo švietimo organizavimo. Naudingų žinių, patirties padėjo įgyti Roman Šarpanov, Šiaulių techninės kūrybos centro direktorius,  Gintautas Jazdauskas, Šiaulių techninės kūrybos centro projektų vadovas,  inžinerinių kūrybinių dirbtuvių mokytojas, Julija Muningienė, Šiaulių techninės kūrybos centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui. Dėkojame Kolegoms už naudingą metodinį renginį.

Informacija ir foto G.Beleckaitės


 

 

 

SVEIKINAME

pėsčiųjų turizmo programos mokinius ir mokytoją

Gražiną Plungienę,2024 m. kovo 17 d. įveikusius sudėtingą

gamtinių kliūčių maršrutą aplink Rėkyvos ežerą.


 

Šiaulių jaunųjų turistų centro turizmo grupių mokiniai dalyvavo tradiciniame respublikiniame renginyje "Nuotykių lenktynės aplink Rėkyvos ežerą". Įveikę neįprastą maršrutą, mokiniai džiaugėsi įgyta keliavimo pelke patirtimi, draugų palaikymu. Prisiminimui liko nepaprasti įspūdžiai ir organizatorių prizai.


SVEIKINAME

Šalies mokinių turizmo technikos varžybų „Raguva 2024“ nugalėtojus ir prizininkus

Asmeninėse varžybose DŽIUGĄ JAZDAUSKĄ užėmusį I vietą, ALEKSĄ GEČĄ – II vietą, trečiąsias vietas savo amžiaus grupėse užėmusius

 JUSTINĄ ARCERYTĘ,  AISTĘ VAITEKAITYTĘ, JONĄ ČESNULEVIČIŲ.

Komandinių varžybų trečiųjų vietų laimėtojus

 jaunučių komandą JUASTINĄ ARCERYTĘ, TAUTVYDĄ VISMANTĄ, DŽIUGĄ JAZDAUSKĄ, JUSTINĄ DŽIUGĮ, vaikų komandą:ESTELĄ SAKALAUSKAITĘ, EMILĮ KELMELĮ, JONĄ ČESNULEVIČIŲ, NOJŲ RŪKĄ, pradinukų komandą EMILIJĄ KRUEGER, ALEKSĄ GEČĄ, AISTĘ VAITEKAITYTĘ, GUSTĘ VARNAITĘ.

Mokinius varžyboms parengusius mokytojus Saulių Kelmelį ir Deividą Gudaitį

Varžybos vyko kovo 9 d. Panevėžio raj. Raguvos gimnazijos sporto salėje. Tai Lietuvos mokinių

 turizmo technikos pirmenybių uždarose patalpose I etapas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės 

atkūrimo dienai paminėti. Varžybose keturiose amžiaus grupėse dėl apdovanojimu varžėsi  22

mokinių komandos, tar kurių trys Šiaulių jaunųjų turistų centro komandos. Komandinėje rungtyje

Vaikų ir pradinukų amžiaus dalyviams teko įveikti turizmo technikos kliūčių ruožą trasa (mazgai,

buomas, lygiagretes virves, perkėla, nusileidimas suoliuku, pelke, sužeistojo nešimas, traversas).

Jaunučiams daugelį kliūčių reikėjo įsirengti ir nuimti, su komandine sauga įveikti alpinistinę sieną.

Iki antrosios vietos pritrūko labai nedaug. Džiugu, kad mūsų vaikų komandą, ką tik perėjusi iš

pradinukų, varžybose pelnė medalius. Asmeninėse varžybose visi siekė pergalių. Tad smagu, kad

net keturi mūsų sportininkai pelnė dar po vieną medalį. Pirmą kartą visi šiauliečiai

iškovojo medalius. Komandos apdovanotos sportinėmis taurėmis.    

Informaciją parengė G.Beleckaitė


ORIENTAVIMOSI SPORTO VARŽYBOS ŠIAULIŲ ARENOJE

2024-03-01

Paskutiniąją kalendorinės žiemos dieną, vasario 29-ąją,  Šiaulių jaunųjų turistų centras organizavo orientavimosi sporto varžybas uždarose patalpose. Varžybos vyko Šiaulių arenoje. Sportinį žemėlapį sudarė Evaldas Liekmanis, trasas planavo Daugirdas Stonys, o įrengė orientavimosi sporto mokytojai. Kadangi orientuotis patalpose nėra taip paprasta, orientavimosi sporto mokytojų metodinėje  grupė sutarta, kad renginys bus ir edukacinis, ir varžybinis. Jaunesniojo amžiaus ar mažiau patirties turintys mokiniai, beveik valandą kartu su mokytoju orientavosi pagal sportinį Arenos žemėlapį, taip išsiaiškindami neįprastą objektų žymėjimą, kelio į kontrolinį punktą pasirinkimo galimybes. Varžybos prasidėjo vėliau. Daugiau nei šimtas mūsų Centro mokinių, orientacininkai iš Plungės sporto mokyklos, mokinių tėvai, kiti suaugusieji orientacininkai  įveikė trasas pagal amžių per visus Šiaulių arenos aukštus. Kadangi varžybos vyko vakare, kai kurie pasinaudojo žibintuvėliais. Varžybų prizininkais tapo sugebėję greitai suprasti žemėlapį, pasinaudoti reikalingais orientyrais. Moksleiviško amžiaus sportininkai apdovanoti Šiaulių jaunųjų turistų centro medaliais. Šiaulių arena ne tik suteikė patalpas, bet ir vyresniojo amžiaus grupių nugalėtojus apdovanojo prizu. Nors žiema baigėsi, bet dar vienos varžybos Šiaulių arenoje vyks kovo mėnesį.

Informacija G.Beleckaitės


KRAŠTOTYRININKAI PROJEKTĄ SKYRĖ DUONAI

2024-03-01

Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai  vasario mėnesio vykdė projekto „Mūsų duoną kasdieninė“ veiklas. Per mėnesį visų grupių mokiniai atliko tiriamąsias užduotis, dalyvavo edukacijose, domėjosi tradicijomis, rinko tautosakos pavyzdžius, mokėsį dainų. O vasario 29 d. susirinkę į renginį „Edukacija-degustacija“ pristatė savo darbus. Išradingai prasmingas kraštotyriniu požiūriu veiklas pristatė mokytojų Daivos Uržienės, Danguolės Masandukienės mokiniai. Įdomu buvo paklausyti atlikto tyrimo, kiek rūšių duonos galima nupirkti artimiausioje parduotuvėje, pristatymą, apklausų „Mano šeimos duona“, „Duonos receptas“ rezultatus. Smagiai sukosi žaidimo „Maišas yra, miltai byra...“ ratelis, ne kartą skambėjo dainos apie duoną, vyko linksmos patarlių, priežodžių varžytuvės, o pabaigoje - duonos bei jos gaminių degustacija. Džiugino mokinių nuomonė, kad projektas įdomus ir naudingas, paskatino į veiklas įsitraukti visą šeimą.

Informacija G.Beleckaitės


DALYVAVO RESPUBLIKINĖJE MOKINIŲ KONFERENCIJOJE

2024-02-29

Vasario 27 d.  Šiaulių jaunųjų turistų centro  kraštotyrininkės Emilė Silkartaitė, Aurėja Jakaitytė ir Evelina Budžiūtė, mokytojos Marijos Gedminienės mokinės, dalyvavo respublikinėje mokinių koferencijoje - kūrybiškumo dirbtuvėse "Mano ateities laboratorija", kuri vyko Šiaulių "Sandoros" progimnazijoje. Kraštotyrininkės parengė ir pristatė stendinius pranešimus "Mano gimtojo miesto ateitis“. Jaunosioms kraštotyrininkėms  ši tema labai patiko, nes kraštotyros būrelio užsiėmimuose kryptingai susipažino su gimtojo miesto istorija, dabartimi, lankytinomis jo vietomis. Tad  „kurti“ savo miesto ateitį  pristatyti konferencijoje savo darbus jaunosioms kraštotyrininkėms buvo įdomu. Mokinės apdovanotos organizatorių padėkos raštais ir asmeninėmis dovanėlėmis.

Informacija G.BeleckaitėsLIETUVOS ORIENTAVIOSI SPORTO SLIDĖMIS ČEMPIONATAS LATVIJOJE

2024-02-21

Vasario 17-18 d. Maduonoje (Latvija) vyko Lietuvos orientavimosi sporto čempionato slidėmis antrasis. Sportininkai varžėsi vidutinėje trasoje ir estafetėse. GRETA MAZURAITYTĖ apdovanota trečios vietos medaliu. Čempionato varžybose dalyvavo 295 dalyviai iš Lietuvos ir Latvijos.

Šiaurės rytinėje Latvijos dalyje esantis Madonos miesto apylinkės visą šią žiemą padengtos storu sniego sluoksniu, kuris leido pravesti antrąjį Lietuvos ir Latvijos bendrą orientavimosi sporto slidėmis čempionatą. Kaip ir visame Pabaltijyje oro sąlygos buvo nenuspėjamos. Vidutinės trasos rungties metu lijo lietus ir buvo 4 laipsniai šilumos. Bet viską kompensavo puikiai paruoštos vėžės. Geriausiai iš Šiaulių jaunųjų turistų centro sportininkų pasirodė Greta Mazuraitytė M20 grupėje ir Ignas Balčiūnas V17 grupėje. Abu užėmė 5-sias vietas. Varžybos vyko labai kalvotoje ir orientavimosi aspektu sudėtingoje vietovėje

Vasario 18 dieną sportininkai rungėsi estafečių varžybose. Oro sąlygos vėl krėtė išdaigas. Naktį paspaudė šaltukas ir vėžės visoje trasoje tapo beveik ledinės. Taigi čiuožti teko ekstremaliomis sąlygomis. Kai kuriuose nusileidimuose daug sportininkų nusiimdavo slides ir leisdavosi pėsčiomis, nerizikuodami sulaužyti inventorių. Bronzos medalį iškovojo Greta Mazuraitytė kartu su komandos draugėmis, buvusiomis Jaunųjų turistų centro ugdytinėmis, Ieva Gapšyte ir Karolina Špukaite  moterų elito grupėje užėmė trečiąją vietą.  Ignas Balčiūnas pirmas atšliuožė į finišą pirmame estafečių etape. Sportininkus čempionatui ruošę mokytojai Artūras Gapšys ir Romualdas Veršinskas estafečių varžybose V125 metų amžiaus grupėje apdovanoti Lietuvos čempionato sidabro medaliais. 

Informaciją parengė R.Veršinskas


 

 

SLIDINĖJIMO STOVYKLA  ORIENTACININKAMS

2024-02-15

 

2024 m. žiema šiauliečių sniegu nelepina. Tad Šiaulių jaunųjų turistų centro mokytojas Daugirdas Stonys parengė slidinėjimo stovyklos programą ir pakvietė vasario 9-11 d. jaunuosius orientacininkus dalyvauti slidinėjimo stovykloje Ignalinoje ir tuo pačiu susipažinti su šio vaizdingo krašto gamta. Sniego buvo pakankamai. Kiekvieną dieną vyko užsiėmimai Ignalinos žiemos sporto centre. Dalyviai itin džiaugėsi slidinėjimo trasos sąlygomis,  įgįjo patirties aukšto lygio slidinėjimo trasoje ir didžiavosi auklėtiniais patobulinusiais slidinėjimo technikos įgūdžius kalvotoje vietovėje. D.Stonys pasidžiaugė, kad auklėtiniai įveikė savo baimes ir grįžo gerokai patobulėję.

Informacija ir foto D.Stonio


SVEIKINAME

Patriciją Liekytę, Viltę Vanagaitę, Vanesą Norkaitytę,

Gabiją Minčinauskytę, Mortą Milašauskaitę, Joną Vaitiekaitį,

Adomą Narvydą, Dovydą Prižgintą Vilių Aleknavičių, Gvidą Šidlauską,

Šiaulių jaunųjų turistų centro Judriųjų orientavimosi sporto technikos varžybų patalpose prizininkus.

Nepastovus 2024 m. žiemos oras pakoregavo Šiaulių jaunųjų turistų centro renginių kalendorių. Orientavimosi sporto mokytojų metodinė grupė sutarė, kokiu būdu patobulinti ir įvertinti  mokinių gebėjimus bei pažangą vasario ir kovo mėn.. Nutarta  renginius vykdyti patalpose. Vasario 6 ir 13 dienomis vyko Judriosios orientavimosi technikos varžybos patalpose. Renginys vyko Juliaus Janonio gimnazijoje - sporto salėje, koridoriuose. Pirmosiose varžybose orientavimosi sporto technikos užduotis mokiniams rengė visi mokytojai. Iki užduoties teko pabėgėti, įveikti tam tikras kliūtis. Dalyviai varžėsi atskirai jaunesniųjų ir vyresniųjų amžiaus grupėse. Antrosiose renginio varžybose teko panaudoti žemėlapio suorientavimo gebėjimus. Jaunesnieji orientavosi sporto salėje pagal objektų žemėlapį, o vyresni įveikė orientavimosi trasą, įrengtą visoje mokykloje. Trasas kūrė mokytojai Nerijus ir Irena Vidžiūnai, Evaldas Liekmanis. Susumavus abiejų Judriųjų orientavimosi technikos varžybų patalpose rezultatus, prizininkai apdovanoti  Centro medaliais.

Informaciją parengė G.Beleckaitė, 2024-02-15


 

 

 

 

 

ORIENTAVIMOSI SPORTO VEIKLOS MAŽIESIEMS ŠIAULIEČIAMS

2024-02-09

 

Šiaulių jaunųjų turistų centras, skatindamas miesto bendruomenės aktyvią gyvenseną, pristato ir suteikia galimybę išbandyti ugdymo programų sportines veiklas. 2024 m. vasario 7 d. mokytojas Artūras Gapšys, pristatydamas orientavimosi sportą jauniesiems šiauliečiams, vykdė veiklas renginyje Sporto žaidynės "Mažylių labirintas". Projektą organizavo Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centro Sportas visiems skyrius. Visi dalyviai išbandė orientavimosi sportą. Dėkojame mokytojui ir pagalbininkams.

Informaciją parengė G.Beleckaitė


SVEIKINAME

2024 m. vasario mėn. 3 -4 dienomis Ignalinoje vyko  Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionatas sprinto ir bendro starto trasose. Šiaulių jaunųjų turistų centro auklėtiniai iš čempionato sugrįžo iškovoję 3 medalius, pasisėmę patirties.

 225 įvairaus amžiaus sportininkai susirinko į Ignalinos žiemos sporto centrą parungtyniauti žiemos orientavimosi čempionato  trasose. Kartu su visais sudėtingose trasose jėgas išbandė ir Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkai. Pakeitus amžiaus grupių reikalavimus 18 metų sportininkai turėjo rungtyniauti 20 metų grupėje ir įveikinėjo tokio pat sudėtingumo trasas kaip ir elito grupės sportininkai. Merginų 20 metų grupėje Gintarė Gapšytė, įveikusi 3 km su 17 kontrolinių punktų trasą iškovojo bronzos medalį. Šioje trasoje nugalėjo nesenai Europos čempione tapusi vilnietė Margarita Dienytė, antra taip pat vilnietė ir Europos čempionato prizininkė Saulė Traubaitė. Kita Jaunųjų turistų centro auklėtinė Greta Mazuraitytė užėmė ketvirtą vietą. Vaikinų 17 metų amžiaus grupėje startavęs Ignas Balčiūnas didžiąją trasos dalį įveikinėjo antros vietos grafiku, bet gale padaryta klaida leido užimti tik 10 vietą. Vyrų 23 metų amžiaus grupėje startavęs Gvidas Šidlauskas nučiuožęs 3,3 km su 18 kontrolinių punktų trasą iškovojo sidabro medalį.

Vasario 4 dieną sportininkai dalyvavo bendro starto varžybose, kuriose dalyviai startuoja vienu laiku. Trasos buvo labai sudėtingos tiek slydimo, tiek ir orientavimosi požiūriu. Slydimą laba sunkino daugelyje trasos vietų susiformavusi ledinė vėžė. Ne vienas sportininkas pasitraukė iš trasos dėl sugadinto inventoriaus. O orientuotis buvo sudėtinga dėl labai didelio kontrolinių punktų skaičiaus. Merginų 20 metų amžiaus grupėje trasos ilgis 9,8 km ir joje buvo net 37 kontroliniai punktai. Kaip ir pirmą dieną nugalėtojų pjedestalas buvo tas pats. Vėl nugalėjo Margarita Dienytė, antra buvo Saulė Traubaitė, o bronzos medaliu vėl pasidabino mūsų sportininkė Gintarė Gapšytė. Greta Mazuraitytė buvo ketvirta. Sportininkus varžyboms paruošė treneriai Artūras Gapšys ir Romualdas Veršinskas. Didžiuojamės visais mūsų komandos sportininkais, įveikusiais tikrai nepaprastas čempionato trasas

Vasario 17-18 d. Šiaulių jaunųjų turistų orientacininkai dalyvaus kitose 2024 m. Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionato varžyboms, kurios  vyks Latvijoje Madonos sporto centro apylinkėse.

Informaciją parengė R.Veršinskas, foto A.Gapšio 

KRAŠTOTYRININKAI PRISTATĖ PROJEKTO VEIKLAS

2024-01-31

Įsivertindami praėjusiųjų metų kraštotyrinės krypties programų turinio įgyvendinimą ir planuodami 2024 m. darbus, Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyros mokytojų metodinė grupė nutarė padidinti programų turinio prieinamumą ir skirtingų gebėjimų mokiniams organizuojant kraštotyros veiklas projektų metodu ir kiekvieną mėnesį vykdyti renginį, kuriame mokiniai pristatys ir aptars parengtus darbus.

Sausio 31 dieną  vyko sausio mėnesio projekto „Tarpušvenčio pramogos“ aptarimas.  Jaunesniojo amžiaus kraštotyrininkai domėjosi šeimos Kalėdiniais atvirukais. Įdomiausius, seniausius pristatė mokytojos Marijos Gedminienės mokiniai. Daugeliui šių laikų  mokinių  sveikinimo atvirukų siuntimas paštu – naujiena. Renginio dalyviai pamatė atvirukus rašytus  daugiau nei prieš 65 metus.  Mokytojų Daivos Uržienės ir Genovaitės Beniušienės mokiniai atliko apklausas savo šeimose ir sužinojo, kaip šventiniu laikotarpiu „pramogavo“ seneliai,  kai nebuvo informacinių technologijų priemonių. Vyresnieji kraštotyrininkai rinko žaidimus ir pasiūlė  keletą žaidimų pažaisti renginio dalyviams. Tad netrūko gerų emocijų ir juoko. Etninės kultūros programos mokytojos Danguolės ugdytiniai parengė pristatymą „Kaip mes šventėms puošiam namus“ ir visiems priminė spindintį žiemos švenčių laikotarpį. Smagu buvo stebėti susidomėjusius mokinius, jų nuoširdžius pristatymus, šurmulį ir juoką įsitraukus į žaidimus ir net pažadą, kad mokykloje ar stovyklaudami tikrai žais „Žiužį“.  O vasario mėnesio projektą jaunieji kraštotyrininkai skirs duonai.

Informacija G.Beleckaitės


 

 

 

PIRMOJI 2024 METŲ STOVYKLA

2024-01-08

 

Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkai 2024 metus pradėjo stovyklaudami. Pirmoji šių metų stovykla vyko sausio 5 – 7 d. Palangoje. Mokytojas Karolis Limantas parengė stovyklos programą. Ir nors žiema nepagailėjo šaltuko ir sniego pajūryje, tai stovyklautojams nesutrukdė patobulinti žemėlapio skaitymo ir kompaso naudojimo gebėjimus, sustiprinti fizinį pasirengimą. Žaismingos ir tikslingos teorinės ir praktinės pratybos vyko ne tik įprastose vietovėse. Daugelis įsitikino, kad dar yra Palangoje nepažintų vietų. Laisvalaikis smagiai bėgo prie jūros ir baseine, bendraujant ir bendradarbiaujant. Mokytojo nuomone, stovyklautojai įgijo daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, savarankiškumo ir gyvenimo įgūdžių, kurie bus naudingi treniruotėse, mokykloje ir kasdieniniame gyvenime. 

 

Informacija G.Beleckaitės, foto K.Limanto


Įgyvendintas projektas „Aktyvios gyvensenos virusas Šiaulių apskrityje: orientavimosi sporto populiarinimas ir plėtra“

„Sportuoti gali visi“ – šią mintį galėtų patvirtinti Orientavimosi sporto klubo „Sakas“ nariai per kelerius metus subūrę nemažą ratą entuziastų ar bent išbandžiusį šį sportą naujokų. Orientavimosi gamtoje ar mieste iššūkių patyrę sporto mėgėjai bėgiodami su kompasu ir žemėlapiu rankose stiprino savo fizines ir psichines savybes.

Orientavimosi sporto klubas „Sakas“ kartu su partneriu – Šiaulių jaunųjų turistų centru įgyvendino projektą „Aktyvios gyvensenos virusas Šiaulių apskrityje: orientavimosi sporto populiarinimas ir plėtra“. Projektas bendrai finansuotas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projektas, kurio tikslinė grupė - vaikai, jaunimas iki 29-erių metų ir suaugusieji, pradėtas įgyvendinti 2020 m. rugsėjo 1 d. ir vykdytas trejus metus – iki 2023 m. gruodžio 31 d.

Sėkmingai įgyvendinus projektą Kurtuvėnų regioninis parkas tapo dar patrauklesnis orientavimosi sporto ir laisvalaikio leidimo gamtoje mylėtojams. Dengtilčio, Pageluvio ir Vainagių miškuose įrengtos trys stacionarios orientavimosi sporto trasos, prieinamos sportininkams visais metų laikais. Taip sudaryta galimybė stacionariomis trasomis naudotis šeimoms su vaikais, mokytojams, organizuojantiems aktyvų popamokinį auklėtinių užimtumą gamtoje, įvairaus amžiaus ir pajėgumo savarankiškai fizines veiklas planuojantiems Šiaulių apskrities gyventojams, laisvalaikį leidžiantiems Lietuvos ir užsienio turistams. Trasos žemėlapį galima parsisiųsti ir atsispausdinti arba naudoti mobiliąją programėlę Omaps, kurioje matomas tiek žemėlapis su trasa, tiek kompasas išmaniojo prietaiso ekrane. Atspausdintą žemėlapį galima gauti Kurtuvėnų regioninio parko Lankytojų centre (Parko g. 2, Kurtuvėnai, Šiaulių r.) bei parduotuvėje ,,S- Sportas“ (Jablonskio g. 16, Šiauliai).

Per trejus metus projekto įgyvendinimo metu visi norintieji galėjo dalyvauti net 84 orientavimosi sporto varžybose. Kiekvienais metais įgyvendinta po 16 OSK Sakas organizuotų masinių orientavimosi sporto varžybų „Azimutas“. Kasmet taip pat vyko projekto partnerio – Šiaulių jaunųjų turistų centro organizuotos orientavimosi sporto varžybos uždarose patalpose bei orientavimosi sporto varžybos „Miesto parkai“. Organizuotose varžybose bei stacionariose trasose iš viso dalyvavo daugiau nei 9800 dalyvių iš įvairių Šiaulių apskrities gyventojų grupių.

Visoms šioms varžyboms vykdyti ir jų patrauklumui didinti buvo įsigyta moderni įranga ir inventorius. Projekto metu įsigyta varžybų elektroninė aptarnavimo sistema sport ident, Si-air kontrolinės kortelės dalyviams, akustinė sistema, sudaryti orientavimosi sporto žemėlapiai naudojami ir pasibaigus projektui.

Anot OSK „Sakas“ vadovo Daugirdo Stonio projektas ne tik populiarino orientavimosi sportą bėgte, bet ir ugdė žmonių orientavimosi miške įgūdžius: „Džiaugiamės, kad mūsų organizuotose orientavimosi sporto varžybose dalyvavo tiek daug dalyvių, kurie po kiekvieno varžybų turo tobulėdavo ir didžiavosi asmeniniu augimu. Projektas suteikė galimybę didinti sportuojančių gamtoje vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų, senjorų skaičių ir pagerinti orientavimosi sporto varžybų sąlygas.“NAKTINIS ŽYGIS MIŠKE

2023-12-18

                      Šiaulių jaunųjų turistų centras 2023 m. gruodžio 15 d. organizavo tradicinį bendruomenės turistinį naktinį žygį, skirtą Šviesos dienos paminėjimui. Šių metų žygio maršrutas tamsoje vedė Bubių mišku link Kurtuvėnų. Maršruto ilgis bevei 4 kilometrai. Keliauti naktį, patirti įvairių prieššventinių netikėtumų žygyje, susiburti prie laužo ir taip praskaidrinti niūrias gruodžio dienas ryžosi beveik 100 mokinių: kraštotyrininkų, turistų, orientacininikų, mokinių tėvelių, mokytojų. Nuotykiai prasidėjo žygiuojant. Mokytojai Karolis ir Daugirdas maršruto kelyje išdėliojo keletą orientavimosi sporto punktų ir šalia prikabinto šviečiančių mažų "Nykštuko kepuryčių". Dalyviai, suradę "kepurytes" jas išmainė į dovanėlę. Žygeiviai susibūrė prie jaukaus turistinio laužo, kurį saugiai įrengė mokytojai Evaldas ir Romas. Susirinkusius aplankė Kalėdų senelis. Skambėjo dainos, eilėraščiai, pasakojimai, mįslės. Vaikai apdovanoti saldžiaisiais prizais. Grupių mokytojams Kalėdų seneliui teko trumpai pristatyti savo mokinių veiklas, pasiekimus ir tada “gauti” dovanų visai grupei. Gamta apdovanojo nuostabiai sniegu išpapuoštu mišku, lengvu šaltuku, dalyviai – gera nuotaika. Renginiui skirtas laikas greit ištirpo. “Iki kito žygio, gražių švenčių ir smagių atostogų!” - išsiskirdami linkėjo vieni kitiems renginio dalyviai.

Informacija ir foto G.Beleckaitės


KRAŠTOTYRININKAI „SURADO“ KĖDAINIUS

2023-12-11

                      Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai 2023 m. gruodžio 7 dieną dalyvavo ekspedicijoje, kurios tikslas buvo tiesiogiai susipažinti su vidurio Lietuvos miestu, Lietuvos geografiniu centru, Kėdainiais. Kraštotyrininkai su gide Jūrate lankėsi senamiestyje, kitose žymesnėse miesto vietose. Pabuvojo Kėdainių krašto muziejuje, kur gidė Irena supažindino su miesto istorija, parodė ir papasakojo apie kai kuriuos eksponatus, turiningai pravedė edukaciją „Seni daiktai prabyla“. Jauniesiems kraštotyrininkams buvo ypač įdomu gyvai pamatyti, prisiliesti prie daiktų, kuriuos savo buityje naudojo senoliai, sužinoti jų pavadinimus. Tai, ką mokiniai pamatė ir patyrė ekspedicijoje, labai praturtino jų  kraštotyrines žinias.

 

Informaciją parengė M.Gedminienė


PRISTATYTI KRAŠTOTYRININKŲ RUDENS DARBAI

2023-12-04

                      Lapkričio 30 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai aptarė šiais mokslo metais nuveiktus darbus, įvertino vykusių išvykų ekspedicijų Tytuvėnuose, Šiaulėnuose, Pasvalyje, Vilniuje atradimus. Renginyje dalyvavęs Romualdas Pelenis, Šiaulių jaunųjų turistų centro direktorius, pasveikino susirinkusius, padėkojo už prasmingą veiklą.

                      Antroje susitikimo dalyje ir mokiniai, ir mokytojai  pristatė projekto "Mano namų daikto istorija" eksponatus.  Projekto tikslas – ne tik rasti savo namuose seniausią ar brangius prisiminimus menantį daiktą, bet  pateikiant žodžiu jo metriką, apibūdinti  laikmetį. Į projektą  mielai įsitraukė ir jaunesniojo amžiaus mokiniai, jų tėveliai. Vieni pristatė tėvų ar senelių kolekcijų daiktus, kiti - mielus žaisliukus, prizą, tarpukariu ranka rašytą maisto gaminimo receptų knygą, pažymių knygelę, tremtyje siuvinėtą staltiesę, kvapų malūnėlį, suvenyrą ir kitus daiktus. Daiktus ir jų istoriją pristatė ir kraštotyros mokytojos. Renginio pabaigoje neformaliojo vaikų švietimo programos „Etninės kultūros raiška“ mokinių muzikavimas padovanojo Kalėdų laukimo nuotaiką.

Informacija G.Beniušienės


NAUJA PATIRTIS VARŽYBOSE „MINI ROGAININGAS“

2023-11-27

                      Lapkričio 25 d. Juodlės miške (Kelmės raj.) įvyko Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi vietovėje varžybos „Mini rogainingas 2023“. Iškritęs sniegas neišgąsdino norėjusių  išbandyti save neįprastose varžybose. Rogainingas – ilgesnės trukmės orientavimosi sporto rungtis, kai dalyvių (dažniausiai komandoje po du) rezultatą lemia ne surastų kontrolinių punktų skaičius, o  punkto vertės taškų suma. Dalyviams tenka, įvertinus savo galimybes, patiems susiplanuoti trasą ir surasti „vertingiausius“ kontrolinius punktus. Šio rogainingo trasą planavo mokytojas Daugirdas Stonys, žemėlapį varžyboms parengė ir rezultatus skaičiavo Evaldas Liekmanis, kontrolinius punktus statė mokytojai Karolis Limantas ir Nerijus Vidžiūnas, prizininkų medaliais pasirūpino orientavimosi sporto klubas „Sakas“. Startas bendras, kontrolinis laikas – 2 val., svarbu nevėluoti, nes prarandami taškai. Smagu buvo matyti, kaip į visas puses pabirę mažiausieji ir vyresni mokiniai rinkosi kelius į punktus, skaičiavo, kiek liko laiko ir suspėjo pasigrožėti gamta. Rogainingo trasas įveikė  ir mokinių tėveliai. Gvidas Šidlauskas ir Ignas Balčiūnas surinko daugiausiai taškų – abu po 1506. Varžybų „Mini rogainingas“  nugalėtojais atskirose amžiaus grupėse tapo Ugnė Balčiūnaitė, Vanesa Norkaitytė, Gabija Minčinauskytė, Jarūnė Šataitė, Greta Mazuraitytė, Natanas Martinaitis, Vakaris Masiliūnas, Martynas Mockus, Ignas Balčiūnas, Gvidas Šidlauskas. Sveikiname prizininkus ir džiaugiamės visų  varžybų dalyvių rezultatais.

Informaciją parengė G.Beleckaitė


PAŽINTINĖ IŠVYKA IR EKSPEDICIJA VILNIUJE

2023-11-22

                      Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyros ir pėsčiųjų turizmo grupių mokiniai lapkričio19 d.  dalyvavo  išvykoje - ekspedicijoje  Vilniuje. Ekspedicijos programą parengė mokytojos Danguolė Masandukienė ir Gražina Plungienė.  Mokiniai „tyrinėjo“ Vilnių nuo Gedimino pilies bokšto, vizualiai atpažindami objektus pagal duotas žodines užuominas, žemėlapyje ir reikalingų istorinių faktų ir dabarties pastebėjimų surado Gedimino pilies bokšto muziejuje. Daugelį nustebino Lietuvos energetikos ir technikos muziejaus ekspozicija. Kraštotyrininkų tikslas – apžiūrėti ir aptarti pagal ekspedicijos klausimyną ne mažiau kaip trijų miesto bažnyčių vargonus sudomino visus išvykos dalyvius, o pėsčiųjų turizmo programos mokiniai „skaitė“ miesto žemėlapį, stebėjo ir žymėjo tą dieną nukeliautų kilometrų skaičių. Nors išvykos trukmė pareikalavo fizinės ištvermės, visi sutarė, kad smagu vaikščioti jau Kalėdinėmis spalvomis pasipuošusiomis senamiesčio gatvelėmis, susipažinti su Vilniumi neįprastais maršrutais.

Informacija D.Masandukienės


SVEIKINAME

LIETUVOS MOKINIŲ TURIZMO TECHNIKOS VARŽYBŲ PRIZININKUS

2023-11-21

                      2023 m. lapkričio 19 d. Vilniuje vyko paskutinės šalies mokinių turizmo technikos čempionato varžybos „Vilnius 2023“, kuriose dalyvavo daugiau kaip 30 komandų, Šiaulių jaunųjų turistų centro sportinio turizmo mokiniai iškovojo dvi prizines vietas jaunučių ir pradinukų amžiaus grupėse. Jaunučių komanda: Džiugas Jazdauskas, Justas Džiugys, Justina Arcerytė, Tautvydas Vismantas užėmė trečiąją vietą (mokytojas Saulius Kelmelis), o pradinukų komanda: Emilis Kelmelis, Aleksas Gečas, Gustė Varnaitė, Emilija Krueger iškovojo antrąją vietą (mokytoja Marija Agnė Kalasauskaitė).

                      Varžybos vyko Vilniaus L.Karsavino mokyklos sporto salėje. Dalyviai varžėsi komandomis ir individualiai. Vyresniesiems teko įveikti turizmo technikos kliūtis: įsirengti pakilimą, oro perkėlą, traversą ir kitas, įveikus - nuimti, po to surišti turistinius mazgus, saugiai pernešti „sužeistąjį“. Daugelį kliūčių buvo įveikiamos ryšyje po du. Pradinukų trasa nors ir paprastesnė, bet techniški įgūdžiai buvo privalumas. Pasibaigus komandinėms varžybos, vyko asmeninės. Kliūčių trasa buvo beveik ta pati, kaip komandinėse, tačiau jas įveikti teko nuo pabaigos.  Šiauliečiai varžybomis nenusivylė. Mokiniai sakė, kad patiko pasivaržyti, įveikti iššūkius, o mažesnieji džiaugėsi nugalėję savo savo baimes, nes kai kuriems tai pirmoji varžybinė patirtis. Komandas parengę mokytojai  tiki, kad įgyta patirtis, išvykos įspūdžiai padidins motyvaciją, paskatins vis daugiau mokinių išbandyti  sportinio turizmo užsiėmimus.

Informacija S.Kelmelio

   


 ĮVERTINTAS MOKINIŲ SIEKIS TOBULĖTI

2023-11-13

                      Jau tapo tradicija artėjant metų pabaigai įvertinti, aptarti ir apdovanoti Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi vietovėje programos mokinius už aktyvų siekį tobulėti.

                      Lapkričio 8 dienos popietę Šiaulių jaunųjų turistų centre vyko apdovanojimų šventė. Apdovanojimai išdalinti aktyviausiai siekusiems tobulėti mokiniams, daugiaetapių varžybų „Miesto parkai 2023“, super sprinto prizininkams. Mokytojas Romualdas Veršinskas pateikė parengtą mokinių tobulėjimo lygių informaciją pagal dalyvavimą orientavimosi sporto renginiuose 2023 metais. Romualdas Pelenis, Jaunųjų turistų centro direktorius pasidžiaugė visais, siekusiais stiprinti ir tobulinti gebėjimus, padėkojo tėveliams už vaikų motyvacijos stiprinimą, sveikino ir įteikė dovanas aktyviausiųjų dešimtukui. Kai kurie iš jų dalyvavo net 49 varžybose. Tad specialia dovana apdovanoti: Gintarė Gapšytė, Deimantė Pušinytė, Martynas Mockus, Vanesa Norkaitytė, Greta Mazuraitytė, Gabija Timinskaitė, Adelė Vasiliauskaitė, Domas Zykas, Gvidas Šidlauskas, Jarūnė Šataitė.  Renginyje orientavimosi sporto klubo „Sakas“ medaliais  apdovanoti rudens sezono varžybų „Miesto parkai 2023“ prizininkai, nuotaikingoje loterijoje dovanas laimėjo   kiti šių varžybų dalyviai. Medaliai įteikti ir pirmą kartą organizuotų super sprinto varžybų “JTC labirintai“  prizininkai.

Informaciją parengė G.Beleckaitė


JAUNŲJŲ TURISTŲ CENTRO VARŽYBOS „JTC LABIRINTAI“

2023-11-09

                      Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniams jau 2023-2024 metų mokslo metų pradžioje sudaryta daugiau galimybių susipažinti ir įveikti iki šiol dar neišbandytas orientavimosi sporto rungtis. Spalio mėn. gausus būrys savo „drąsą patikrino“ varžydamiesi orientavimosi sporto naktinėje sprinto trasoje, o lapkričio 8 d.  įvyko pirmosios super sprinto varžybos „JTC labirintai“. Jaunųjų turistų centro kieme buvo įrengtas sportinis labirintas. Žemėlapį, trasas planavo ir labirintą įrengė mokytojai Evaldas Liekmanis ir Artūras Gapšys. Trasos parengtos atsižvelgus į dalyvių amžiaus grupes. Renginyje dalyvavę mokinių tėvai susidomėję šia rungtimi, taip pat įveikė trasas. Trasos neilgos, rezultatą lėmė gebėjimas greitai suorientuoti labirinto žemėlapį ir pasirinkti artimiausią kelią. Pirmųjų Šiaulių  jaunųjų turistų centro labirinto varžybų nugalėtojais tapo Viltė Vanagaitė, Roberta Vitkauskaitė, Gabija Minčinauskytė, Jarūnė Šataitė, Greta Mazuraitytė, Aironas Lazauskas, Vakaris Masiliūnas, Mantas Pocevičius, Deividas Liubinas, Mykolas Liandzbergas. Varžybų nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti  medaliais.

Informacija ir foto G.Beleckaitės


RUDENS ATOSTOGOS: ĮSPŪDINGI ŽYGIAI, KELIONĖS, VARŽYBOS

2023-11-07

                     Šiaulių jaunųjų turistų centro mokytojai Karolis Limantas ir Daugirdas Stonys parengė rudens atostogų veiklų programą  pasiūlė mokiniams sustiprinti fizinį pasirengimą, orientavimosi vietovėje, pažintinius, varžybinius gebėjimus ne stovyklaujant vienoje vietoje, o dalyvaujant žygiuose, orientuojantis mieste ar parkuose, dalyvaujant varžybose skirtingose vietovėse. Mokytojai  šiose veiklose pakvietė kartu dalyvauti ir mokinių tėvelius.

                     Spalio 29 d. gausus būrys mokinių, jų tėvelių, artimųjų rinkosi Bubiuose. Mokytojas Karolis Limantas susirinkusiems pažadėjo, kad  tai bus „žygis, kuris leidžia įkvėpti tikros gamtos, leidžia pamatyti pasaulį kitokį nei matome kasdien“. Žygio pradžioje aplankytos su Dubysos-Ventos perkaso statyba, planais susijusios  vietos Bubiuose. Daugeliui tai buvos nežinoma, kaip ir praėjusio šimtmečio garsiųjų lietuviškų Šiaulių gegužinių vieta. Žygis tęsėsi mišku palei Dubysa iki Mirskiškės vandens malūno, išlikusio iki šių dienų su visa technologine įranga. Keliaudami Kurtuvėnų regioninio parko miškais, žygeiviai aplankė  vieną iš medžių milžinų - Albino pušį. Liko laiko ir smagiam pabendravimui prie laužo, kurį įdegti buvo ne taip paprasta, kaip vasarą. Nors teko įveikti 12 kilometrų, nusiminusių nebuvo. Kitą dieną jaunieji orientacininkai keliavo į Radviliškį. Kelionė buvo numatyta traukiniu, tik deja, traukiniai tą dieną nevyko dėl kelio remonto darbų. Radviliškį pasiekė autobusu. Smagu buvo susiorientuoti pagal žemėlapį programėlėje telefone ir surasti numatytus objektus, o vėliau smagiai paplaukioti Radviliškio baseine. Lapkričio 4-5 d. orientacininkai vyko į Rygą. Aplankytas Rygos senamiestis, surasta pirmosios Europoje Kalėdinės eglutės vieta. Maloniu iššūkiu tapo Rygos masinių orientavimosi varžybų „Magnets“ trasų įveikimas Rygos apylinkėse. „Nuostabūs pušynai, įdomus kopinis reljefas, trasos, įgyta orientavimosi kryptimi patirtis“,- džiaugėsi šiauliečiai.  Puikios, turiningos atostogos sutarė mokiniai ir mokytojai.

 

Informaciją parengė G.Beleckaitė


RUDENS STOVYKLA ORIENTACININKAMS

2023-11-04

                       Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi sporto grupių mokiniai rudens atostogas pradėjo stovykloje Palangoje. Spalio 27-29 d. 34 mokiniai, daugelis jaunesniojo amžiaus, patobulino žemėlapio skaitymo ir orientavimosi vietovėje įgūdžius pagal mokytojų Artūro Gapšio ir Nerijaus Vidžiūno parengtą programą. Jaunieji orientacininkai kontrolinių punktų trasas įveikė Palangos miesto botanikos parke, pagal sportinį žemėlapį surado Naglio kalną ir kitus įdomesnius miesto objektus, varžėsi naktinėje trasoje ir estafetėje, teoriniuose žaidimuose lavino žemėlapio suvokimo, įsiminimo gebėjimus. Fizines savybes mokiniai sustiprino ryto mankštoje prie jūros. Mokytojai į trasų parengimą, teisėjavimą įtraukė vyresniojo amžiaus stovyklautojus. Į stovyklą keliauta traukiniu, tad ne vienam tai buvo pirmasis kartas. Stovyklautojus lepino geras oras. Greitai ir smagiai prabėgo šių metų rudens atostogų pradžia.

Informacija A.Gapšio


KRAŠTOTYRINĖ EKSPEDICIJA “PASVALIO KRAŠTAS STEBINA...”

2023-10-30

                      Spalio 27 dieną  mes, Jaunųjų turistų centro jaunesnieji kraštotyrininkai, lydimi mokytojų Marijos Gedminienės ir Daivos Uržienės, vykome į edukacinę kelionę ekspediciją „Pasvalio kraštas stebina“ tikslu patyrinėti ir geriau pažinti šį šiaurės Lietuvos kraštą.                                          Daug įdomaus sužinojome ir patyrėme lankydamiesi Pasvalio Krašto muziejuje.  Ekskursijos po muziejų metu  susipažinome su unikaliais eksponatais. Gidė papasakojo daug įdomių faktų apie Pasvalio krašto istoriją, jo gamtos subtilybes. Įspūdinga buvo visa tai stebėti 3D akinių pagalba. Smagu buvo „važiuoti“ motociklu su lopšiu, „pabuvoti“ senojoje fotoateljė ir susikurti savo nuotrauką,  „pasivaikščioti“ po  „smetoninę“ turgaus aikštę ir kt. Virtualioje erdvėje stebėjome partizanų bunkerį, „nusileidome“ į 20 metrų Žalsvojo šaltinio gelmę. Sužinojome, kad tai giliausias urvas  Lietuvoje, valstybės saugomas geologinis paminklas. Mažieji kraštotyrininkai dalyvavo edukacijoje „Bitutės“, kurioje patys galėjo pabūti bitininkais ir daug naujo ir įdomaus sužinoti apie bitutes. Kaip jie sakė, buvo smagu žaisti žaidimus, o edukacijos pabaigoje,  po viktorinos, ragauti įvairių bitučių produktų.

                  Po muziejaus vaikščiojome po miestą ir lankėme kitus svarbius Pasvalio objektus. Pasigrožėjome Vytauto Didžiojo aikšte, pabuvojome Smegduobių parke. Mums įstrigo svarbi informacija, kad toks parkas – vienintelis pasaulyje. Toliau eidami priėjome Žalsvąjį šaltinį. Pasirodo, ir tai išskirtinis objektas, valstybės saugomas geologinis paminklas. Tai giliausias urvas Lietuvoje. Jo gylis net 20 metrų, o skersmuo – 5 metrai. Priėjus arčiau šaltinio, sklinda nemalonus kvapas. Mums paaiškino, kad tai sieros vandenilio kvapas. Dar sužinojome, kad į Žalsvąjį šaltinį reguliariai neria profesionalūs narai, norintys ištirti natūraliai gamtoje susidarančias olas bei urvus. Jų dėka ir buvo nustatytas urvo gylis. Galiausiai pasukome link Girnų muziejaus, tiksliau prie girnų ir dubenuotų akmenų muziejaus. Tai kraštotyrininko Antano Stapulionio įkurtas muziejus po atviru dangumi. Kraštotyrininkas sukaupė net 400 eksponatų. Edukacinė kelionė ekspdicija mums, jauniesiems kraštotyrininkams, buvo įdomi ir naudinga. Įsitikinome, kad iš tiesų Pasvalio kraštas stebina.

Šiaulių JTC jaunoji kraštotyrininkė                                                    Viltė  Paulavičiūtė


SVEIKINAME 

ORIENTAVIMOSI SPORTO VARŽYBŲ „LIETUVOS TAURĖ“ PRIZININKUS

2023-10-24

                      2023 m. spalio 21-22 d. Zarasų apylinkėse vyko tarptautinės orientavimosi sporto varžybos „Lietuvos taurė“. Daugiau nei 600 dalyvių dvi dienas rungtyniavo, gerų orientavimosi technikos įgūdžių pareikalavusių, varžybų trasose nurodyta kryptimi. Susumavus abiejų dienų rezultatus, paskelbti varžybų prizininkai. Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkai pelnė tris prizinių vietų apdovanojimus. GRETA MAZURAITYTĖ, jaunių grupėje iškovojo antrąją vietą. VANESA NORKAITYTĖ, mergaičių iki 12 m. grupės dalyvė, užėmė antrąją vietą, o GVIDAS PALINAUSKAS mažiausiųjų berniukų grupėje liko trečias. Sveikiname prizininkus ir juos parengusius mokytojus Romualdą Veršinską, Karolį Limantą. Džiaugiamės visos Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkų komandos mokiniais dalyvavusiais šiose varžybose, siekusiais sportinio rezultato sudėtingomis rudens oro sąlygomis.

                      Respublikinių varžybų sezonas baigėsi. Tikimės, kad  jaunieji sportininkai, įvertinę savo pasiekimus, numatys tobulėjimo kelius, aktyviai dalyvaus Šiaulių jaunųjų turistų centro renginiuose, stovyklose, pasirengs žiemos sezono varžyboms.

Informaciją parengė G.Beleckaitė


VARŽYBOSE „MIESTO PARKAI 2023 “ ĮVEIKTAS NAKTINIS ETAPAS

2023-10-18

                      Daugiau nei dvidešimt metų Šiaulių jaunųjų turistų centras pavasarį ir rudenį organizuoja daugiaetapes orientavimosi sporto varžybas "Miesto parkai", o 2023 m. spalio 16 d. pirmą kartą dalyviams buvo pasiūlyta išbandyti etapą naktį. Naktinės varžybos vyko Centriniame miesto parke. Trasas, žemėlapį parengė mokytojai Romualdas Veršinskas ir Evaldas Liekmanis.  Smagu buvo matyti bėgančius vyresnius ir gausiai susirinkusius mažuosius orientacininkus. Daugeliui orientavimosi varžybų trasos įveikimas naktį – nauja patirtis. Nuliūdusių ar išsigandusių nebuvo, o nugalėtojais savo amžiaus grupėse tapo Deimina Jonaitytė, Vanesa Norkaitytė, Gabija Minčinauskytė, Jarūnė Šataitė, Gintarė Gapšytė, Adomas Narvydas, Vakaris Masiliūnas, Martynas Mockus, Ignas Balčiūnas, Gvidas Šidlauskas.  Organizatorius pradžiugino gauti mokinių tėvų, dalyvių atsiliepimai. Lina rašė - „Buvo tikrai smagus ir įdomus vakaras ir neįprastas orientacinis su įsijungusiais visai kitais pojūčiais. Labai šauni idėja surengti tokias varžybas“.

Informacija ir foto G.Beleckaitės


ORIENTAVIMOSI SPORTO VARŽYBOS „AUKSINIS RUDUO“

2023-10-10

                      Spalio 7 d. Šiaulių jaunųjų turistų centras organizavo tradicines orientavimosi sporto varžybas „Auksinis ruduo“ Lyg tyčia, ruduo visą rugsėjį lepinęs puikiu oru, šią dieną orientacininkams pasiuntė išbandymą: gūsingą vėją ir lietų. Į Dubysos šilą šalia Dengtilčio susirinko, gal ne toks gausus, kaip tikėjomės, pasivaržyti nusiteikusių 10 metų ir vyresnių mokinių, jų tėvelių ir buvusių Centro ugdytinių. Renginio programa – orientavimosi sporto trasa pasirinktinai. Dalyviai pagal savo galimybes per vieną valandą siekia surasti kuo daugiau kontrolinių punktų, kurių kiekvieno vertė 3 taškai. Trasą parengė mokytojas Karolis Limantas. Miške buvo pastatyti 23 kontroliniai punktai. Dalyviams teko susiplanuoti savo maršrutą. Gintarė Gapšytė ir Ignas Balčiūnas, jaunių amžiaus sportininkai, surado visus 23 kontrolinius punktus greičiau nei per valandą  ir pelnė po 63 taškus. O Deimantė Pušinytė, Dovydas Nevulis, Martynas Mockus, vaikų grupės dalyviai, sėkmingai įveikę kalvomis nusidriekusią trasą pelnė po 60 taškų. Martina Kotlova ir Vladas Kalvelis, suradę visus kontrolinius punktus, pirmavo suaugusiųjų grupėse. Varžybų prizininkai apdovanoti Šiaulių jaunųjų turistų centro medaliais. Po varžybų daugelis atvykusiųjų neskubėjo namo. Vieni grožėjosi Dubysos  upės vingiais, Dengtilčio atodanga, rinko grybus, kiti mielai leido laiką prie laužo, dalinosi įspūdžiais, patirtais trasoje ir kartu su mokytojais Artūriu Gapšiu, Daugirdu Stoniu, Karoliu Limantu, Irena ir Nerijumi Vidžiūnais, kad „orientacininkams blogo oro nėra“.

Informacija ir foto G.BeleckaitėsSVEIKINAME

Festivalio „Sportas visiems“ mokinių turizmo technikos varžybų „Palanga 2023“

NUGALĖTOJUS 

JUSTĄ DŽIUGĮ ir DŽIUGĄ JAZDAUSKĄ

ir prizininkus

ALEKSĄ GEČĄ IR GABRIELĘ MEŠKAITĘ,  II VIETA

 GUSTĘ VARNAITĘ, EMILIJĄ KRUEGER,  III VIETA

JONĄ RUMBAUSKĄ, EIMANTĄ KARNECKIJ,  III VIETA

                      Varžybos vyko 2023 m. rugsėjo 23 d. Mokiniai varžėsi turizmo technikos kombinuoto ralio maršrute po Palangos miestą. Varžybų dalyviai, komandomis po du,  maršruto punktuose įveikė sportinio turizmo rungtis. Varžybų prizininkus parengė mokytojai Saulius Kelmelis ir Marija Agnė Kalasauskaitė.


PRASIDĖJO VARŽYBŲ „MIESTO PARKAI 2023“  RUDENS ETAPAS

2023-09-22

                      Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniai rugsėjo 21 d. Dainų parke aktyviai dalyvavo  ir įveikė orientavimosi sporto varžybų „Miesto parkai 2023“ pirmąsias rudens etapo trasas. Daugeliui šios varžybos puiki galimybė patobulinti orientavimosi sporto gebėjimus, o gausiam būriui jaunesniojo amžiaus mokinių – susipažinti ir išbandyti orientavimosi sportą. Varžybų žemėlapį, trasas parengė  Evaldas Liekmanis, Nerijus Vidžiūnas. Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi sporto mokytojai pasirūpino sklandžia renginio organizacija. Moksleiviai varžėsi  penkiose amžiaus grupėse.  Gamta padovanojo puikų orą. Tad varžybos patiko visiems dalyvavusiems. Pirmaisiais šių mokslo metų Šiaulių jaunųjų turistų centro varžybų nugalėtojais atskirose grupėse tapo Viltė Vanagaitė, Vanesa Norkaitytė, Gabija Timinskaitė, Aistė Barzdžiūtė, Morta Milašauskaitė, Nojus Zylė, Vakaris Masiliūnas, Domas Zykas, Ignas Balčiūnas, Tomas Kapilovas. Rugsėjo ir spalio mėnesiais vyks dar trejos rudens etapo varžybos. Tikime, kad orientavimosi sportu susidomės dar daugiau mūsų miesto mokinių.

Informaciją parengė G.Beleckaitė


 

 

 

 

SVEIKINAME

 

MORTĄ MILAŠAUSKAITĘ,

Lietuvos orientavimosi sporto čempionato bendro starto trasoje užėmusią III vietą jaunių grupėje ir   MARTYNĄ MOCKŲ tapusių jaunesniojo amžiaus grupės Open3 nugalėtoju.

 

 

                      Čempionatas vyko 2023 m. rugsėjo 16 d.. Beveik 300 dalyvių Dengtilčio miške, Šiaulių raj. įveikė geros orientavimosi sporto technikos ir fizinės ištvermės pareikalavusias trasas.


MOKSLO METŲ PRADŽIA KRAŠTOTYRINĖJE EKSPEDICIJOJE

2023-09-20

                       Šiaulių jaunųjų turistų centro jaunesniojo amžiaus kraštotyrininkai Rugsėjo 14 dieną mokslo metų pradžią paminėjo išvykoje ekspedicijoje „Tytuvėnų apylinkių staigmenos“. Buvo sudarytas ekspedicijos klausimynas,  aptartas išvykos maršrutas. Jaunieji kraštotyrininkai lydimi mokytojų Daivos Uržienės ir Marijos Gedminienės pabuvojo Tytuvėnuose, kur susipažino su Bernardinų vienuolyno ansambliu, sužinojo, kad tai vienas žymiausių baroko paminklų Lietuvoje. Stebėjosi akmenų įvairove, grožėjosi ir domėjosi įspūdingu kraštovaizdžiu keliaudami Giliaus pažintiniu gamtiniu taku, kopdami į Tytuvėnų apžvalgos bokštą. Ekspedicijoje mokiniai aptarė būsimus darbus,  patyrė daug gerų emocijų ir ,žinoma, papildė savo kraštotyrinių žinių bagažą.

Informacija ir foto M.Gedminienės


 

2023-2024 MOKSLO METAIS
KVIEČIAME 1-12 KLASIŲ MOKSLEIVIUS
DALYVAUTI ŠIAULIŲ JAUNŲJŲ TURISTŲ CENTRO PROGRAMOSE

 

Plačiau >>>> VASAROS ATOSTOGOS: STOVYKLAVOME, VARŽĖMĖS, KELIAVOME...

2023-08-30

Plačiau >>>>


DALYVAVO TARPTAUTINIO JAUNIMO MAINŲ PROJEKTO SUSITIKIME

2023-07-24

                      Šiaulių jaunųjų turistų centro mokytojo Artūro Gapšio orientacininkai Gintarė, Deimantė, Izabelė, Ignas, Deividas 2023 m. liepos 10-15 d. dalyvavo tarptautinio jaunimo mainų projekto "Ramzova 2023" susitikime Čekijoje  Olomouco regione.  Projekto dalyviai iš Suomijos, Lietuvos, Čekijos mokiniai.  Projekto veiklos atvykus prasidėjo Šumperko mieste, o vėliau dalyviai apsistojo kalnų gyvenvietėje Ramzova, Chata Zahalka. Moksleiviai ir vadovai prisistatė patys, sutarė dėl veiklų plano. Ramzove žavėjo gamta, aplinka. Dalyviai vieni kitiems parengė aktyvius pristatymus supažindindami su savo šalimi, himno istorija, tradicijomis, žymiais sporto, kultūros žmonėmis. Vakarais gamino mėgstamiausius savo šalies patiekalus ir skanavo kitų ir aktyviai leido laisvalaikį sporto aikštelėje, įkopė į Širako kalną, pėsčiomis keliavo į Jesenikus, pabuvojo balneologiniame kurorte, grožėjosi stalaktitais ir stalagmitais urvuose Na Pomezi. Mūsų delegacija  projekto dalyvius supažindino su orientavimosi sportu, surengė žaismingas varžybas. „Greitai prabėgo susitikimui skirtos dienos. Įspūdingiausios akimirkos užfiksuotos nuotraukose, išliko atmintyje. Įgyta naujų žinių, gebėjimų, patirties ir naujų draugų. Dėkojame projekto vadovei iš Šumperko Janai Valovai, mokytojams Artūrui ir Editai, tėveliams už prasmingai praleistą laiką“ - įspūdžiais dalinosi mokiniai.

Informacija G.Beleckaitės


LINKIME SĖKMĖS GYVENIMO KELIONĖJE

 MARTYNAI MASILIŪNAITEI, GINTAUTEI PUMPUTYTEI, IGNUI POŠKUI,

JUSTUI KLEVINSKUI, KAJUI SUNGAILAI, ŠARŪNUI KANČIAUSKUI,

Šiaulių jaunųjų turistų centro 2023 m. abiturientams orientacininkams ir turistams. 

                      Birželio 19 d. tradicinėje abiturientų pagerbimo popietėje Šiaulių jaunųjų turistų centro direktorius Romualdas Pelenis įteikė padėkas ir prisiminimo dovanas mokiniams, kurie Centro programose dalyvavo ilgiau nei penkeris metus, garsino Šiaulių jaunųjų turistų centrą ir miestą savo pasiekimais šalies čempionatuose, o Martyna ir Justas rinktinėje komandoje ne kartą atstovavo Lietuvai Tarptautinėse orientavimosi sporto varžybose. Abiturientai mielai pasidalino ryškiausiais išgyvenimais, patirtais dalyvaujant stovyklose, varžybose, mintimis ir ateities siekiais. Geros kloties, atkaklumo tolimesniame gyvenime linkėjo mokytojai Romualdas Veršinskas, Nerijus Vidžiūnas, Karolis Limantas, Genovaitė Beleckaitė. Ir nors visų įamžinti šios dienos fotografijoje nepavyko, buvimas kartu Šiaulių jaunųjų turistų centro veiklose tikrai nepasimirš.


ŠALIES MOKINIŲ TURIZMO TECHNIKOS VARŽYBOS „ŠIAULIAI 2023“

2023-06-21

                      Birželio 17 d. pirmą kartą tradicinės šalies mokinių turizmo technikos varžybos "Šiauliai 2023" buvo vykdomos Šiaulių jaunųjų turistų centro teritorijoje įrengtose trasose. Turistinės, kalnų kelionių (alpinistinės) rungtys buvo įrengtos medžiuose ir Centro laipiojimo salėje. Trasas sukūrė mokytojas Saulius Kelmelis.

                      Dėl apdovanojimų varžėsi 11 komandų, jaunių, jaunučių, vaikų ir pradinukų amžiaus grupėse. Jaunesniojo amžiaus dalyvių trasas sudarė daugiau turistinio pobūdžio kliūtys. Teko ir palapinę pastatyti, pelkę įveikti, keliauti lygiagretėmis virvėmis, surišti turistinius mazgus ir, pasidarius neštuvus, transportuoti „sužeistąjį“. Vyresniųjų trasose daugiau alpinistinio pobūdžio rungčių: įvairūs pakilimai, oro perkėlos įrengimas ir įveikimas, traversas, trasos laipiojimo sienoje ir kitos žinių, specialių gebėjimų, komandinio mąstymo reikalaujančios rungtys. Daugiausiai pirmųjų vietų pelnė Panevėžio raj. Raguvos gimnazijos sportininkai. Prizines vietas iškovojo Panevėžio moksleivių namų komanda "Klajūnas", Vilniaus jaunųjų turistų centro komanda "Žygūnietis", mūsų Centro mokiniai. Prizininkai apdovanoti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro taurėmis, komandinėmis padėkomis, individualiomis Šiaulių jaunųjų turistų centro direktoriaus padėkomis, medaliais, rėmėjų prizais ir tradiciniais Centro renginių lipdukais. Dėkojame visiems padėjusiems organizuoti ir vykdyti varžybas, dalyviams sportininkams ir jų mokytojams, palaikymo komandai: mokinių tėvams, Centro budėtojoms.

Informacija ir foto G.Beleckaitės


PELNĖ LIETUVOS ORIENTAVIMOSI SPORTO ČEMPIONATO MEDALIUS

2023-06-12

                      Birželio 10 – 11 d. Šilutėje vyko  Lietuvos orientavimosi sporto sprinto čempionatas. Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkai sėkmingai įveikė varžybų trasas mieste ir pelnė apdovanojimus. Sprinto trasoje Vanesa Norkaitytė tapo nugalėtoja mergaičių 12 metų grupėje.  Trečios vietos apdovanojimus pelnė Gretai Mazuraitytė jaunių grupėje ir Gabijai Minčinauskytė 14 metų amžiaus grupėje grupėje. Skirtingose amžiaus grupėse varžėsi daugiau nei 500 dalyvių.

                      Birželio 11d. Čempionato dalyviai kovojo sprinto mišrių estafečių varžybose. Jaunių komanda: Gintarė Gapšytė, Saulius Stanelis, Gvidas Šidlauskas, Greta Mazuraitytė užėmė trečiąją vietą, antroji komanda liko ketvirtoje vietoje, vaikų komandos 12 ir 14 metų amžiaus grupėse buvo penktos.  Iš viso šiame čempionate Centro mokiniai iškovojo 7 medalius. Sveikiname prizininkus, linkime sėkmės kituose čempionatuose visiems, kam šiandien pritrūko sportinės sėkmės. Dėkojame mokytojams Romualdui Veršinskui, Nerijui Vidžiūnui, Artūrui Gapšiui, Karoliui Limantui parengusiems čempionato prizininkus, mokinių tėveliams už bendradarbiavimą.

Informaciją parengė G.Beleckaitė


 APDOVANOJIMAI ORIENTACININKAMS

2023-06-09

                       Orientacininkai išsidalino paskutiniuosius šių mokslo metų apdovanojimus. Birželio 8 d.  Šiaulių jaunųjų turistų centro taurėmis ir medaliais apdovanoti orientavimosi sporto varžybų  „ Miesto parkai 2023" pavasario etapo nugalėtojai ir prizininkai.  Nugalėtojais tapo Viltė Vanagaitė, Vanesa Norkaitytė, Adelė Vasiliauskaitė, Jarūnė Šataitė, Gintarė Gapšytė, Adomas Narvydas, Domas Zykas, Orestas Abromavičius, Ignas Balčiūnas, Augustas Radžvilas, Deividas Liubinas.

                      Po to vyko tradicinės Jaunųjų turistų centro orientavimosi sporto estafečių (Tortų) varžybos. Mokinių komandos varžėsi dėl mokytojų prizų - tortų. Trasos driekėsi pagal Aušros taką. Visose grupėse vyko atkakli kova. Smagu, kad saldžiuosius prizus iškovojo visų mokytojų komandos.

 

 

 

 

Informacija G.Beleckaitės, foto N.Vidžiūno


KRAŠTOTYRININKAI STOVYKLAVO KLAIPĖDOJE

2023-05-30

                      Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai per mokslo metus įgytas žinias ir gebėjimus panaudojo, apibendrino mokslo metų baigimo edukacinėje kraštotyrinėje stovykloje, kuri šiais metais vyko gegužės 26-28 d. Klaipėdoje. Stovyklos programą parengė ir įgyvendino Marija Gedminienė, Daiva Uržienė, Danguolė Masandukienė, kraštotyros mokytojos. Stovyklos tikslas – pagilinti kraštotyrinės veiklos gebėjimus, susipažįstant su Klaipėdos istorija, dabartimi muziejuose ir miesto erdvėse. Prieš 100 įvykęs Klaipėdos krašto prijungimas prie Lietuvos, turėjo ypatingos reikšmės Lietuvos raidai, jos kaip jūrinės valstybės statusui, taip pat Klaipėdos kaip uostamiesčio vaidmeniui. Baltijos jūros regione. Tai buvo siekiama atskleisti stovyklos veiklose. Mokiniai pabuvojo ir atliko užduotis Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje. Miesto erdvėse surado, atpažino svarbius Klaipėdos krašto įvykius atspindinčius meninius akcentus senamiestyje, parkuose, kitose erdvėse. Įspūdingai prabėgo laikas prie Baltijos jūros Smiltynėje, Lietuvos jūrų muziejuje. „Nors pavargome, bet labai patiko. Kiek daug sužinojome, pamatėme ir patyrėme, ir kelionė traukiniu ne vienam buvo nauja patirtis“, - pasakojo stovyklos dalyviai ir mokytojai.

Informaciją parengė G.Beleckaitė


MOKSLO METŲ PABAIGOS ŽYGIS PAJŪRYJE IR MEDŽIUOSE

2023-05-29

                      Visus mokslo metus Šiaulių jaunųjų turistų centro turizmo ir kraštotyrinio ugdymo programos mokiniai kartą per mėnesį, įveikdami pėsčiomis turistinio žygio maršrutą,  geriau pažino gimtąjį kraštą, įgijo praktinių, žygeiviams naudingų gebėjimų, ištvermės ir patirties. Žygiams  pasirengti ir maršrutus parengti ir įveikti padėjo mokytojai Saulius Kelmelis, Gražina Plungienė, Marija Agnė Kalasauskaitė, Genovaitė Beniušienė.  Keliauta Anykščių, Tauragės, Telšių, Kelmės, Šiaulių rajono vietovėmis. O gegužės 27 d.  mokiniai, mokytojai, tėveliai vyko į mokslo metų pabaigos žygį prie Baltijos jūros. Žygeiviai įveikė 13 kilometrų ilgio maršrutą pajūriu iš Šventosios į Palangą. Lydėjo puikus oras ir gera nuotaika. Šiek tiek atsikvėpę Palangoje, keliautojai ryžosi įveikti dar vieną maršrutą – kliūčių trasą medžiuose Žibininkų kaime -  taip išbandyti laipiojimo gebėjimus ir save. Daugelis pabandė įveikti įvairių lygių trasas. Nusiminusių nebuvo. „Puikus žygis, įspūdžių begalė, labai pravertė įgyta sportinio turizmo ir laipiojimo patirtis, mokytojo Sauliaus patarimai.“,- grįždami namo sakė išvykos dalyviai.

Informacija G.Beleckaitės, foto G.Plungienės


VYKDĖME LIETUVOS MOKYKLŲ ŽAIDYNIŲ FINALINES VARŽYBAS

2023-05-22

                      2022-2023 mokslo metų Lietuvos mokyklų žaidynių finalines orientavimosi sporto varžybas buvo patikėta vykdyti Šiaulių jaunųjų turistų centrui. Finalinės varžybos vyko gegužės 18 d., Dainų parke. Beveik 120 mokinių iš įvairių Lietuvos regionų, rinkosi į Šiaulių areną. Varžybų žemėlapį sudarė Evaldas Liekmanis, Šiaulių jaunųjų turstų centro renginių organizatorius, renginio vyriausias teisėjas.  Trasas sukūrė ir įrengė mokytojas Nerijus Vidžiūnas, o teisėjavo Centro orientavimosi sporto mokytojų metodinė grupė ir savanoriai - Centro mokiniai, socialiniai partneriai. Finišo arką, reklamos priemones suteikė Lietuvos orientavimosi sporto federacija. Finalinių varžybų dalyvius sveikino Romualdas Pelenis, Šiaulių jaunųjų turistų centro direktorius, Tomas Stankevičius, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro metodininkas, Žaidynių organizatorių atstovas, o Vilius Aleliūnas, Lietuvos orientavimosi sporto federacijos vykdantysis direktorius, skelbė varžybų pradžią. Dalyviai startavo komandomis, po penkis. Kiekvienam teko įveikti skirtingas trasas. Komandinis rezultatas suskaičiuotas susumavus keturis geriausius sportininkų rezultatus, atskirai mergaičių ir berniukų grupėse. Finalinių varžybų nugalėtojais ir mergaičių, ir berniukų grupėse tapo Vilniaus Jėzuitų gimnazijos komandos. Prizines vietas iškovojo Kauno, Telšių, Panevėžio rajono sportininkai. Šiaulių miesto moksleivius atstovavę, Dainų progimnazijos mergaičių ir Juliaus Janonio gimnazijos berniukų komandos. liko ketvirtosiose vietose.

                      Dėkojame visiems padėjusiems vykdant renginį.

Informaciją parengė G.Beleckaitė


SVEIKINAME

                      Šiaulių jaunųjų turistų centro mokines,  2023 m. Lietuvos orientavimosi sporto estafečių čempionato prizininkes ADELĘ VASILIAUSKAITĘ, DEIMANTĘ PUŠINYTĘ, GABIJĄ MINČINAUSKYTĘ, užėmusias II vietą  mergaičių grupėje. AISTĘ BARZDŽIŪTĘ, EMILIJĄ LIPINSKAITĘ, JARŪNĘ ŠATAITĘ, užėmusias III vietą jaunučių  grupėje. GINTARĘ GAPŠYTĘ, GRETĄ MAZURAITYTĘ, MORTĄ MILAŠAUSKAITĘ,  užėmusias III vietą jaunių grupėje. Dėkojame čempionato prizininkes parengusiems mokytojams Nerijui Vidžiūnui, Artūrui Gapšiui, Romualdui Veršinskui, Karoliui Limantui.

                      Čempionatas vyko gegužės 13-14 d. Trakų rajone. Estafečių trasose varžėsi daugiau nei 400 dalyvių suaugusiųjų ir moksleivių amžiaus grupėse.

Informaciją parengė G.Beleckaitė


SVEIKINAME

Vanesą Norkaitytę,

orientavimosi sporto kalnų dviračiais bendro starto čempionato nugalėtoją  ir

Gabiją Timinskaitę, čempionate užėmusią trečiąją vietą. 

                      Čempionatas vyko gegužės 6 d. ypatingai kalvotose Vilniaus apylinkėse. Šiaulių jaunųjų turistų centro mokytojų Karolio Limanto, Artūro Gapšio, Nerijaus Vidžiūnosmokiniai  gegužės 5 d. įveikė ir  pirmąjį kartą organizuoto 2023 m. super sprinto (labirinto) trasą  bėgte bei  varžybų "Vilnius 2023"  trasas.  Prizines vietas sprinto trasoje kalnų dviračiais užėmė Augustas Radžvilas,  Adelė Vasiliauskaitė, Gabija Minčinauskytė buvo trečia ilgoje trasoje bėgte  Mokinius čempionatui kalnų dviračiais parengė mokytojas Karolis Limantas.  Didžiuojamės visais Centro komandos mokiniais ištvermingai įveikusiems sudėtingas trasas.

Informacija ir foto G.Beleckaitės


STEAM JUNIOR PROGRAMA ORIENTAVIMOSI SPORTO LABIRINTE

2023-05-05

                      Šiaulių jaunųjų turistų centras balandžio - gegužės mėn. vykdo STEAM JUNIOR programą "STEAM navigacija orientavimosi sporto labirintu". Programoje dalyvauja Šiaulių "Rasos" progimnazijos antrokai ir Šiaulių Rėkyvos progimnazijos trečiokai. Programos mokytojai Evaldas Liekmanis ir Karolis Limantas supažindina mokinius su kartografija per navigacinių gebėjimų ugdymą orientavimosi sporto labirinte.

                      Žemėlapis - kartografinės veiklos kūrinys. Jo sudarymas, suvokimas ir panaudojimas yra glaudžiai susijęs su STEAM mokslais. Programos užsiėmimuose suvokti žemėlapio perduodamą informaciją padeda navigacinių gebėjimų ugdymas panaudojant sportinius žemėlapius, orientavimosi sporto labirintą ir navigaciją orientavimosi sporto labirintu. Taip programos dalyviai susipažįsta ir išbando ir orientavimosi sportą. Praktinės veiklos organizuojamos vidaus ir išorinėse edukacinėse erdvėse patrauklios, paremtos atradimo džiaugsmu, skatina domėjimąsi STEAM mokslais.  Matavimai įrengiant patiems labirintą, sudarant labirinto žemėlapį, vietovės atpažinimo ir žemėlapio skaitymo įgūdžiai, gebėjimas naudotis kompasu, įvertinti atstumą, suprasti gamtinę ar urbanizuotą vietovę mokant navigacijos su žemėlapiu, suteikia naujų žinių ir XXI a. žmogui naudingų kompetencijų,  ugdo kūrybiškumą.

Informaciją parengė G.Beleckaitė


PARODA "TAU, MAMYTE, GRAŽIAUSIAS ŽIEDAS"

 

                      Šiaulių jaunųjų turistų centro antrasis aukštas „pražydo“. Čia vyksta  Šiaulių miesto 1-4 klasių mokinių kūrybinių darbų paroda "Tau, mamyte, gražiausias žiedas". Parodos sumanytoja Marija Gedminienė, kraštotyros mokytoja, pasiūlė parodą skirti Motinos dienos minėjimo tradicijų puoselėjimui ir paskatinti skirtingų gebėjimų pradinukus sukurti meninius darbelius. Darbų parodoje daugiau nei šimtas. Juos sukūrė Ragainės, Medelyno, Dainų "Juventos", "Rasos", V. Kudirkos, Salduvės, Jovaro  progimnazijų, "Dermės" mokyklos, Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniai. Parodos eksponatai šilti, šviesūs, tikrai sukurti su meile. Jais grožisi ir džiaugiasi visa Centro bendruomenė, svečiai.

                      Kviečiame apsilankyti parodoje, bet kuriuo metu. Parodos apdovanojimų šventė vyks gegužės 11 d. 16 val. Šiaulių jaunųjų turistų centre. 

Informacija G.Beleckaitės


ORIENTACININKAI VARŽĖSI  ŠIAULIŲ JTC ČEMPIONATO TRASOSE

2023-05-02

                      Balandžio 29 d., po kelerių metų pertraukos, įvyko Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi sporto čempionatas. 2023 m. Šiaulių JTC čempionais tapo Liepa Elenbergaitė, Vanesa Noraitytė, Gabija Minčinauskytė, Aistė Barzdžiūtė, Gintarė Gapšytė, Adomas Narvydas, Domas Zykas, Dovydas Nevulis, Deividas Liubinas, Rokas Barzdžius. Varžybų trasos driekėSI kalvotame Bubių miške. Čempionato dalyviai varžėsi penkiose amžiaus grupėse IR įveikė skirtingas trasas. Trumpiausia  trasa 1,3 km. ilgio su 5 kontroliniais punktais 10 metų sportininkams, vyriausiems teko orientuotis techniškoje, fizinės ištvermės reikalaujančioje 5,1 km. ilgio ir 15 kontrolinių punktų trasoje. Varžybas vykdė orientavimosi sporto mokytojų metodinė grupė. Žemėlapį sudarė Evaldas Liekmanis, trasas suplanavo Goda Urbaitytė, Irena Vidžiūnienė, vyriausia teisėja, pasirūpino sklandžia čempionato organizacija. Čempionato prizininkai apdovanoti medaliais Šiaulių jaunųjų turistų centro medaliais.

Informacija ir foto G.Beleckaitės


TURISTINIS ŽYGIS „MILŽINŲ TAKAIS 2023“

2023-04-27

                      Balandžio 23 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro bendruomenei organizuotas turistinis žygis Kelmės rajone. Turizmo ir vyresnieji kraštotyros grupių mokiniai įveikė 10 kilometrų ilgio maršrutą, besidriekiantį miško ir pelkių buveinėmis, saugomais Targių ozų kalvagūbriais, vadinamais „Milžinų takais“ . Žygis prasidėjo Palendriuose, kur tebestovi  Palendrių Aušros Vartų Marijos bažnyčia, architektūros paminklas. Keliaujant prie Nūdžio ežero nustebino šilagėlių, saugomų retų augalų,  žiedai. Turistinių kliūčių įveikimo gebėjimų prireikė prie Vėžežerio, Šonos ežerų. Keliautojus lydėjo puikus oras,  gera nuotaika, žygio draugų surinkta informacija, drąsinantys mokytojų Sauliaus Kelmelio, Gražinos Plungienės, Genovaitės Beniušienės  patarimai.

 

Informacija ir foto G.Plungienės


KRAŠTOTYRININKŲ PAVASARIO DARBAI

2023-04-26

                      Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai 2023 m. kovo - balandžio mėn. vykdydami projekto " Vilnius Šiauliuose" veiklas, dalyvaudami ekspedicijoje "Simono Daukanto takais" įgijo naujų žinių ir gebėjimų ir tuo pačiu įprasmino Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtų minimais įvykių, asmenybių atmintį.

                      Minėdami Lietuvos sostinės Vilniaus ir Gedimino laiškų metus, žinias apie Vilnių jaunieji kraštotyrininkai pasitikrino kahoot viktorinoje. Žaismingą viktoriną parengė  vyresnieji mokytojos Genovaitės Beniušienės kraštotyrininkai. Visų grupių mokiniai dalyvaudami mažojoje ekspedicijoje, domėjosi ir rado su Vilniumi susijusius objektus mūsų mieste. O balandžio 18 d.  skaitlingai dalyvavo foto orientavimosi žygyje "Žinutė Vilniaus gatvėje", kur orientuodamiesi pagal žemėlapį,  objektus surado pagal duotą aprašymą ir objekto fragmento fotonuotrauką.

                      Simono Daukanto atminimo paminėjimą vainikavo išvyka ekspedicija Akmenės rajone. Dalyvavusieji  sužinojo apie šio krašto išskirtinumą Ventos regioninio parko Lankytojų centre, kai  aktyviai ir susidomėję dalyvavo šio centro darbuotojo Ramūno Dulinskio labai įdomioje edukacijoje. Papilėje pabuvota prie S. Daukanto paminklo, muziejuje, Lakštingalų slėnyje prisiminti svarbiausieji rašytojo darbai, keliauta Jurakalnio pažintiniu taku, atliktos užduotys. Visus sužavėjo Ventos pakrančių grožis. „Būtinai atkeliausime čia su savo artimaisiais. Labai įdomu“- sakė ne vienas ekspedicijos dalyvis.  „Lauksim kitos ekspedicijos...“. O kita ekspedicija skirta Klaipėdos kraštui.  Gegužės pabaigoje Klaipėdoje vyks kraštotyrinė stovykla.

Informaciją parengė G.Beleckaitė


SVEIKINAME

                      Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkus, kovojusius Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionato varžybose sprinto ir ilgoje trasase ir iškovojus apdovanojimus:

Vanesą Norkaitytę – I vieta  sprinto trasoje, II vieta ilgoje trasoje; Gabiją Timinskaitę – III vieta sprinto trasoje; Novelę Samulionytę – III vieta ilgoje trasoje.

Adelę Vasiliauskaitę, Matą Pocevičių, Martyną Mockų, Luką Masiulionį, Augustą Radžvilą -  už ištvermę įveikiant sudėtingas čempionato trasas.

Mokytoją Karolį Limantą – už mokinių parengimą, mokinių tėvelius už pagalbą ir paramą

                      Čempionatas vyko 2023 m. balandžio 15-16 d. ypatingai kalvotose Ignalinos apylinkėse.

Informaciją parengė G.Beleckaitė


IŠDALINTI VARŽYBŲ APDOVANOJIMAI

2023-03-22

 

                      Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi sporto programos mokiniai sausio – kovo mėnesiais išbandė naują orientavimosi sporto rungtį arba patobulino jau įgytus gebėjimus dalyvaudami orientavimosi sporto uždarose patalpose bendruose edukaciniuose užsiėmimuose ir dvejose varžybose, kurios vyko Šiaulių arenoje. Kovo 21 d. išdalinti paskutiniai šios orientavimosi sporto rungties varžybų prizai. 

                      Didžiuojamės visais  dalyviais, kurie siekė suprasti specifinį sportinį uždarų patalpų žemėlapį ir įveikti painias trasas. Sveikiname prizininkus.

                      Sveikiname nugalėtojus. Jais atskirose amžiaus grupėse tapo: Airilė Babrauskaitė, Vanesa Norkaitytė, Gabija Timinskaitė, Aušrinė Raustytė, Martyna Masiliūnaitė, Adomas Norvydas, Lukas Pieškus, Vincas Stumbras, Augustas Radžvilas, Ignas Pieškus.

Informaciją parengė G.Beleckaitė


 

 

SĖMINGAI DALYVAVO ŠALIES ORIENTAVIMOSI SPORTO VARŽYBOSE

2023-03-21

 

                      Sveikiname Šiaulių jaunųjų turistų centro mokinius, respublikinių varžybų „Sezono atidarymo taurė“ nugalėtojus ir prizininkus atskirose amžiaus grupėse: Gvidą Šidlauską, iškovojusį I-ąją vietą; Gretą Mazuraitytę, Vanesą Norkaitytę, Vincą Stumbrą, Lauryną Gudauską, Kajų Sungailą – užėmusius II vietą; Gintarę Gapšytę, Gvidą Limantą – III vietos laimėtojus ir Romualdą Veršinską, Artūrą Gapšį, Karolį Limantą, Daugirdą Stonį, varžybų prizininkus parengusius mokytojus.

                      Varžybos vyko kovo 18-19 d. vyko Klaipėdos krašte. Susirinko beveik 200 įvairaus amžiaus orientavimosi sporto mėgėjų iš visos Lietuvos. Pirmąją dieną sprinto trasos driekėsi Kopgalyje. Teko orientuotis neįprasto mastelio žemėlapyje, greitai susigaudyti ir bėgti pajūryje. Antrosios dienos varžybos vyko Nemirsetos miške. Susumavus abiejų dienų rezultatus, paskelbti varžybų prizininkai.

 

Informaciją parengė G.Beleckaitė


ĮVEIKTI TURISTINIŲ ŽYGIŲ MARŠRUTAI     

2023-03-20

                      Šiaulių jaunųjų turistų centro turizmo, kraštotyros ir orientavimosi sporto grupių mokiniai  kovo mėnesį įveikė ne vieną turistinių žygių maršrutą. Kovo 11d., Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, mokytojai D.Masandukienė, D.Uržienė, G.Plungienė, K.Limantas kartu su mokiniais ir jų tėveliais dalyvavo respublikiniame žygyje Šiauliuose „Laisvė mūsų širdyse“. Nors ne kartą mūsų Centro mokiniai yra keliavę įvairiausiais maršrutais Šiauliuose, šis žygis – ypatingas. Gamta nepagailėjo sniego, o žygio organizatoriai sukūrė šventinę nuotaiką, daugybė dalyvių. Tą dieną įveikę 6 ar 13 kilometrų ilgio maršrutą apdovanoti atminimo medaliais.

                      Kovo 19 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro mokytojų Gražinos Plungienės turistai, Nerijaus ir Irenos Vidžiūnų orientacininkai, jų tėveliai dalyvavo dar viename įsimintiname žygyje:  nuotykių lenktynėse - žygyje ,,Aplink Rėkyvos ežerą". Įveikta 14,5 km. Neišgąsdino „bekraštės“ pelkės ir kiti netikėtumai, džiugino puikus oras ir šauni komanda.

Informaciją parengė G.Beleckaitė ir G.Plungienė


SVEIKINAME

                      Šiaulių jaunųjų turistų centro sportinio turizmo mokinius, šalies mokinių turizmo technikos varžybų uždarose patalpose „Raguva 2023“, skirtų Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai,

NUGALĖTOJUS IR PRIZININKUS

Jaunių komandą: MARTĄ GASČIŪNĄ - I vieta asmeninėse ir komandinėse varžybose, KRISTMANTĄ ČEPULĮ- I vieta komandinėse ir II vieta asmeninėse varžybose, JUSTINĄ ARCERYTĘ-I vieta komandinėse varžybose,JUSTINĄ DŽIUGĮ -I vieta komandinėse ir  II vieta asmeninėse varžybose jaunučių grupėje. Antrąją vietą pradinukų grupėje užėmusią komandą: EMILĮ KELMELĮ, AISTĘ VAITEKAITYTĘ, JONĄ RUMBAUSKĄ, VIKTORIJĄ ČIRVINSKAITĘ, toje pat grupėje trečiąją vietą užėmusius ALEKSĄ GEČĄ (komandinėse ir asmeninėse varžybose), PAULĄ BAUBLYTĘ, GUSTĘ VARNAITĘ, GABRIELĘ MEŠKAITĘ.  Mokinius parengė mokytojai Saulius Kelmelis ir Marija Agnė Kalasauskaitė.

                      Varžybos vyko 2023 m. kovo 11 d. Panevėžio raj, Raguvos gimnazijoje.


SVEIKINAME

                      2023 metų kovo 4-5 dienomis Lubane vietovėje Latvijoje kartu vyko Latvijos ir Lietuvos 2023 metų orientavimosi slidėmis čempionatas, kuriame dalyvavo Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkai. Kovo 4 dieną sudėtingomis oro sąlygomis, kai krito gausus sniegas ir siautėjo pūga, daugiau kaip 200 dalyvių lenktyniavo vidutinėje trasoje. Iš lietuvaičių merginų greičiausiai 4,6 km trasą su 16 kontrolinių punktų įveikė Šiaulių Jaunųjų turistų centro atstovė Gintarė Gapšytė ir pasidabino aukso medaliu, o jos komandos draugė Greta Mazuraitytė iškovojo sidabro medalį. Kovo 5 dieną sportininkai rungėsi ilgoje trasoje. Kaip ir pirmą dieną Gintarė Gapšytė iškovojo aukso medalį įveikusi 9,1 kilometrų su 14 komtrolinių ilgio trasą. Jos komandos draugė Greta Mazuraitytė buvo trečia ir iškovojo bronzos medalį pralaimėjusi antrai vietai vos 1 sekundę.

Vaikinų grupėje vidutinėje trasoje iš Šiaulių Jaunųjų turistų centro komandos geriausiai pasirodė Ignas Balčiūnas, o ilgoje trasoje Mykolas Liansbergas.

Komandai vadovavo treneriai Romualdas Veršinskas ir Artūras Gapšys.

Informaciją parengė R. Veršinskas


MOKĖSI MOKYTOJAI

2023-03-01

                      Vasario 24-25 d.  Šiaulių jaunųjų turistų centre „triukšmavo“ ne mokiniai, bet mokytojai, Olimpinių vertybių ugdymo programos (OVUP) mokymų dalyviai iš Šiaulių ir kitų Lietuvos miestų.

                      Šią programą sukūrė Tarptautinis olimpinis komitetas, siekdamas įkvėpti jaunus žmones siekti sveiko ir aktyvaus gyvenimo būdo bei ugdytis draugystės, tobulėjimo ir pagarbos vertybes. O tai geriausiai įgyvendinti gali padėti mokytojai, suvokę ir išbandę, kaip panaudojant sporto universalumą ir olimpinių idėjų kontekstą įgyvendinti vertybėmis pagrįstą ugdymą.  Mokymų vadovės Laima Telksnienė ir Irena Vidžiūnienė išradingai naudodamos patirtinio mokymo metodus sugebėjo visus įtraukti į aktyvias sportines, turistines ir kitas veiklas, skatino argumentuotai pasirinkti mokymų strategijas, išsamiai supažindino su OVUP metodiniais leidiniais, veiklų aprašais. Stebėtojų ir žiūrovų nebuvo. Kūrybiška komandinė veikla ne tik padėjo įgyti naujų žinių, bet ir paskatino pasidalinti pedagogine patirtimi, sukūrė naujas bendradarbiavimo su kolegomis galimybes.

Informaciją parengė G.Beleckaitė


ORIENTAVIMOSI SPORTO VARŽYBOS UŽDAROSE PATALPOSE     

2023-03-01

                      Vasario 25 d. Šiaulių miesto įvairaus amžiaus orientacininkai rinkosi į Šiaulių Areną. Čia Šiaulių jaunųjų turistų centras organizavo orientavimosi sporto varžybas uždarose patalpose. Evaldas Liekmanis, renginių organizatorius, sudarė sportinį žemėlapį ir trasas. Trasas pagal savo amžiaus grupes įveikė beveik 120 dalyvių. Žemėlapis neįprastas. Svarbu nepaklysti tarp aukštų, pasirinkti atvirus praėjimus, suprasti reikalingus objektus. Moksleiviško amžiaus grupės pirmąsias vietas pelnė Austėja Klapatauskaitė, Vanesa Norkaitytė, Gabrielė Timinskaitė, Jarūnė Šataitė, Gretą Mazuraitytė, Adomas Narvydas, Domas Zykas, Titas Bernikas, Augustas Radžvilas, Domas Bernikas, suaugusiųjų grupėse – Kornelija Stonienė, Rasa Masiliūnienė, Martynas Saročka, Vytautas Barzdžius. Visi prizininkai buvo apdovanoti orientavimosi sporto klubo „Sakas“ medaliais.

Informaciją parengė G.Beleckaitė


KRAŠTOTYRININKŲ EDUKACIJA „MOKOMĖS KARTU“

2023-02-28

 

                      Vasario 22 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai susirinkę į edukacinį užsiėmimą „Mokomės kartu“ mokėsi pasigaminti skudučius. Edukacinį užsiėmimą parengė NVŠ programos "Etninės kultūros raiška" mokytoja Danguolė Masandukienė ir jos mokiniai. Dalyvavusieji virtualiai susipažino su skudučių atsiradimo istorija.  Keletą kūrinių atliko NVŠ programos mokiniai. Dalyvavusieji sužinojo, kaip patiems pasigaminti skudučius. Buvo išdalintos priemonės, susipažinta su gaminimo būdais. Mokytojos ir mokinių pagalba, vieni kitiems patardami ir padėdami, dalyvavusieji patys pasigamino instrumentą ir smagiai sugrojo bendrą kūrinį.

Informacija ir foto G.Beleckaitės


ŽIEMOS ATOSTOGOS: ŽYGIAVOME, SLIDINĖJOME, STOVYKLAVOME

2023-02-17

                      Mokinių Žiemos atostogos Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniams prasidėjo jau vasario 12 dieną. Turistai ir kraštotyrininkai, jų mokytojai, tėveliai vyko į Tauragę. Čia vyko respublikinis turistinis žygis "Pažink Tauragę žygiuodamas". Tauragei 2023 metai labai ypatingi. Miestas – Lietuvos Kultūros Sostine, todėl žygeiviai neišvengė malonios pažinties ir su kultūriniais miesto objektais. Įdomus maršrutas palei Jūros upę padėjo susipažinti su Tauragės istorija, kraštovaizdžio objektais, kartu su bendraminčiais iš visos Lietuvos smagiai nukeliauti 14 kilometrų.

               Orientacininkai besiruošdami 2023 m. Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionatui, sniego surado Ignalinoje. Mokytojai Romualdas Veršinskas ir Artūras Gapšys parengė slidinėjimo stovyklos programą. Mokiniai keturias dienas Ignalinos žiemos sporto centro trasose tobulino slidinėjimo įgūdžius, orientavimosi sporto slidėmis žinių įgijo teoriniuose užsiėmimuose, o laisvalaikį skyrė Ignalinos apylinkėms pažinti.

                       Kad žiema smagi ir be sniego, įsitikino jaunesnieji orientacininkai, kurie vasario 13-16 d. stovyklavo Klaipėdoje. Stovyklos vadovai Karolis Limantas, Daugirdas Stonys parengė orientavimosi sporto techniką tobulinančias trasas Klaipėdos mieste, Smiltynėje. Kartu stovyklavo Telšių jaunieji orientacininkai, tad buvo galimybė ir dėl stovyklos varžybų prizų pakovoti.

                      Likusiems Šiauliuose veiklų pakako. Laipiojimo salėje gebėjimų įgijo  turistai,  kiti sveikatą sustiprino užsiėmimuose baseine, žygyje Bubių miške, etninės kultūros programos mokiniai rengė Užgavėnių programą.

Informacija G.Beleckaitės, foto A.Gapšio


ORIENTAVIMOSI VARŽYBOS PATALPOSE

2023-02-14

                      2023-ųjų metų žiema orientavimosi sporto gebėjimų tobulinimui slidėmis ar bėgte gamtoje nėra palanki. Todėl orientavimosi sporto mokytojai pasiūlė mokiniams kitą iššūkį – orientuotis uždarose patalpose. Buvo nutarta surengti  dvejas edukacines varžybas, o rezultatų  siekti Šiaulių jaunųjų turistų centro uždarų patalpų varžybose. Edukacinės varžybos vyko Juliaus Janonio gimnazijoje ir Vinco Kudirkos progimnazijoje. Žemėlapius sudarė Evaldas Liekmanis, Šiaulių jaunųjų turistų centro renginių organizatorius, trasas rengė mokytojai Nerijus Vidžiūnas, Karolis Limantas, Daugirdas Stonys. Neįprastą rungtį išbandė daugiau nei šimtas mokinių, dalyvavo mokinių tėveliai, kiti suaugusieji. „Orientuotis reikia susikaupus, kitaip greitai gali paklystį“, įspūdžiais dalinosi jaunieji sportininkai, Tad visi tikisi, kad vasario 25 d.  Šiaulių jaunųjų turistų centro uždarų patalpų varžybose, kurios vyks Šiaulių arenoje, pavyks kur kas greičiau suprasti žemėlapį, nepaklysti koridoriuose ar salėje, sėkmingai įveikti trasą nugalėti priešininkus ar save.

Informacija ir foto G.Beleckaitės


 

 

 

ORIENTACININKŲ „VIDURŽIEMIS“

2023-01-30

 

                      Sausio 28 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniai, jų tėveliai rinkosi į edukacinės orientavimosi sporto varžybas „Viduržiemis“ ženklintoje trasoje. Trijų lygių trasos, kurias rengė mokytojai Romualdas Veršinskas ir Artūras Gapšys, driekėsi Talkšos, Salduvės parkais.  Sportininkams teko atidžiai skaityti žemėlapį ir tiksliai pažymėti kontrolinio punkto vietą. „Tai gera galimybė patobulinti orientavimosi įgūdžius“,- įspūdžiais dalinosi vyresnieji mokiniai. O jaunesnieji bėgdami žymėtu maršrutu jautėsi drąsiai. Džiugu, kad šią orientavimosi sporto rungtį išbandė nemažas būrys jaunesniojo amžiaus mokinių ir į renginį vaikus atlydėję orientacininkų mamos ir tėčiai. O ir gamta padovanojo šiek tiek šaltuko, pabarstė sniego.

 

Informacija G.Beleckaitės, foto G.Urbaitytės


 

KRAŠTOTYROS DARBŲ PRISTATYMAS

2023-01-23

 

 

                      2023 m.  sausio 19 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai pristatė projekto

„Seniausio Kalėdų eglutės žaisliuko mano namuose istorija" darbus.  Renginio pradžia nukėlė į prabėgusias šventes, kai nuskambėjo Etnografinio ugdymo programos mokinių atliekamas muzikinis kūrinys. Jaunesnieji mokytojų M.Gedminienės, D.Uržienės kraštotyrininkai surengė parodą ir pristatė savo eksponatus, pasakojo apie mielus žaisliukus, šeimos tradicijas. Smagu, kad renginyje dalyvavo ir mokinių mamos. Nuoširdūs jaunesniųjų pristatymai daina, pasakojimas žemaičių tarme, tvarkingai sumetrikuotais piešiniais, fotografijomis pradžiugino dalyvavusius renginyje, kurį vedė vyresnieji mokytojos G. Beniušienės mokiniai.

 

Informaciją parengė D.Uržienė


Artėjančių švenčių proga sveikinimai ir padėka visiems dalyvaujantiems ir dalyvavusiems Šiaulių jaunųjų turistų centro veiklose, palaikantiems, remiantiems mūsų sumanymus.


 

SVEIKINAME

GINTARĘ GAPŠYTĘ,

                      iškovojusią trečiąją vietą orientavimosi sporto slidėmis varžybose „Daugpilio taurė“. Varžybos vyko 2022 m. gruodžio 17 – 18 d. Latvijoje, Stropų miške šalia Daugpilio. Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis sportininkas šios varžybas vienos iš atrankinių į Lietuvos rinktinę komandą, kuri dalyvaus 2023 metų tarptautinėse varžybose. Gintarė buvo antra jaunių grupėje tarp Lietuvos sportininkių.

 

Informaciją parengė G.Beleckaitė

NAKTINIS TURISTINIS ŽYGIS SKIRTAS ŠVIESOS DIENAI

2022-12-13

                      2022 m. gruodžio 9 d.  nerealaus grožio gamta, žvaigždėtas dangus ir šaltukas lydėjo Šiaulių jaunųjų turistų centro naktinio turistinio žygio, skirto Šviesos dienai paminėti,  dalyvius: mokinius, jų tėvelius mokytojus. Daugiau nei 100 žygio dalyvių įveikė sniegu tamsoje įspūdingą 5 kilometrų ilgio maršrutą Pageluvio miškais. O po žygio laukė laužas, apdovanojimai,  kitos staigmenos.

                      Šiaulių jaunųjų turistų centras  tradicinį bendruomenės turistinį  naktinį žygį, skirtą Šviesos dienos paminėjimui organizuoja jau nuo 2019 m. Šviesos diena - gruodžio 13 -oji. Ją lietuviai nuo seno minėdavo, nes nuo šios dienos nustoja ilgėti vakarai – saulė iki pat Kūčių leidžiasi vis tuo pat metu, tik ryte kasdien pateka minute vėliau. Tad tamsėjimo periodas ties Šviesos diena baigiasi. Diena - trumpam stabteli. Prasideda žiemos saulėgrįžos (gruodžio 21 d.) ir šv. Kalėdų laukimas. Atėjus krikščionybei, ši diena vadinama šv. Liucijos vardu.  Šviesos diena (šv. Liucijos šventė) minima Lietuvoje, o aktyviau minima kitose šalyse, tokiose kaip Švedija, Norvegija, Suomija ir pan.

                      Didžiuojamės ištverminga, išradinga, kūrybinga mūsų Centro bendruomene.

Informacija G.Beleckaitės


ŠIAULIEČIŲ JAU LAUKIA SLIDINĖJIMO TRASOS

2022-12-09

                      Šiaulių jaunųjų turistų centras Talkšos, Dainų ir Centriniame miesto parkuose parengė slidinėjimo trasas. Trasos pradėtos ruošti vos tik pasirodžius pirmąjąm sniegui dar lapkričio mėnesį,   o  dabar  jau pilnai parengtos slidinėjimui. Trasas specialiu sniego motociklu rengia ir prižiūri Evaldas Liekmanis, Šiaulių jaunųjų turistų centro renginių organizatorius.  Ilgiausia trasa, kurios ilgis 3,4 km laukia Talkšos parke. Ji prasideda šalia pliažo ir yra paženklinta specialiomis nuorodomis slidininkams ir pėstiesiems. Dainų parko trasa (ilgis 1,2 km) ir Centrinio miesto parko trasa (ilgi 1 km) apšviestos, įrengtos šalia pėsčiųjų takų, tad šliuožti galima bet kuriuo metu.

                      Kviečiame miesto bendruomenę aktyviai praleisti laisvalaikį slidinėjimo trasose.

Informaciją parengė G.Beleckaitė


DALYVAVO RESPUBLIKINĖJE KONFERENCIJOJE

2022-11-28

 

                      2022 m. lapkričio 24 dieną Šiaulių  jaunųjų turistų centro kraštotyrininkės Viltė Paulavičiūtė ir Vidmantė Deldinaitė (mokytoja M.Gedminienė) dalyvavo Respublikinėje mokinių konferencijoje - kūrybiškumo dirbtuvėse "Įsimintiniausia kelionė". Mokinės parengė ir pristatė pranešimą pateiktyse "Įsimintiniausia kelionė į Kuršėnus". Anot Viltės ir Vidmantės, konferencija buvo įdomi ir naudinga. Smagu pristatyti savo darbą. Sužinojome nemažai naujo apie savo šalį, nes daugumos pranešimai buvo apie keliones po Lietuvą. Konferencijoje buvo ir kitų veiklų. Mokiniai šoko, muzikavo, piešė ir kt. Konferenciją vainikavo mokiniams teikiamos padėkos ir saldūs prizai.

Informacija ir foto M.Gedminienės


KRAŠTOTYRININKŲ VIENOS DIENOS MUZIEJUS

2022-11-23

                      2022-ieji paskelbti knygų leidėjo - spaustuvininkystės istorijos LDK pradininko Pranciškaus Skorinos metais. Ta proga Šiaulių JTC jaunieji kraštotyrininkai lapkričio 3-18 d. surengė seniau išleistų knygų parodą "Vienos dienos muziejus. Seniausia knyga mano namuose".

                      Rengdami šią parodą, kraštotyros būrelių nariai parodė didelį entuziazmą ir, kaip patyrę kraštotyrininkai, ieškojo senų knygų tėvelių, senelių, dėdžių, tetų knygų lentynose, klausinėjo savo draugų ir pažįstamų. Parodai buvo pristatyta 51 knyga. Seniausia iš jų - 1861 m. Vilniuje išleista knygelė "Vadovas į dangų". Labai įdomu buvo vartyti 1906 m. išleistą J. Gabrio lietuvių kalbos vadovėlį, 1907 m. Kaune išleistą Šatrijos Raganos knygelę "Dėl Tėvynės", 1905 m. "Aušros" leidyklos išleistą keturių veiksmų dramą "Parduotoji laimė", 1936 m. Kaune išleistą Vytės Nemunėlio eilėraščių rinkinį vaikams "Kiškio kopūstai", 1938 m. Balio Sruogos "Giesmė apie Gediminą", 1913 m. leistą mėnesinį laikraštį "Jaunimas" ir kt.

                      Parodą lankė JTC ugdytiniai, jų tėveliai, darbuotojai, svečiai. Paroda visiems patiko.

Informacija parengė M.Gedminienė, foto G.Beleckaitės


 

 

ORIENTAVIMOSI SPORTO VARŽYBOS RIEDSLIDĖMIS

2022-11-21

 

 

                      Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkai, besiruošdami žiemos varžybų sezonui, įveikė orientavimosi sporto slidėmis varžybų trasą  riedslidėmis. Varžybos vyko lapkričio 19 d.. Trasas Dainų parke parengė mokytojai Romualdas Veršinskas ir Artūras Gapšys, o žemėlapius, skirtus žiemos varžyboms, sudarė Evaldas Liekmanis. Ir nors gamta prisinė, kad artėja žiema, daugelis susirinkusiųjų šliuožė riedslidėmis, o tiems, kurie dar nėra pakankamai įgudę riedslidžių valdymo technikos, pasiūlyta trasą įveikti bėgte. Varžybų riedslidėmis nugalėtojais savo grupėse tapo Kajus Sungaila, Emilija Lipinskaitė, Arijus Japšas, o šią trasą bėgdami greičiausiai įveikė Gvidas Limantas, Marius Čeponis, Neimantas Jonaitis.

 

Informacija G.Beleckaitės, foto A.Gapšio


 

 

STOVYKLAVO IGNALINOJE

2022-11-21

 

                      Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniai geriausiai praktinius gebėjimus patobulina stovyklaudami. Tad Centro mokytojai bendradarbiaudami vykdo stovyklas ne tik mokinių atostogų metu. Lapkričio 18-20 d. į savaitgalio stovyklą jaunuosius orientacininkus pakvietė mokytojai Karolis Limantas ir Daugirdas Stonys. Stovykla organizuota Ignalinos apylinkėse. Orientavimosi gebėjimus stovyklos dalyviai patobulino Ažušilėje, Vaišniūnuose ir net Mindūnų stacionarioje orientavimosi sporto trasoje. Laiko užteko ir pažintinei programai. Pabuvota Ignalinos sporto centre, drąsiausieji Rytų Lietuvos kraštovaizdžiu pasigėrėjo iš apžvalgos bokštų. Ir nors gamta kiek per anksti priminė žiemą, numatyta programa įgyvendinta.

                      Džiaugiamės mokinių ištverme ir dėkojame mokinių tėvams už paramą.

 

Informacija K.Limanto


ĮVEIKTAS RESPUBLIKINIO TURISTINIO ŽYGIO MARŠRUTAS

2022-11-17

                      Lapkričio 12 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro turizmo ir kraštotyros grupių mokiniai, mokytojai, mokinių tėvai dalyvavo respublikiniame turistiniame žygyje „Aukštaitijos keliais“. Žygio maršrutas vedė Anykščių apylinkių miškais. Įveikta 12 kilometrų. Žygeiviai pabuvojo Rytų Lietuvos (Karaliaus Mindaugo) partizanų vadavietėje Andrioniškio miške. Akį džiugino Šventosios upės slėnis, Niūronių, Latavos miškai. Po žygio sušildė organizatorių paruošta arbata, vaišės, galimybė pabendrauti ar pabūti bendraminčių būryje. „Gera buvo kartu įveikti jau šeštą šiais metais respublikinį žygį, pasikartoti ir „pamatyti“ Lietuvos istorijos faktus. Esame pasiruošę kitiems ilgesnės trukmės žygiams“, -  sakė mūsų Centro keliautojai.

Informacija ir foto G.Plungienės


VARŽYBŲ  „MIESTO PARKAI 2022“  PABAIGTUVĖS

2022-11-11

Sveikinimai

  Šiaulių jaunųjų turistų centro organizuojamų tradicinių daugiaetapių orientavimosi sporto varžybų „Miesto parkai 2022“ nugalėtojams:

Ainai Astrauskaitei, Jarūnei Šataitei, Brigitai Abukaitytei, Martynai Masiliūnaitei, Kornelijai Stonienei, Ramintai Sankauskienei, Vincui Stumbrui, Augustui Radžvilui, Gvidui Šidlauskui, Sauliui Staneliui, Mantui Skudrickui, Vladui Kutiavinui.

                      Šiais metais miesto  orientavimosi sporto mėgėjai turėjo galimybę išbandyti orientavimosi sportą, patobulinti orientavimosi gebėjimus ir pasivaržyti aštuoniose varžybose, kurių trasos driekėsi miesto teritorijoje. Varžybas rengė Centro orientavimosi sporto mokytojų metodinė grupė. Žemėlapius sudarė, rezultatus skaičiavo ir daugelį organizacinių darbų atliko Evaldas Liekmanis, o prizais pasirūpino orientavimosi sporto klubas „Sakas“. Varžybos populiarios tarp Centro mokinių, o kitiems šio sporto mėgėjams puiki proga pasivaržyti. Suaugusiųjų grupėse dalyvių vis daugėjo, nes išbandyti suprasti žemėlapį ryžosi vis daugiau mokinių tėvų. Tad kiekviename varžybų etape startuodavo daugiau nei 100 mokinių ir suaugusiųjų.

                      Baigiamasis renginys šiais metais vyko Juliaus Janonio gimnazijos sporto salėje. Susirinkusieji buvo kviečiami pasivaržyti orientavimosi technikos varžybose „Bėganti dėlionė“. Varžybų užduotis rengė  mokytojai Irena ir Nerijus Vidžiūnai. Nugalėtojų laukė mokytojų įsteigti saldieji prizai. O varžybų „Miesto parkai 2022“ nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti sportiniais prizais – taurėmis, amžiaus grupės iki 10 metų dalyviai – medaliais.

Informacija ir foto G.Beleckaitės


RUDENS ATOSTOGŲ STOVYKLOS, IŠVYKOS, UŽSIĖMIMAI

2022-11-10

                      Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniai sulaukę mokinių atostogų namuose nepoilsiauja. Mokytojai pasiūlo įvairiausių veiklų: užsiėmimų gamtoje, turizmo technikos ir laipiojimo trasose, salėje, parodų ar stendinių pranešimų parengimų, žygių. Bet ypač laukiamos išvykos į stovyklas.                   Tik prasidėjus atostogoms mokytojai Daugirdas Stonys ir Karolis Limantas sukvietė į orientavimosi sporto stovyklą Juodlėje (Kelmės r.) jaunesniojo amžiaus orientavimosi sporto grupių mokinius. „Stovykloje daugybė nuotykių: naktinis žygis, varžybos, treniruotės tikrame miške“, - džiaugėsi stovyklautojai. Dar didesnis būrys mūsų Centro mokinių spalio 29 d. vyko į Telšius. Išbandyta rogainingo rungtis. Komandomis po du tris valandas teko orientuotis pagal neįprasto mastelio žemėlapį po Telšių miestą, apylinkes. Aistė Barzdžiūtė ir Gabija Minčinauskytė užėmė trečiąją vietą. O po varžybų jėgų užteko įkopti į Šatrijos kalną, pasigrožėti Žemaitijos kraštovaizdžiu. Dar viena stovykla lapkričio 3-5 d. vyko Smiltynėje. Stovyklos programą parengė ir įgyvendino mokytojai Artūras Gapšys, Nerijus Vidžiūnas, Goda Urbaitytė. Čia orientavimosi vietovėje įgūdžius, fizinį pasirengimą, pažintinę, socialinę ir kitas kompetencijas patobulino vyresnieji orientacininkai. Gerų emocijų stovyklautojai pasisėmė Jūrų muziejuje, orientuodamiesi po Klaipėdos senamiestį ieškojo „laimingojo peliuko“, o kai kuriems kelionė traukiniu buvo pirmoji.

Informaciją parengė G.Beleckaitė


VARŽĖSI KRAŠTOTYRININKAI

2022-10-28

                      Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai pirmuosius šių mokslo metų pradžios darbus skiria Pranciškaus Skorinos, pirmosios Lietuvoje spausdintos knygos leidėjo, metų minėjimui.  Surinkta ir pristatyta informacija, ekspedicija po Šiaulių miestą, aplankant vietas, paminklus susijusias su spaudiniais, pabuvota Kuršėnuose, L.Ivinskio kalendorių muziejuje, visa Centro bendruomenė įtraukta į seniausio leidinio savo namuose paieškas. O spalio 26 d. mokiniai šias žinias įtvirtino Kahoot varžytuvėse "Spausdinto žodžio kelio pradžia. Pranciškus Skorina". Pristatymą ir varžytuves rengė Eva Mirnaja ir Karolis Riauba, vyresnieji mokytojos G.Beniušienės mokiniai. Įdomūs, žaismingi klausimai, atsakymų komentarai domino dalyvavusius. Sveikinimai Amelijai, Eivilei, Militai, varžytuvių nugalėtojoms ir sėkmės visiems kitose kraštotyros projekto veiklose, skirtose Pranciškaus Skorinos metų minėjimui.

Informacija D.Masandukienės, foto G.Beleckaitės


 

 

KRAŠTOTYRININKŲ EKSPEDICIJA KURŠĖNUOSE

2022-10-21

 

                      Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai pagrindinių kraštotyros žinių ir gebėjimų įgyja atlikdami veiklas, susijusias su Lietuvos vyriausybės paskelbtų atmintinų metų minėjimo temomis. Rugsėjo 20 d. mažieji kraštotyrininkai, minėdami knygų leidėjo Pranciškaus Skorinos metus lankėsi Kuršėnuose. Išvyka ekspedicija skirta susipažinti su kalendoriais. Kalendorių muziejuje mokiniai sužinojo  apie kalendorių  pradininką Lauryną Ivinskį, pamatė seniausius lietuviškus kalendorius – metskaitlius, o dalyvaudami edukacinėje programoje pasigamino knygų skirtuką-kalendorių. Smagu buvo matyti susidomėjusius mokinius, jų atradimus ir emocijas keliaujant rudenio spalvomis pasipuošusiais Kuršėnais. Mokiniams ekspedicijai pasirengti padėjo mokytojos Marija Gedminienė, Daiva Uržienė.

 

Informacija ir foto M.Gedminienės


              TURTINGA RUDENS PRADŽIA           

   2022-10-10

                      Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniams mokslo metų pirmieji mėnesiai kupini įvykių, veiklų, renginių, apdovanojimų. Dalyvauta Šiaulių dienų šventinėje eisenoje. Laipiojimas ir orientavimosi sportas pristatyti Šiaulių miesto sporto festivalyje. Miesto bendruomenė supažindinta su veiklomis renginyje prie Talkšos ežero. Turizmo mėgėjai Centro kieme medžiuose įrengtose trasose tobulina sportinio turizmo techniką, o laipiojimo salėje - išbando laipiojimo sportą. Kraštotyrininkai jau įveikė kultūrinio foto orientavimosi maršrutus mieste ir dabar rengiasi organizuoti vienos dienos muziejų "Seniausia knyga mano namuose". Net 12 orientacininkų, dalyvaudami rugsėjo mėn. įvykusiuose Lietuvos orientavimosi sporto čempionatuose apdovanoti medaliais. Dar didesnis pulkas mokinių džiaugiasi miesto masinių varžybų "Azimutas 2022" medaliais. Spalio 8 d. pradedantieji pirmuosius kontrolinius punktus surado Bubių miške. Kiti įveikė varžybų "Auksinis ruduo" trasas. O šiandien prasideda tradicinių varžybų "Miesto parkai 2022" rudens etapas, kurį sudaro ketverios varžybos. Skirtingose miesto vietose orientavimosi sporto gebėjimus galės įgyti, patobulinti mokiniai, jų tėveliai, visi, kam patinka orientavimosi sportas.

Informaciją parengė G.Beleckaitė


JUDĖK LAISVIAU

Šiaulių jaunųjų turistų centras kviečia kartu minėti Europos jdrumo savaitę.

2022m. rugsėjo 20d.

ateikite, atvykite dviračiais, paspirtukais ar viešuoju transportu
prie skulptūros "Lapė" Talkšos ežero pakrantėje.

Susipažinsite ir išbandysite Šiaulių jaunųjų turistų centro programų veiklas: orientavimosi sportą,laipiojimo sportą, keliaudami atpažinsite įdomius istorinius ar kultūrinius objektus.

Renginio veiklos vyks 16-18 val.

SVEIKINAME

Lietuvos orientavimosi sporto čempionato ilgoje trasoje

čempionę JARŪNĘ ŠATAITĘ IR  AISTĘ BARZDŽIŪTĘ, iškovojusią antrąją vietą.  

                      Čempionatas vyko 2022 m. rugsėjo 17 d. Dūkštų miške, ypatingai kalvotoje Nėries regioninio parko vietovėje. Čempionate dalyvavo beveik 400 orientacininkų iš visos Lietuvos, kurie varžėsi pagal amžiaus grupes. Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkai Emilija Lipinskaitė, Gvidas Šidlauskas, Ainė Astrauskaitė, Brigita Abukaitytė, Greta Mazuraitytė, Gintarė Gapšytė iškovojo vietas dešimtukuose, o  mokytojas Romualdas Veršinskas iškovojo pirmąją vietą .senjorų amžiaus grupėje.

Informacija G.Beleckaitės, foto A.Gapšio


LIETUVOS MOKINIŲ KOMANDINIO ČEMPIONATO PRIZININKAI

2022-09-15

                      Rugsėjo 10 d. Tolkūnų miške, Alytaus raj. įvyko 2022 m. Lietuvos mokinių komandinis čempionatas. Dvi Šiaulių jaunųjų turistų centro komandos iškovojo apdovanojimus.

                      SVEIKINIMAI mergaičių komandai, kurią sudarė Jarūnė Šataitė, Aistė Barzdžiūtė, Emilija Lipinskaitė, Viltė Kučinskaitė ir jaunių komandai: Martynai Masiliūnaitei, Gintarei Gapšytei, Mortai Milašauskaitei, Gretai Mazuraitytei.   

                      Didžiuojamės mūsų orientacininkais, kurie tikrai kovojo dėl apdovanojimų, tik šį kartą nepasisekė.

Infrmacija ir foto G.Beleckaitės


 

KVIEČIAME

1-12 klasių mokinius

2022-2023 mokslo metais pasirinkti

 Šiaulių jaunųjų turistų centro

orientavimosi vietovėje ir orientavimosi sporto, sportinio turizmo, laipiojimo sporto, pėsčiųjų turizmo,  kraštotyrinės veiklos ir etninės kultūros įgūdžių ugdymo  programas

Būrelių užsiėmimai vyksta 2- 4 kartus per savaitę įvairiausioje aplinkoje: gamtoje, sporto salėje, miesto parkuose, miške, muziejuose ir bibliotekose. Pratybose, išvykose, stovyklose ir varžybose išmoksite įveikti orientavimosi sporto varžybų trasas bėgdami, šliuoždami slidėmis ar važiuodami dviračiais, išbandysite įvairiausias turizmo rūšis ir laipiojimo sportą, sužinosite, kaip mūsų gyvenimo permainas užfiksuoti ir perteikti  kraštotyros darbe, įgysite etninės kultūros puoselėjimo patirties, bendrausite ir bendradarbiausite su šalies vaikais ir jaunimu,  įgysite naudingų gyvenimo įgūdžių, sustiprinsite sveikatą.

Ugdymas yra mokamas. Šiaulių miesto savivaldybės tarybos sprendimu šiuo metu nustatytas mėnesinis atlyginimas – 5 Eur. Dalyvavimas neformaliojo vaikų švietimo valstybės finansuojamose tikslinio finansavimo programose (NVŠ tikslinio finansavimo), nemokamas, jeigu kitoje tokioje programoje dar nedalyvaujate.

Mokinių priėmimas. Tėvai (globėjai,rūpintojai) pateikia prašymą, vaiko asmens duomenis, sudaro sutartį, kurią pasirašydami patvirtina, kad vaikas dėl vaiko sveikatos būklės programoje dalyvauti gali. (Mokinių priėmimo tvarkos aprašą rasite  JTC interneto svetainėje www.sjtc.lt )

Daugiau apie Šiaulių jaunųjų turistų centro veiklas

 Facebook : Šiaulių Jaunųjų Turistų Centras

Nuo 2022 m. spalio 1 d. Šiaulių jaunųjų turistų centras teiks Neformaliojo vaikų švietimo tikslinio finansavimo programas: 1. LAIPIOJIMAS – JUDĖJIMAS ORE; 2. STEAM SU ŽEMĖLAPIU;

 3. ORIENTAVIMOSI SPORTO PRATYBOS; 4. ETNINĖS KULTŪROS RAIŠKA .

Dalyvavimą šiose programose finansuoja Valstybė, jeigu kitoje tikslinio finansavimo programoje dar nedalyvaujate. Daugiau apie programas www.sjtc.lt/veikla/ NVŠ programos

LAUKIAME JŪSŲ
 Šiaulių jaunųjų turistų centre, Rygos g. 36, Šiauliai
(iš miesto centro galite atvykti  autobusu Nr.21, Nr.17, stotelė “Aukštosios”)
darbo dienomis nuo 14 iki 17 val.,
arba dėl priėmimo rašykite el. p. sjtc@splius.lt ,
skambinkite telefonu 8 41 399782, 8 41 523991

VASAROS STOVYKLA ORIENTACININKAMS

2022-08-24

                      Rugpjūčio 16-20 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkai dalyvavo vasaros stovykloje Ignalinos rajone. Stovyklavietė turistinė, įkurta Vaišniūnų kaime prie Dringio ežero. Stovyklautojų laukė ne tik pažintis su įspūdingais Aukštaitijos nacionalinio parko kampeliais, bet ir galimybė patobulinti orientavimosi sporto gebėjimus įveikiant mokomąsias trasas ir pasivaržant su kitų miestų stovyklautojais kontrolinėse varžybose. Šiauliečiai aplankė Ginučių kaimą ir piliakalnį, gėrėjosi kraštovaizdžiu nuo Ladakalnio, sužinojo, kuo ypatingi parko ežerai, miškai. Vyko orientavimosi sporto treniruotės nurodyta kryptimi. Teko įveikti sprinto, vidutinę, ilgą trasas ir iki starto ne vieną kilometrą paeiti. Vidutinės trasos kontrolinėse varžybose Kristijonas Milašauskas, Jarūnė Šataitė, Aistė Barzdžiūtė, Justas Klevinskas laimėjo prizines vietas. Stovyklavietėje buvo surengtas ir orientavimosi sporto labirinto čempionatas. Matas Pocevičius tapo savo grupės nugalėtoju. Vakarais buvo organizuota viktorina, susitikimas su tituluotais sportininkais. Greitai prabėgo penkios dienos. Lepino saulė, gaivino maudynės ežere, grūdino gyvenimas gamtoje palapinėse, džiugino galimybė bendrauti su kitų Lietuvos miestų jaunaisiais sportininkais, iššūkius įveikti drąsino mokytojų Artūro Gapšio, Nerijaus Vidžiūno, Daugirdo Stonio, Karolio Limanto patarimai.

Informacija ir foto K.Limanto


PALINKĖJOME ATKAKLUMO IR SĖKMĖS

2022-06-23

 

                      Birželio 22 d. įvyko Šiaulių jaunųjų turistų centro 2022 m. abiturientams AUSTĖJAI MICEVIČIŪTEI, ARIJUI KERUI, AUGUSTINUI POCIUI, DONATUI GIRKANTUI, MARTYNUI SAROČKAI, JULIUI VIDŽIŪNUI, NIKITAI VOLOSENKO, SEMUI JUKŠTAI  skirta popietė. Sėkmės tolimesniame gyvenimo kelyje palinkėjo ir įteikė specialias padėkas Romualdas Pelenis, Centro direktorius. Visi mokiniai garsino mūsų Centrą, miestą sėkmingai dalyvaudami šalies ir tarptautinėse orientavimosi sporto, turizmo technikos varžybose, buvo dėmesingi jaunesniems mokiniams. Prie puodelio arbatos mokytojai Nerijus ir Irena Vidžiūnai, Daugirdas Stonys, Artūras Gapšys, Saulius Kelmelis, Evaldas Liekmanis ir abiturientai, kurie jaunųjų turistų centro orientavimosi sporto ir sportinio turizmo programose dalyvavo keturis ir daugiau metų, dalinosi atmintyje įsirėžusiais įvykiais, linksmais nutikimais ir ateities planais.                    Tikime, kad atkaklumo siekti savo svajonių tolimesniame gyvenimo kelyje padės ir Šiaulių jaunųjų turistų centre įgyti gebėjimai. Sėkmės!

 

Informaciją parengė G.Beleckaitė


STOVYKLAVO TURISTAI

2022-06-21

                      Birželio 17 - 19 d.  stovyklavietėje prie Dubysos Maironiu kaime, įsikūrė Šiaulių jaunųjų turistų centro sportinio turizmo stovyklos dalyviai. Graži aplinka, supo nuostabi gamta, tik atvykus dangus apniukęs, tad statyti palapines ir įkurti stovyklą skubėjome. Laužas, tradicinio turistinio valgio gaminimas, pasidalinimas jau patirtais įspūdžiais, nuteikė kitai dienai. Laukė plaukimas baidarėmis. Numatytas maršrutas - 22 kilometrai. Daugeliui tai buvo dar neišbandyta veikla. Rytas išaušo saulėtas, bet vėsokas. Pagaminti tradiciniai turistiniai pusryčiai su sriuba, sušildė visus. Dubysa nebuvo srauni, o patvinusi, vandens lygis pakilęs apie 1 metrą, tad slenksčių, kurių taip laukėme, buvo mažai. Bet buvo labai daug nuvirtusių medžių, kuriuos reikėjo apiplaukti, tad kas neturėjo gerų baidarės valdymo įgūdžių, juos tikrai įgijo. Plaukiant pasikeitė oras, apniuko, pradėjo linoti. Kai kas ir vandenyje atsidūrė. Pasitarę, maršrutą sutrumpinome. Įveikta 13 kilometrų. Grįžus, smagu buvo įkurti laužą, gaminti pietus. Likusi dienos dalis buvo skirta sportiniams žaidimams ir susipažinimui su apylinkėmis. Vakare laukė pirtis su maudynėmis Dubysoje. Buvo labai smagu visiems. Ilgai vakarojome ir džiaugėmės ilgu vakaru. Kitą rytą skubėjome atlikti numatytas užduotis, sutvarkyti stovyklavietę prieš smarkų lietų. „Geriau, kad būtų šilta vasara, bet šios trys dienos paliko daug įspūdžių, išmokome išgyventi, kai prastas oras“,- sakė stovyklautojai. Stovyklos programą parengė ir įgyvendino mokytojai Saulius Kelmelis ir Marija Kalasauskaitė.

Informacija ir foto S.Kelmelio


 ŠALIES MOKINIŲ TURIZMO TECHNIKOS VARŽYBOSE „ŠIAULIAI 2022“

2022-06-17

                      Birželio 11-12 dienomis Dengtiltyje (Šiaulių raj.) Šiaulių jaunųjų turistų centras vykdė šalies mokinių turizmo technikos varžybas „Šiauliai 2022“.  Dvi dienas jaunių, jaunučių, vaikų ir pradinukų amžiaus mokiniai iš Panevėžio, Raguvos, Kaišiadorių, Vilniaus ir mūsų centro gyveno gamtoje, palapinėse ir varžėsi Kurtuvėnų regioninio parko Dengtilčio miške. Pirmąją dieną vyko kontrolinio turistinio maršruto varžybos. Mokinių komandos keliavo pagal žemėlapį, surado kontrolinius punktus ir ten turėjo įveikti turizmo technikos kliūtis, susiorientuoti ir surasti orientavimosi sporto punktus. Antrąją dieną vyko turizmo technikos varžybos. Kliūtis tikrai gamtinės. Teko ir per Dubysą persikelti ir tikrą pelkę įveikti, lipti į medį ir dar daugiau kitų atlikti užduočių. Susumavus abiejų rungčių rezultatus, paaiškėjo nugalėtojai atskirose amžiaus grupėse. Šiaulių jaunųjų turistų centro jaunių komanda: Martas Gasčiūnas, Gintautė Pumputytė, Kristmantas Čepulis, Justinas Džiugys užėmė antrąją vietą. Šioje grupėje pirmavo Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos turistai. Vaikų grupėje mūsų Centro komanda: Radvilas Javtokas, Emilis Kelmelis, Kristupas Janušas, Justina Ancerytė užėmė trečiąją vietą. Juos aplenkė Raguvos gimnazijos iš Panevėžio r. ir Panevėžio moksleivių namų komandos. Varžybas vykdė mokytojų komanda Saulius Kelmelis, Marija Kalasauskaitė, Evaldas Liekmanis ir savanoriai, buvę auklėtiniai, kiti mokiniai.

Informacija ir foto G.Beleckaitės


ČEMPIONATO NGALĖTOJAI IR PRIZININKAI

2022-06-14

                      Birželio 11-12 d. Šiauliuose  vyko Lietuvos orientavimosi sporto sprinto ir sprinto mišrių estafečių čempionatas. Daugiau nei 600 dalyvių savo amžiaus grupėse varžėsi dėl apdovanojimų, tarp jų ir Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniai. Sportininkai varžėsi miesto centrinėje dalyje. Trasos trumpos ir greitos. Justas Klevinskas (jaunių grupė) ir Jarūnė Šataitė (vaikų grupė) tapo šio čempionato nugalėtojais. Ypatingo tikslumo ir gebėjimo greitai susiorientuoti, atidumo prireikė mišrių sprinto estafečių trasoje. Komanda sudarė 4 sportininkai: dvi mergaitės ir du berniukai. Komanda, kurią sudarė Ainė Astrauskaitė, Matas Pocevičius, Vincas Stumbras, Vanesa Norkaitytė iškovojo antrąją vietą vaikų iki 12 metų grupėje, vyresniųjų vaikų grupeje komanda: Jarūnė Šataitė, Pijus Chormanskis, Vincas Stumbras, Aistė Barzdžiūtė užėmė trečiąją vietą. Ketvirtoje vietoje liko jaunių komanda. Čempionato nugalėtojus ir prizininkus parengė mokytojai Karolis Limantas, Daugirdas Stonys, Nerijus Vidžiūnas. Didžiuojamės visais Šiaulių jaunųjų turistų centro jaunaisiais orientacininkais išbandžiusiems save Lietuvos čempionato trasose, visiems orientacininkų mokytojams Artūrui Gapšiui, Romualdui Veršinskui, Karoliui Limantui, Daugirdui Stoniui, Nerijui Vidžiūnui, renginių organizatoriui Evaldui Liekmaniui, organizavusiems mokinių pasirengimo varžybas, išvykas. Dėkojame mokinių tėveliams už paramą, palaikymą.

Informacija ir foto G.Beleckaitės


PRASIDĖJO STEAM PROGRAMOS VEIKLOS

2022-05-31

                      Gegužės 24 d. prasidėjo STEAM programos „STEAM navigacija: žemėlapių iššūkis“ veiklos Šiaulių jaunųjų turistų centre. Programoje dalyvauja Šiaulių Dainų progimnazijos aštuntokai. Programos veiklos originaliai pagilina STEAM gebėjimus praktiškai susipažįstant su kartografija, žemėlapio  sudarymu ir jo suvokimu. Pagilintos matematikos, fizikos, geografijos, informcinių technologijų žinios padės  įvertinti, kaip žinios apie kartografiją bei žemėlapio suvokimo gebėjimai gali būti panaudoti kasdieniniame gyvenime ir profesinėje veikloje, kokias galimybes suteikia žemėlapio skaitymo įgūdis ir orientavimosi sporto gebėjimai vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų gyvenimo kokybei. Užsiėmimus veda Šiaulių jaunųjų turistų centro mokytojai Romualdas Veršinskas, Evaldas Liekmanis, Nerijus Vidžiūnas.

Informacija ir foto G.Beleckaitės


PASIBAIGĖ VARŽYBŲ „MIESTO PARKAI 2022“  PAVASARIO ETAPAS

2022-05-30

                      Gegužės 26 d. pasibaigė Šiaulių jaunųjų turistų centro organizuojamų tradicinių orientavimosi sporto varžybų „Miesto parkai 2022“ pavasario etapas. Gegužės mėn. beveik 500 orientavimosi sporto mėgėjų: mokinių ir suaugusiųjų, savo gebėjimus orientuotis sprinto trasose išbandė ar patobulino ketveriose varžybose, kurios vyko prie Gegužių progimnazijos, Prūdelio ežero, Dainų parke, Lieporių gimnazijos. Žemėlapius sudarė Evaldas Liekmanis, trasas įrengė Daugirdas Stonys, Karolis Limantas, Nerijus Vidžiūnas, Romualdas Veršinskas. Net trejose varžybose nugalėtojais savo amžiaus grupėse tapo Brigita Abukaitytė, Jarūnė Šataitė, Vincas Stumbras. Po du kartus pirmąsias vietas iškovojo Aina Astrauskaitė, Martyna Masiliūnaitė, Pijus Chormanskis, Gvidas Šidlauskas, Justas Klevinskas, Arijus Keras ir suaugusieji  Raimonda Astrauskienė, Vaiva Pėstininkė, Paulius Vidžiūnas, Vladas Kutiavinas. Šiaulių jaunųjų turistų centro mokytojai tikisi, kad šios varžybos padėjo pasirengti Lietuvos orientavimosi sporto čempionatui sprinto trasoje, sudomino miesto moksleivius. Kitas etapas vyks rudenį.

Informaciją parengė G.Beleckaitė


KRAŠTOTYRINIO PROJEKTO PRISTATYMAS

2022-05-30

 

                      Gegužės 27 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro etnografinio ugdymo programos „Muzikavimo tradicijos“ kraštotyrininkai organizavo bendro projekto „Jei atgal sugrįžtų laikas“ su Šiaulių „Rasos“ progimnazijos mokiniais pristatymo renginį. Projekto dalyviai surinko įvairią garso atgaminimo įrangą ir ją virtualiai pateikė. Renginyje dalyvavo ir zoom aplinkoje prisijungę Ragainės progimnazijos ir kitų Šiaulių jaunųjų turistų centro grupių kraštotyrininkai. Mokiniai susidomėje tyrinėjo virtualios parodos eksponatus, o pabaigoje sužaidė kahoot.

Informacija parengė D.Masandukienė


SVEIKINAME MARTĄ GASČIŪNĄ,

TARPTAUTINIŲ TURIZMO TECHNIKOS VARŽYBŲ NUGALĖTOJĄ

2022-05-17

                      Tris dienas Šiaulių jaunųjų turistų centro sportinio turizmo jaunių komanda, kurią sudarė Beatričė Saunoriūtė, Martas Gasčiūnas, Justas Džiugys, Kristmantas Čepulis varžėsi tarptautinių turizmo technikos varžybų „Žygūnas 2022“ trasose. Renginys vyko Elektrėnų savivaldybėje, dalyviai gyveno gamtoje, Bražuolės stovyklavietėje. 

                      Varžybos truko tris dienas. Pirmąją dieną vyko asmeninės varžybos. Trasą sudarė ėjimas lynu kampu, kurį įsirengia patys sportininkai, perkėlos įveikimas neigiamu kampu, mazgu rišimas, pakilimas, lygiagretes virves, traversas, nusileidimas, kuri taip pat įsirengia ir nusiima patys, pelkė, ėjimas buomu per upę. Šiose varžybose Martas Gasčiūnas iškovojo pirmąją vietą. Betričė Saunoriūtė liko ketvirta. Justas Džiugys – aštuntas. Antrąją dieną vyko komandinės turistinio ralio varžybos. Teko laiku surasti kontrolinius punktus ir tiksliai įveikti įvairias užduotis. Deja, pritrūkus sportinės sėkmės, komanda liko ketvirtoje vietoje. Trečiąją dieną varžybų dalyviai rungtyniavo komandinėse turizmo technikos varžybose. Didžiąją dalį turizmo techniko kliūčių teko įsirengti patiems. Komanda vėl liko ketvirtoje vietoje. Tad susumavus dviejų dienų komandinių rungčių  rezultatus Šiaulių jaunųjų turistų centro jaunių komanda užėmė ketvirtąją vietą.

Informaciją parengė Saulius Kelmelis, komandos vadovas


KRAŠTOTYRININKŲ IŠVYKA EKSPEDICIJA

2022-05-17

                      Gegužės 12 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro jaunesniojo amžiaus kraštotyrininkai vyko į ekspediciją   „Šiaurės Lietuvos turtai“. Pabuvota Radviliškio ir Pakruojo rajonuose. 44 mokiniai domėjosi Lietuvos paveldu sukauptu Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus draustinio Kleboniškių kaimo buities skyriuje. Edukacinė programa jauniesiems kraštotyrininkams labai patiko ir muziejaus darbuotojoms teko dar į daugelį klausimų apie gyvenimą šiame kaime atsakyti. Antroje išvykos dalyje susipažinta su išskirtiniu Pakruojo rajono kraštovaizdžiu keliaujant Rozalimo miško pažintiniu taku. Tai didžiausias pušynas šiame rajone. Mokinius sužavėjo išlakios pušys, „keliaujantys“ juodalksniai ir net kiškio kopūstai. Poilsio metu skambėjo liaudies dainos apie medžius, įmintos mįslės, sukurta legenda.

Informacija D.Uržienės, foto G.Beleckaitės


LIETUVOS ISTORIJOS MOKĖSI ŽYGYJE

2022-05-11

 

                      Gegužės 7 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro pėsčiųjų turizmo ir kraštotyros mokinių, jų tėvelių ir mokytojų grupė keliavo po Žaliąją girią, esančią Pasvalio raj. Tai  lyg istorijos pamoka, tik žygyje, nes jos dalyviai susipažino su Kriklinių būrio partizanų kovų istorija. Pabuvota šimtamečių Žaliosios girios pušų prieglobstyje įrengtame laisvės gynėjų bunkeryje – vadavietėje. Keliautojai įveikė 15 kilometrų trasą. Tai respublikinio turistinių žygių ciklo „Gaudom vėją“ jau aštuntasis žygis. Organizatoriai pasirūpino, kad dalyviai ne tik pamatytų įspūdingas vietas ir sužinotų istorinius faktus, bet galėtų pabendrauti ir pasidalinti įspūdžiais vaišindamiesi šilta arbata, užkandžiais ir prisiminimui apdovanojo  medaliais ir diplomais.

Informacija ir foto G. Plungienės


PRASIDEDA TARPTAUTINIO PROJEKTO „WOD 2022“ VEIKLOS ŠIAULIUOSE

2022-05-10

                      Šiaulių jaunųjų turistų centras pradeda vykdyti Tarptautinės orientavimosi sporto federacijos projekto „WOD 2022“ (Pasaulinė orientavimosi diena) veiklas Šiaulių mieste.

                      Šis tarptautinis projektas vykdomas jau šeštus metus. Jo tikslas - paskatinti vaikus ir jaunimą aktyviai gyvensenai išbandant orientavimosi sportą. 2022 m. gegužės 11 – 17 d. Tarptautinė federacija kviečia šio projekto vykdytojus visame pasaulyje aktyviai bendrauti su mokyklomis, surengti orientavimosi renginį mokyklai, pristatyti orientavimosi sportą ir juo sudominti vaikus ir jaunimą ir  mokytojus, būtent jiems padėti įžvelgti, kaip orientavimosi sporto veiklos gali būti panaudotos bet kuriuose edukaciniuose ir pažintiniuose renginiuose jų mokyklos gyvenime.

Plačiau >>>>


 

 

SVEIKINAME

 

2022 m. LIETUVOS ORIENTAVIMOSI SPORTO ČEMPIONATO PRIZININKUS

 

                       2022 m. balandžio 30 - gegužės 1 d. Grigiškių apylinkėse vyko Lietuvos orientavimosi sporto  vidutinės trasos ir estafečių čempionatai. Dvi Šiaulių jaunųjų turistų centro komandos pelnė medalius.  Jaunių komanda: GYTĖ KULIKAUSKAITĖ, MARTYNA MASILIŪNAITĖ, GRETA MAZURAITYTĖ  užėmė antrąją vietą, o mergaičių komanda LIEPA RAKAUSKAITĖ, RUGILĖ MIKŠYTĖ, MARIJA VAIŠVILAITĖ iškovojo trečiąją vietą.

                      Didžiuojamės visais Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkais, įveikusiais Lietuvos čempionato trasas.

 

Informaciją parengė G.Beleckaitė


PAVASARIO ATOSTOGŲ VEIKLOS: STOVYKLA, VARŽYBOS, ŠVENTĖS

2022-04-25

 

                      Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniams atostogos neprailgo. Balandžio 19 – 22 dienomis sportinio ugdymo programos orientacininkai stovyklavo Palangoje. Stovyklos programą parengę mokytojai Artūras Gapšys, Nerijus Vidžiūnas, Daugirdas Stonys siekė, kad mokiniai patobulintų orientavimosi sporto techniką, pagerintų fizinį pasirengimą, pasirengtų šalies orientavimosi sporto čempionatams ir kitoms varžyboms, suprastų fizinio aktyvumo svarbą, sustiprintų sveikatą, pagilintų bendrąsias kompetencijas. Iššūkiu stovyklautojams tapo orientavimasis „baltame“ žemėlapyje, trasų įveikimas tik azimutu ar kryptimi, kitos netradicinės rungtys.

Plačiau >>>>


ŽYGIS ŠIMONIŲ GIRIOJE

2022-04-11

 

 

                 Balandžio 9 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro turizmo ir kraštotyros mokinių grupė keliavo po Šimonių girią, kuri garsėja išskirtine savo flora ir fauna. Čia buvo galima pamatyti kurtinius ir juoduosius gandrus. Turistai aplankė Šimonių girioje esančią žemapelkę ir aukštapelkę. Žygeiviai įveikė 12 kilometrų trasą. Tai respublikinio turistinių žygių ciklo „Gaudom vėją“ jau septintas žygis. Organizatoriai pasirūpina, kad dalyviai ne tik pamatytų įspūdingas vietas, bet ir vaišina šilta arbata, karštu maistu, užkandžiais. O grįžus visų laukė apdovanojimai – medaliai ir diplomai.

Informacija ir foto  G.Plungienės


IŠKOVOJO ŠALIES VARŽYBŲ APDOVANOJIMUS

2022-03-28

                      Kovo 26 d. beveik keturi šimtai Lietuvos orientavimosi sporto mėgėjų: mokinių ir suaugusiųjų susirinko į  pirmąsias, jau tradicinėmis tapusias šalyje, pavasario sezono varžybas „Kauno estafetės“. Varžybos vyko šalia Kauno marių, Gastilionių miške. Dalyviai varžėsi komandinėje rungtyje: 3-jų etapų estafetėje. Renginyje sėkmingai dalyvavo Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkai. Keturios komandos pelnė apdovanojimus. Antrąsias vietas iškovojo mergaičių komanda: Vanesa Norkaitytė, Liepa Rakauskaitė, Aina Astrauskaitė ir jaunių komanda: Gintarė Gapšytė. Martyna Masiliūnaitė, Greta Mazuraitytė . Trečiąsias vietas užėmė jaunučių komanda: Brigita Abukaitytė, Liepa Ramoškaitė, Ignė Riukaitė ir berniukų komanda: Ignas Balčiūnas, Dovydas Nevulis, Pijus Rakauskas. 

                      Sveikiname ir džiaugiamės mokinių ir mokytojų kasdieninio darbo rezultatais.

Informacija ir foto N.Vidžiūno ir G.Beleckaitės


 

 

SVEIKINAME ŠALIES TURIZMO TECHNIKOS VARYBŲ PRIZININKUS

 

Šiaulių jaunųjų turistų centro sportinio turizmo jaunių komandą 

BEATRIČĘ SAUNORIŪTĘ, MARTĄ GAŠČIŪNĄ, KRISTMANTĄ ČEPULĮ, JUSTINĄ DŽIUGĮ  šalies mokinių turizmo technikos varžybose „Raguva 2022“ užėmusius antrąją vietą.

 

Plačiau >>>>


 

 

DĖKOJAME UAB "NAVIDA" IR JOS VADOVUI VIDŪNUI LIANDZBERGUI

 

už paramą Šiaulių jaunųjų turistų centre apsistojusiems,

nuo karo Ukrainoje nukentėjusiems žmonėms. Padovanota skalbimo mašina ir šaldytuvas pagerino gyvenimo sąlygas trisdešimčiai įstaigoje gyvenančių žmonių.

 


STOVYKLAVO PALANGOJE

2022-03-15

 

                      Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi sporto grupių mokiniai, kurie dar neturi pakankamai orientavimosi sporto patirties, kovo 10-12 d. dalyvavo stovykloje Palangoje. Stovyklos programą parengė ir įgyvendino mokytojai Atrūras Gapšys, Nerijus Vidžiūnas, Goda Urbaitytė. Organizuoti įvairiausi orientavimosi vietovėje techniką tobulinantys užsiėmimai parke, po miestą. Stovyklautojai naujų patirčių įgijo naktinėje trasoje, žygyje į Nemirsetą. Orientacininkai įsimintinai paminėjo Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Patobulintos pažintinės, savarankiškumo, bendradarbiavimo kompetencijos. Socialines kompetencijas, padėdami įrengti trasas ar mokydami kitus, plėtojo stovykloje dalyvavę vyresnieji mokiniai.

Informacija ir foto N.Vidžiūno


ĮVEIKĖ DAR VIENĄ RESPUBLIKINIO TURISRINIO ŽYGIO MARŠRUTĄ

2022-03-07

 

                      Šiaulių jaunųjų turistų centro turizmo ir kraštotyros grupių mokiniai šiais metais dalyvauja  respublikiniame turistinių žygių ,,Gaudom vėją" projekte. Žygiai organizuojami skirtingose vietovėse. Kovo 5 d. organizatoriai pakvietė pakeliauti po Skaisgirių kaimo (Panevėžio raj.) apylinkes.  12 km. ilgio maršrutas nusidriekė unikalaus kraštovaizdžio vietomis. Keliautojai pamatė, kaip atrodo durpynai, stebėjosi šalia bėgiojančiomis stirnomis, aplankė Pamiškės dvarą, istorines Žaliapurvių kapines, įveikė ne vieną kalniuką. Džiugino jaunųjų mūsų Centro žygeivių ištvermė ir žingeidumas,  puikus saulėtas oras, nuoširdus bendravimas.

 Informacija ir foto G.Plungienės


 

 

 

SAVAITGALIO STOVYKLA KURTUVĖNUOSE

2022-03-07

 

                      Tris dienas, kovo 4 – 6 d.,  Šiaulių jaunųjų turistų centro 28 jaunesniojo amžiaus orientavimosi sporto grupių mokiniai stovyklavo Kurtuvėnuose. Stovyklos programą parengė ir įgyvendino mokytojai Karolis Limantas ir Daugirdas Stonys. Mokiniai dalyvavo vakariniame žygyje ir nukeliavo iki Zuikiškės ąžuolo, Bijotės, pagilino orientavimosi sporto gebėjimus treniruotėse Bubių miške ir Kurtuvėnuose, patyrė gerų emocijų Kurtuvėnų žirgyno edukacijoje, įgijo savarankiškumo. Treneriams padėjo vyresnieji orientacininkai. Stovyklautojus lepino puikus, saulėtas oras.  „Veiklų buvo daug ir įvairių, įdomių“- sakė stovyklautojai.

 

Informacija ir foto K.Limanto


 

 

SUTEIKSIME PAGALBĄ UKRAINOS VAIKAMS

 

                      Šiaulių jaunųjų turistų centro bendruomenė sutarė padėti į Šiaulius atvykusiems Ukrainos vaikams. Orientavimosi sporto mokytojai organizuos orientavimosi sporto pratybas, turizmo – laipiojimo sporto užsiėmimus. Pagalbą vykdant veiklas siūlo mokinių tėvai, buvę orientacininkai.

Užsiėmimai vyks anglų arba rusų kalbomis.

Daugiau informacijos suteiksime el.p. sjtc@splius.lt


VARŽYBOS ŽENKLINTOJE TRASOJE

2022-03-01

                       Besibaigiant žiemai  Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi sporto mokytojų metodinė grupė, organizavo orientavimosi sporto varžybas ženklintoje trasoje. Tai nėra įprasta rungtis šių laikų orientacininkams, tačiau patobulinti orientavimosi gebėjimus ir paįvairinti besniegės žiemos treniruotes – puikiai tinka. Varžyboms  ruoštasi iš anksto. Sausio 29 d.  vyko edukacinis renginys ženklintoje trasoje. Mokiniai kartu su mokytojais išsiaiškino techninius ir taktinius dalykus.  Vasario 26 d. varžybų trasa, kurią suplanavo mokytojas Romualdas Veršinskas, buvo parengta Talkšos parke. Daugiau nei šešiasdešimt orientacininkų varžėsi pagal amžių nuo 10 iki 18 metų grupėse. Buvo sudaryta galimybė pasivaržyti ir mokinių tėvams. Sportininkams teko ne tik bėgti paženklinta trasa. Rezultatą lėmė tiksliai pažymėta kontrolinio punkto vieta žemėlapyje. Nugalėtojais šiose varžybose pagal amžiaus grupes tapo Loreta Pėstininkaitė, Vanesa Norkaitytė, Jarūnė Šataitė, Brigita Abukaitytė, Greta Mazuraitytė, Eidas Ramanauskas, Kristijonas Milašauskas, Augustas Radžvilas, Ainis Skulskis, Kajus Sungaila, mokinių tėvai Lina Petreikė ir Mantas Pocevičius.

                      Įdomi ir neįprasta trasa, mokinių pastangos, tėvų dėmesys ir saulėtas oras džiugino dalyvavusius, nuteikė naujiems pasiekimams.

Informacija ir foto G.Beleckaitės


KRAŠTOTYRININKAMS - RESPUBLIKINIO KONKURSO APDOVANOJIMAI

2022-03-01

                      Šiaulių jaunųjų turistų centro jaunesnieji kraštotyrininkai Viltė Paulavičiūtė, Amelija Jasaitytė, Vidmantė Deldinaitė, Matas Ališauskas, Gabrielė Gaupšaitė, Matas Anžolauskas parengė ir pristatė darbus respublikiniam kūrybiniam moksleivių konkursui „Mūsų kalbinis kultūrinis kraštovaizdis“. Kiekvienas jų varžėsi savo amžiaus grupėje ir pelnė konkurso apdovanojimus.                                                                                            Vasario 28 dieną nuotoliniu būdu vyko baigiamasis šio konkurso renginys. Renginio vedėja Aurelija Baniulienė pasveikino renginio dalyvius ir padėkojo už gausybę atsiųstų įdomių, savitų darbų. Jų buvo per 160. Vedėja pagarsino geriausius darbus bei jų autorius, kurie vėliau juos ir pristatė. Labiausiai įsiminė Olivijos Stankevičiūtės parengtas videofilmas apie Sudervę „Praeitis kalba“. Patiko Dainiaus Vanago iš Klaipėdos  rašinys „Pasivaikščiojimas po Klaipėdą“. Buvo įdomu paklausyti ir kitų mokinių. Ne tik įdomu, bet ir naudinga, nes sužinojome daug naujo. Renginį gražiais palinkėjimais užbaigė komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis. Jis linkėjo visada vertinti ir mylėti savo kraštą, tautą, puoselėti gimtosios kalbos jausmą ne tik žodžiais, bet ir gerais darbais. Šis įkvepiantis palinkėjimas mus, jaunus kraštotyrininkus, paskatino dar nuoširdžiau domėtis ir tyrinėti savąjį kraštą.

Informaciją parengė M.Gedminienė


LIETUVOS ORIENTAVIMOSI SPORTO SLIDĖMIS ČEMPIONATE IŠKOVOJO MEDALIUS

 

GINTARĖ GAPŠYTĖ, BRIGITA ABUKAITYTĖ, GYTĖ KULIKAUSKAITĖ,

GVIDAS ŠIDLAUSKAS, ARMANTAS GRUŽAS, DEIVIDAS LIUBINAS,

Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkai ir jų mokytojai Artūras Gapšys ir Romualdas Veršinskąs 2022 m. Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionate vidutinėje trasoje ir estafetėse iškovojo antrų ir trečių vietų apdovanojimus. Čempionatas  vyko vasario 12-13 dienomis Daugpilyje (Latvija).

SVEIKINAME  prizininkus ir komandos dalyvius, įveikusius Lietuvos čempionato trasas.


 

 

 

TURISTINIS ŽYGIS BIRŽŲ KRAŠTE

2022-02-14

 

                      Vasario 12 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro turizmo ir kraštotyros mokinių grupė keliavo Biržų krašte. Jau sausio mėnesį, įveikę respublikinio turistinių žygių ciklo „Gaudom vėją“ maršrutą Panevėžio rajone, nekantraudami laukė žygio Biržų apylinkėse. Žygeiviai įveikė 12 kilometrų maršrutą, tad  aplankydami Biržų krašto vietas, susijusias su karstiniais reiškiniais: smegduobėmis, karstiniai ežerėliais, daubomis, realiai mokėsi Lietuvos geografijos. Aplankyta didžiausia smegduobė „Karvės ola“. O žygyję dalyvavę NVŠ programos „Laipiojimo sporto pratybos“ mokiniai turėjo galimybę į Kirkilų apžvalgos bokštą įkopti netradiciniu būdu. „Puikiai praleista diena gamtoje,o įveikus maršrutą smagu būti apdovanotiems“,- džiaugėsi keliautojai.

 

Informacija ir foto G.Plungienės


PAMINĖJO VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENĄ

2022-02-11

 

                      Pasitikdami Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai vasario 11 d.  organizavo nuotolinį renginį „Kahoot: skiriu Lietuvai“. Renginį pradėjo mažieji mokytojos Daivos Uržienės kraštotyrininkai, kurie deklamavo surinktus eilėraščius, skirtus Lietuvai, jos simboliams. Po to vyko  Kahoot varžytuvės, kurių užduotis parengė vyresnieji  mokytojos Genovaitės Beniušienės mokiniai, o Eva Mirnaja renginį žaismingai pravedė. Dalyviai prisiminė svarbiausius Lietuvos valstybės istorijos faktus, signatarus, kurie mokėsi Šiauliuose, valstybės simbolius ir sutarė, kad vasario 16-ąją kartu su tėvai keliaus į Šiaulių miesto vietas, susijusias su mūsų Valstybės atkūrimu, viską fiksuos, o po žiemos atostogų surinktą medžiagą pristatys grupėje.

Informacija G.Beleckaitės, foto E.Liekmanio


 

 

 

TALKŠOS PARKO SLIDINĖJIMO TRASA

2022-01-27

 

 Šiaulių miesto savivaldybės tarybos sprendimu, Šiaulių jaunųjų turistų centrui perduoti valdyti, naudoti ir disponuoti pėsčiųjų takai, esantys Talkšos parko teritorijoje čia įrengiant ir prižiūrint slidinėjimo trasą, skirtą mūsų miesto bendruomenei. Talkšos parko trasa paženklinta ženklu su nuorodomis slidininkams ir pėstiesiems, įrengtos tvorelės. Nors sniegas Šiauliuose ilgiau „neužsibūna“, specialiu sniego motociklu trasą prižiūri Evaldas Liekmanis, Šiaulių jaunųjų turistų centro renginių organizatorius. Slidinėjimo entuziastai jau gruodžio pabaigoje suspėjo paslidinėti, o Centro mokiniai, besiruošdami Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionatui, čia tobulino  gebėjimus.

 

Informacija G. Beleckaitės, foto D. Sutkaus


 

TURISTINIS ŽYGIS ŽALIOJOJE GIRIOJE

2022-01-25

 

 

                      2022 m. sausio 22 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro turistai ir kraštotyrininkai, neišsigandę permainingo šios žiemos oro, dalyvavo respublikiniame turistiniame žygyje Panevėžio rajone. Tai vienas  projekto  „Gaudom vėją“  turistinis žygis, kurį finansuoja Sporto rėmimo fondas. Žygio organizatoriai, žygeivių klubas „X kilometras“, parengė maršrutą Žaliojoje girioje, kurioje yra unikali vietovė vadinama Bombardyne.

Plačiau >>>>


 

 

SVEIKINAME

 GINTARĘ GAPŠYTĘ, IEVĄ GAPŠYTĘ, KAJŲ SUNGAILĄ,

 

                      2022 m. Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionate, kuris sausio 22 – 23 d. vyko Alūksnės apylinkėse (Latvija), iškovojusius medalius sprinto ir ilgoje trasoje.

 

                      Čempionatas vyko kartu su Latvijos orientacininkais. Sprinto trasoje šie sportininkai savo amžiaus grupėse buvo antri. Ilgoje trasoje I. Gapšytė ir K. Sungaila iškovojo antrąsias vietas, G.Gapšytė - užėmė trečiąją vietą.  Sportininkus parengė mokytojai Romualdas Veršinskas ir Artūras Gapšys.

 

Informacija G.Beleckaitės, foto A.Gapšio


 

SVEIKINAME JUBILIEJINIO GIMTADIENIO PROGA

ARTŪRĄ GAPŠĮ,

 

 

 

 

 

 

                      orientacininką, mokytoją, didžiulį būrį šiauliečių sudominusį orientavimosi sportu, žygiais, išugdžiusį šalies ir tarptautinių varžybų nugalėtojus ir prizininkus, gerbiamą kolegų ir mokinių tėvų.

                      Dėkojame už nuoširdų bendradarbiavimą. Linkime, kad tolimesnėje gyvenimo kelionėje lydėtų atradimų džiaugsmas ir sėkmė. 

 

SVEIKINAME 

jubiliejinio gimtadienio proga

Daivą Uržienę,

gebančią sudominti kraštotyra ir turistiniais žygiais
 mylimą jaunųjų kraštotyrininkų mokytoją, nuoširdžią ir kūrybingą kolegę.
Linkime neblėstančios energijos ir sėkmės !

 

2021 m. gruodžio 23 d.


 NAKTINIS ŽYGIS

2021-12-13

                      Artėjančią Šviesos dieną ir Kalėdas, Šiaulių jaunųjų turistų centro bendruomenė paminėjo naktiniame turistiniame žygyje. Naktiniai žygiai, skirti Šviesos dienai gruodžio mėnesį tampa nauja Jaunųjų turistų centro tradicija. 2019 m. keliauta Pageluvio ežeryne. Šių metų žygio programą parengė orientavimosi sporto mokytojų metodinė grupė. Gruodžio 10 d. daugiau nei šimtas dalyvių, visų ugdymo programų mokiniai, mokytojai, tėveliai Bubių miške įveikė kalvomis nusidriekusią „jonvabalių“ trasą  (pažymėtą šviesą atspindinčiomis juostelėmis, kurią įrengė klubas S-sportas). Įspūdingai atrodė tamsiame miške vinguriuojantis žiburėlių takelis. Keliautojus lydėjo nepaprasta aplinka. Tamsa, apsnigti medžiai, fantastiški šviesos šešėliai skatino pasitikėti draugais, nugalėti savo baimes.

Plačiau >>>>


TOBULINO ŽEMĖLAPIO SKAITYMO GEBĖJIMUS

2021-11-29

 

                      Šiaulių jaunųjų turstų centro Neformaliojo vaikų švietimo tikslinio finansavimo programos „Steam navigacija“ dalyviams lapkričio 27 d. užsiėmimas vyko išvykoje. Mokytojai Artūras Gapšys, Romualdas Veršinskas, Daugirdas Stonys reljefo skaitymo ir orientavimosi sporto užduotis parengė Bubių miške. Kai kuriems tai buvo pirmasis bandymas suvokti žemėlapyje pavaizduotą vietovę miške. Kontrolinių punktų suradimas pagal reljefą pareikalavo žinių, susikaupimo. Mokytojai pasidžiaugė, kad pirmasis sniegas neišgąsdino dalyvavusiųjų, vaikus džiugino ir šildė laužo ugnis, įgytos patirtie saptarimas. „Išvyka labai naudinga,“- sutarė mokiniai ir mokytojai.

Informaciją parengė G.Beleckaitė


 

 

 

LAIPIOJIMO SPORTO PRATYBOS APŽVALGOS BOKŠTE

2021-11-23

 

                      Šiaulių jaunųjų turistų centras vykdo dvi NVŠ tikslinio finansavimo programas: „Laipiojimo sporto pratybos“ ir „STEAM navigacija“. Lapkričio 21 d. programos „Laipiojimo sporto pratybos“  dalyviams užsiėmimas vyko neįprastoje aplinkoje, o Šiaulės apžvalgos bokšte. Mokytojai Saulius Kelmelis ir Marija Kalasauskaitė mokiniams suteikė galimybę jau įgytus laipiojimo įgūdžius pritaikyti nusileidžiant nuo bokšto. Mokiniai stebėjo, kaip įrengiamas nusileidimas, patys padėjo mokytojui, kartojo saugos ir savisaugos pratimus. Užduotys buvo parinktos pagal mokinių gebėjimus, amžių, tad išbandyti save ir įgyti išskirtinės patirties visi turėjo galimybę.

 

Informacija G.Beleckaitės, foto G.Plungienės


 

 

 

 

ŽYGIS EKSPEDICIJA ŠIAULĖS ŽEMĖJE

2021-11-24

 

                      Lapkričio 21 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro turizmo ir kraštotyros grupių mokiniai,  mokytojai, tėvai keliavo Šiaulėnų apylinkėse ir dar kartą įrodė, kad posakis „Nėra blogo oro, tik bloga apranga“ - tiesa. Diena apniukusi, lietus ir vėjas neišgąsdino beveik 50-ies žygio dalyvių. Mokiniai nukeliavo 11 kilometrų. Apžiūrėję Šiaulėnus, keliavo link Viliošių, Kalnų, o Šiaulės žemės istoriją pažino  aplankydami Kudinų piliakalnį. Didžiulį įspūdį keliautojams paliko Šiaulės apžvalgos bokštas ir jo aplinka. Taip Centro mokiniai pažino dar vieną Lietuvos kampelį. Žygio ekspedicijos programą parengė mokytojai Saulius Kelmelis, Gražina Plungienė, Genovaitė Beniušienė, Danguolė Masandukienė.

Informaciją parengė G.Beleckaitė ir G.Plungienė


ORIENTAVIMOSI SPORTO VARŽYBOS KURTUVĖNUOSE

2021-11-16

                      Lapkričio 13 d. daugiau nei šimtas Šiaulių jaunųjų turistų centro mokinių įveikė tradicinių orientavimosi sporto varžybų „Auksinis ruduo“ trasą Kurtuvėnuose. Varžybų programa tenkino įvairiausios patirties, gebėjimų dalyvius, kurie per vieną valandą, patys susiplanavę trasą, turėjo surasti kuo daugiau kontrolinių punktų, įvertintų taškais, ir nepavėluoti grįžti į finišą. Vietovė neįprasta – miestelis ir jo aplinka. Mokytojas Artūras Gapšys suplanavo 30-ies kontrolinių punktų trasą. Dalyviams teko pagalvoti, kaip optimaliai įveikti šios rungties trasą. Smagu, kad ne vienas mokinį atlydėjęs tėtis ar mama taip pat išbandė orientavimosi sportą, kartu varžėsi ir patyrę orientavimosi sporto mėgėjai. Rezultatai paskelbti pagal amžiaus grupes. Nugalėtojais atskirose amžiaus grupėse tapo mokiniai Eva Mundinaitė, Gabija Minčinauskytė, Aistė Barzdžiūtė, Morta Milašauskaitė, Arnas Mažeika, Aivaras Petrauskas, Ainis Skulskis, Šarūnas Kančiauskas ir suaugusieji Ieva Šukytė, Veronika Jokšienė, Mantas Skudrickas, Vladas Kutiavinas.

Informacija ir foto G. Beleckaitės


APDOVANOTI VARŽYBŲ „MIESTO PARKAI 2021“ NUGALĖTOJAI

2021-11-15

                      Nors 2021 m. metai  pateikė nemažai iššūkių ir jauniesiems orientacininkams: mažiau išvykų, daugiau nekontaktinio darbo, nepakankamai galimybių tobulėti stovyklose ar šalies renginiuose. Tačiau tradicinės daugiaetapės orientavimosi sporto varžybos „Miesto parkai 2021“ surengtos daugiau kartų, negu bet kada ir išliko tokios pat skaitlingos ir populiarios visų Šiaulių jaunųjų turistų centro mokinių ir miesto orientacininkų bendruomenėje. Balandžio - spalio mėnesiais įvyko 11 šio renginio varžybų. Varžybų nugalėtojai suskaičiuoti susumavus aštuonis geriausius sportininko rezultatus. Lapkričio 13 d. Kurtuvėnuose įvyko  apdovanojimai. Nugalėtojais atskirose amžiaus grupėse tapo Vanesa Norkaitytė, Emilija Juodeikytė, Aistė Barzdžiūtė, Gintarė Gapšytė, Martyna Masiliūnaitė, Domas Zykas, Aivaras Petrauskas, Deividas Liubinas, Ainis Skulskis, Gabrielius Malakauskas, Martynas Saročka. Nugalėtojai ir prizininkai  apdovanoti Šiaulių jaunųjų turistų centro, orientavimosi sporto klubo „Sakas“, buvusiųjų Centro orientacininkų prizais, medaliais.

Informacija ir foto G.Beleckaitės


 

 

ĮGYVENDINTA STEAM PROGRAMA

 

2021-11-03

 

 

                      2021 m. Šiaulių jaunųjų turistų centras parengė STEAM programą „STEAM navigacija: žemėlapių iššūkis“, kurią finansavo Šiaulių miesto savivaldybė. Užsiėmimus vykdė mokytojų komanda: Evaldas Liekmanis, Romualdas Veršinskas, Nerijus Vidžiūnas.  Programos užsiėmimai vyko visą savaitę, spalio 25-29 dienomis. Programoje dalyvavo dvi grupės - Šiaulių „Santarvės“ gimnazijos aštuntos klasės mokiniai ir septintokai iš Šiaulių Gytarių progimnazijos.

Plačiau >>>>


KVIEČIAME

Į  NUOTOLINĮ ŠIAULIŲ JAUNŲJŲ TURISTŲ CENTRO ŽYGĮ

 „ LIETUVOS ETNOGRAFINIAI REGIONAI  ŠIAULIUOSE“

2021-11-03

                      Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu, mokinių rudens atostogų metu (2021 m. lapkričio 3-9 d.) neformalusis vaikų švietimas vykdomas nuotoliniu būdu.

                      Šių mokinių atostogų metu Šiaulių jaunųjų turistų centras organizuoja nuotolinį renginį – turistinį žygį „Lietuvos etnografiniai regionai Šiauliuose“. Lapkričio 3-9 d. siūlome orientacininkams, turistams,  kraštotyrininkams ir jų šeimoms savarankiškai ar konsultuojantis su grupės mokytoju susidaryti ir įveikti maršrutą po Šiaulių miestą, surandant su Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos, Mažosios Lietuvos regionų vietovardžiais susijusias Šiaulių miesto gatves ir nukeliavus iki jų - nusifotografuoti. Foto nuotraukas, kurioje matytųsi ir gatvės pavadinimas, siųskite savo grupės mokytojui sutartu būdu arba el.p. sjtc@splius.lt.  iki lapkričio 12 d.  Aktyviausių žygio dalyvių laukia prizai.

                      Tikimės, kad pasinaudojus Lietuvos ir Šiaulių miesto žemėlapiais ir žiniomis apie Lietuvos etnografiniams regionams priklausančias vietoves, nuotaikingai ir sėkmingai „pakeliausite“ po Lietuvą neišvykę iš Šiaulių.

                      Daugiau informacijos el.p. sjtc@splius.lt suteiks G.Beleckaitė


 

ORIENTACININKAI  -  „AZIMUTAS 2021“  PRIZININKAI

2021-11-03

 

                      Spalio 31 d. pasibaigė Šiaulių orientavimosi klubo „Sakas“ organizuotas dvidešimties etapų  orientavimosi sporto renginys „Azimutas 2021“. Čempionais visose moksleiviško amžiaus gupėse tapo šie Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkai: Vanesa Norkaitytė, Aistė Barzdžiūtė, Gintarė Gapšytė, Martyna Masiliūnaitė, Gvidas Limantas, Ainis Skulskis, Gabrielius Malakauskas, Martynas Saročka.

                      Renginys prasidėjo dar balandžio mėnesį. Trasas, parengtas Šiaulių regiono miškuose, miesto teritorijoje, įveikė Šiaulių ir kitų Lietuvos miestų orientavimosi sporto mėgėjai. Aktyviai renginyje dalyvavo ir Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniai. Pradedantieji ir jaunesniojo amžiaus mokiniai, lydimi mokytojų, o vėliau jau savarankiškai, tobulino orientavimosi vietovėje gebėjimus, vyresni - siekė sėkmingai įveikti techniškai sudėtingas orientavimosi sporto trasas ir taip pagerinti pasirengimą šalies čempionatams ir tarptautinėms varžyboms. Renginio apdovanojimai vyko Naisiuose. Bet prieš tai orientacininkams teko čia pasivaržyti: tiksliai ir greitai orientuotis per nustatytą laiką surandant kuo daugiau kontrolinių punktų. Tik po to originaliais medaliais, sportiniais marškinėliais ir kitais prizais apdovanoti  „Azimutas 2021“ prizininkai,  aktyviausi ir jaunesniojo amžiaus dalyviai.

                      Už galimybę tobulėti dėkojame Karoliui Limantui, Kevinui Olišauskiui, Justui Klevinskui, „Azimutas 2021“  vykdytojų komandai.

Informacija ir foto G.Beleckaitės


 

IŠKOVOJO MEDALIUS PASKUTINIUOSE

2021 m.  LIETUVOS ORIENTAVIMOSI SPORTO  ČEMPIONATUOSE

 

2021-10-18

 

                      Nors 2020-2021 mokslo metais ugdymo organizavimo sąlygos nebuvo palankios orientavimosi sporto technikos gebėjimų ugdymui, Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniai dalyvavo visuose 2021 m. Lietuvos orientavimosi sporto federacijos aukšto sportinio meistriškumo programoje numatytuose čempionatuose: slidėmis, bėgte, dviračiais. Paskutinės čempionato kovos vyko rugsėjo-spalio mėn. Rugsėjo 18 d. Subartonių miške (Varėnos raj.) šalies orientacininkai varžėsi estafečių čempionate.

Plačiau >>>>


 

 

 

 

 

KRAŠTOTYRINĖ EKSPEDICIJA GAMTOJE

2021-10-06

 

                      2021m. spalio 3 d. kraštotyros ir pėsčiųjų turizmo grupių mokiniai dalyvavo ekspedicijoje žygyje “Valatkių miško keistuoliai”, Kurtuvėnų  regioniniame parke. Kraštotyrininkai, mokytojų Genovaitės Beniušienės, Daivos Uržienės, Danguolės Masandukienės mokiniai, domėjosi Valatkių miško gamtos objektais, menančiais krašto istoriją. Ekspedicijos dalyviai įveikė 10 kilometrų ilgio maršrutą, aplankė Akmenų kalnelį – alkakalnį šalia Pašvinio ežero, stebėjo gausiai Valatkių miške augančius įvairiausių formų ąžuolus, keistas pušis, pabuvojo prie Valatkių ąžuolo, saugomo botaninio gamtos paveldo objekto, nukeliavo prie istorinės pušies

Plačiau >>>>TAPO ŠALIES MOKINIŲ TURIZMO TECHNIKOS VARŽYBŲ PRIZININKAIS

2021-09-20

                      Šiaulių jaunųjų turistų centro turizmo grupių mokiniai  rugsėjo 17-18 d. vyko į Palangą. Sportinio turizmo grupių rinktinė komanda dalyvavo šalies mokinių turizmo technikos varžybose „Palanga 2021“, o pėsčiųjų turizmo programos mokiniai ir mokytoja Gražina Plungienė įveikė dviejų turistinių žygių maršrutus (iš viso 20 km).

                      Turizmo technikos varžybos „Palanga 2021“ yra vienos iš įskaitinių šalies mokinių turizmo technikos čempionato varžybų. Varžybų dalyviams teko pagal žemėlapį orientuotis Palangoje, laiku pasiekti nurodytus kontrolinius punktus ir ten įveikti įvairias turizmo technikos kliūtis. Jaunučių komanda, kurią sudarė Gintautė Pumputytė, Emilis Kelmelis, Martas Gasčiūnas, Kristmantas Čepulis ypač sėkmingai įveikė turizmo technikos užduotis ir varžybose užėmė antrąją vietą. Apdovanojimą mažesniųjų grupėje pelnė ir Vilius Bružas. Mokinius parengė Šiaulių jaunųjų turistų centro mokytojai Saulius Kelmelis ir Marija Agnė Kalasauskaitė.

Informacija parengė G.Beleckaitė


 

 

 

KVIEČIAME Į TARPTAUTINIO PROJEKTO „WOD 2021“ RENGINĮ

2021-09-07

                      Tarptautinė orientavimosi sporto federacija, siekdama paskatinti aktyvią mokinių gyvenseną, 2016 m. parengė projektą „WOD“ (World Orienteering Day), kurio tikslas su orientavimosi sportu supažindinti vaikus ir jaunimą. Projekto idėja „Būk dalimi ko nors didesnio – nuspalvink pasaulį kartu“. Projektas organizuojamas kasmet. 2019 m. projekte dalyvavo 398712 jaunų žmonių iš daugiau nei 80 pasaulio šalių, tarp kurių buvo 1167 mūsų miesto mokiniai. (2020 m. projektas dėl COVID pandemijos neįvyko).

                       Įgyvendinant projekto idėją ir populiarinant aktyvų judėjimą per orientavimosi sportą, Šiaulių jaunųjų turistų centras  2021 m. rugsėjo 9 d. kviečia į Pasaulinės orientavimosi sporto dienos renginį „WOD 2021“ Šiaulių mieste“. Renginys vyks rugsėjo 9 d. Talkšos parke nuo 10.30 val. iki 18 val. Renginio centras – Talkšos ežero pliažas.

 

Informaciją parengė G.Beleckaitė


 

 

 

APDOVANOTI MIESTO SPORTO FESTIVALIO PRIZU „VEIKLOS KARALIUS“

                                                                                                            2021-09-06

 

                      Šiaulių miesto sporto festivalyje, kuris vyko rugsėjo 4 d., Šiaulių jaunųjų turistų centro rungtis „Orientavimosi sporto labirintas“ buvo  labai populiari. Ją išbandė daugiau nei 300 festivalio dalyvių: mažieji šiauliečiai, mokinukai, mamos, tėčiai, močiutės ir seneliai, sportininkai ir mėgstantys sportą. Net lietus neišgąsdino. Buvom labai užsiėmę, bet smagu, kad sulaukėm tokio susidomėjimo. Renginio organizatoriai apdovanojo prizu „Veiklų karalius“.  Ačiū orientacininkų komandai Evaldui Liekmaniui,  Irenai Vidžiūnienei, Nerijui Vidžiūnui, Artūrui Gapšiui, Karoliui Limantui.

 

Informacija G.Beleckaitės, foto N.Vidžiūno


                                                                                          

Ar žinai, kad Šiaulių jaunųjų turistų centras, neformaliojo vaikų švietimo mokykla, įsikūręs viename seniausių ir įdomiausių Šiaulių miesto Kalniuko mikrorajone?

                       Šioje mokykloje mokiniai įgyja orientavimosi sporto, turizmo, kraštotyros įgūdžių, prisidedančių prie brandžios asmenybės ugdymo. Centro orientacininkai išmoksta savarankiškumo ir geba greitai priimti sprendimus. Turizmo užsiėmimus lankantys moksleiviai išmoksta nugalėti savo baimes bei įgyja komandinio darbo įgūdžių. Jaunieji kraštotyrininkai geba savarankiškai ruoštis kraštotyrinėms ekspedicijoms ir realiai susipažįsta su Šiaulių miesto gyvenimu.

Ar žinai, kad Šiaulių jaunųjų turistų centre gali išbandyti naujausią olimpinę sporto šaką -  laipiojimo sportą?

Daugiau informacijos apie teikiamas programas www.sjtc.lt/veikla/NVŠ programos
LAUKIAME JŪSŲ
Šiaulių jaunųjų turistų centre, Rygos g. 36
(iš miesto centro galite atvykti autobusu Nr.21, Nr.17, stotelė “Aukštosios”)
Informaciją dėl priėmimo ir veiklos suteiksime elektroniniu paštu sjtc@splius.lt,
ir  tel. 8 41 523991, 8 41 399782 darbo dienomis nuo 14 iki 17 val.,

 


PRABĖGO  VASARA STOVYKLOSE, VARŽYBOSE

2021-08-26

                      Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniams vasaros atostogos niekuomet nebūna nuobodžios. Ir ši 2021 metų šilta ir šviesi vasara paliko įsimintinų įspūdžių, įdomios patirties ne vienam dalyvavusiam Centro mokytojų komandos organizuojamam renginyje: stovyklose, išvykose į šalies  ir  tarptautines varžybas.

                      Dar birželio mėnesį jaunieji orientacininkai dalyvavo turistinėje sportinėje stovykloje Palangoje. Stovyklos programą parengė mokytojai Artūras Gapšys ir Nerijus Vidžiūnas. Mokiniai įveikė turistinių žygių maršrutus Pajūrio regioniniame parke, pratybose patobulino orientavimosi vietovėje gebėjimus. Sportinio turizmo grupių mokiniai stovyklavo prie Dubysos, Raseinių rajone. Net septynių dienų vasaros stovykloje „Miklink kojas, pažink kraštą“, kurią finansavo Šiaulių miesto savivaldybė,  7-15 metų mokiniai žygiuose ir išvykose pažino Zarasų kraštą. Stovyklos programą parengė mokytojas Karolis Limantas. Stovyklautojai pabuvojo Gražutės ir Sartų regioniniuose parkuose, Visagine dalyvavo ekskursijoje atominėje elektrinėje, tobulino ar įgijo turistinių, orientavimosi vietovėje ir netradicinių sportinės veiklos gebėjimų edukacinėse veiklose, pramogavo vandens parke Zarasuose, ir kaip patys suskaičiavo, maudėsi net 6 ežeruose. Trumpesnės trukmės stovyklas Kurtuvėnų regioniniame parke vykdė mokytojai Daugirdas Stonys, Karolis Limantas. Šiaulių jaunųjų turistų centro vyresnieji orientacininkai dalyvavo respublikinėje orientavimosi sporto stovykloje Zarasų raj. (Vadovai A.Gapšys ir N.Vidžiūnas). Mokiniai penkias dienas gyveno palapinėse, orientavimosi sporto gebėjimus tobulino techniškose trasose,  bendravo ir varžėsi su kitų miestų sportininkais.

                      Liepos ir rugpjūčio mėn. Centro orientacininkai turėjo galimybę pasivaržyti tarptautinėse ir šalies varžybose „Jono Vileišio taurė“, Lietuvos mokinių komandinis čempionatas, 3-jų dienų  varžybose „Vilnius 2021“, „Telšiai 2021“,  „Takas“. Varžybų apdovanojimus parsivežė Justas Klevinskas, Martyna Masiliūnaitė, Ieva Gapšytė,  o Justas Klevinskas išsikovojo tesę atstovauti Lietuvai Europos jaunių ir jaunučių čempionate.

                      Orientacininkai, turistai tikisi, kad įgyta patirtis bus naudinga artėjančiais mokslo metais. Ačiū mokytojams už nuoširdų darbą, mokiniams – už pastangas, mokinių tėveliams – už palaikymą, paramą ir pagalbą vasaros atostogų veiklose

Daugiau informacijos ir foto facebook Šiaulių Jaunųjų Turistų Centras
Parengė G.Beleckaitė foto K.Limanto   

JUSTAS KLEVINSKAS ATSTOVAUS LIETUVAI EUROPOS ČEMPIONATE

2021-08-18

                      2021 m. rugpjūčio 19-22 d. Vilniuje vyks Europos orientavimosi sporto jaunių ir jaunučių čempionatas, kuriame Justas Klevinskas, mokytojo Daugirdo Stonio grupės ugdytinis, išsikovojo teisę atstovauti Lietuvai. Martyna Masiliūnaitė (mokytojas Nerijus Vidžiūnas) liko atsarginių komandos dalyvių sąraše. Nerijus Vidžiūnas, orientavimosi sporto mokytojas, pakviestas vadovauti Lietuvos  komandai.

                     Šiaulių jaunųjų turistų centro gabiausieji orientacininkai jau pavasarį pradėjo dalyvauti  Lietuvos orientavimosi sporto federacijos aukšto sportinio meistriškumo programoje numatytose atrankos varžybose. Kai kurie atstovavo Lietuvai Baltijos šalių čempionate, tapo Lietuvos orientavimosi sporto sprinto ir vidutinės trasos čempionais ar prizininkais. Džiaugiamės visų pastangomis, padaryta pažanga, rezultatais.

 Justui Klevinskui Šiaulių jaunųjų turistų centro bendruomenė linki sėkmės čempionato trasose!

 

Informacija ir foto G.Beleckaitės


                                        

PRASIDĖJO VAIKŲ VASAROS STOVYKLA „MIKLINK KOJAS, PAŽINK KRAŠTĄ “

2021-07-28

                      Liepos 26 d. Zarasų regione prasidėjusioje stovykloje šiauliečiai stovyklaus septynias dienas. Stovyklą finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė. Stovyklos programa parengta atsižvelgus į Šiaulių jaunųjų turistų centro teikiamo ugdymo turinio veiklas: turistiniai žygiai, orientavimosi vietovėje pratybos ir varžybos, pažintinė  ir sportinė veikla. Stovyklos vadovas Karolis Limantas skatins vaikus puoselėti sveikos gyvensenos įgūdžius nuostabiame ežerų krašte. Stovyklautojai jau susipažino su Sartų regioninio parko gamtos objektais, pabuvojo Stelmužėje. Su Zarasais susipažino mokomojoje ekskursijoje, kurią nuotaikingai vedė gidė Lida Michailova. Antalapietės marios, Salakas – Gražutės regioninio parko įdomybės, kurias jau pažino stovyklautojai. Sportinės veiklos skirtos Olimpiadai vykdomos Zarasų profesinės mokyklos sporto bazėse. „Dienos tiesiog praskriejo“ - jau dalinosi įspūdžiais namiškiams jaunieji šiauliečiai. Stovyklos gyvenimą galima stebėti fotografijose, kurios skelbiamos facebook Šiaulių Jaunųjų Turistų Centras.

Informacija G.Beleckaitės, foto K.Limanto


PADĖKOS IR LINKĖJIMAI 2021-ŲJŲ METŲ ABITURIENTAMS

 

Birželio 28 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro abiturientus,

Ievą Gapšytę, Kristiną Šiaulytę, Austėją Jatulytę, Kajų Jaseliūną,                                            Urtę Gudeikytę,  Dariją Budreckaitę, Viktoriją Vaitkutę, Miglę Šarpilo,  Pauliną Garliauskaitę,                         Karolį Samušą, Ichtiandrą Pocevičių, Naglį Mikalkėną, Emilį Brazą,

orientavimosi sporto, sportinio turizmo, kraštotyros ugdymo programose dalyvavusius daugelį metų ir savo pasiekimais garsinusius Jaunųjų turistų centrą, mūsų miestą, atstovusius Lietuvai tarptautiniuose renginiuose,  sveikino ir tradicines padėkas įteikė  Šiaulių jaunųjų turistų centro direktorius Romualdas Pelenis, sėkmės tolimesniame gyvenimo kelyje linkėjo mokytojai Romualdas Veršinskas, Artūras Gapšys, Rita Margevičienė, Irena ir Nerijus Vidžiūnai, Rolandas Šidlauskas, kiti šventinio renginio dalyviai.

Informacija ir foto G.Beleckaitės


SVEIKINAME

2021 m.  Lietuvos vaikų, jaunučių, jaunių orientavimosi sporto                                Komandinio čempionato prizininkus             

Jaunių komandas: Justą Klevinską, Martyną Saročką, Augustiną Pocių,  užėmusią antrąją vietą ir Austėją Micevičiūtę, Martyną Masiliūnaitę, Mortą Milašauskaitę, Austėją Riukaitę –  trečiąją vietą. Jaunučių komandą: Gintarę Gapšytę, Gytę Kulikauskaitę, Brigitą Abukaitytę, Gretą Mazuraitytę – iškovojusias trečios vietos apdovanojimus.

Čempionatas vyko birželio 26 d. Kaišiadorių raj. Kaukinės miške. Dalyviai iš visos Lietuvos varžėsi ilgoje trasoje. Varžybų vietovė sudėtinga: pelkės, kalvos ir jų šlaitai pareikalavo fizinių jėgų, geros orientavimosi technikos, susikaupimo. Džiugu, kad  ir šiame čempionate Šiaulių jaunųjų turistų centro komandos pelnė apdovanojimus.

Toje pat vietovėje vyko ir Jono Vileišio taurės varžybos. Susumavus dviejų dienų rezultatus Ieva Gapšytė iškovojo antrąją vietą, o Rugilę Abukaitytė trečiąją vietą jaunimo grupėje. Mokytoja Irena Vidžiūnienė pelnė trečios vietos apdovanojimą savo amžiaus grupėje.

Informacija G.Beleckaitės, foto A.Gapšio


 

TURISTINĖ STOVYKLA

2021-06-22

Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniams birželio 18 – 20 dienomis Padubysio stovyklavietėje (Raseinių raj.) organizuota turistinė stovykla. Stovyklos programą parengė ir organizavo Šiaulių jaunųjų turistų centro mokytojai Saulius Kelmelis ir Marija Agnė Kalasauskaitė. Jau pirmąją dieną mokiniai, įsikūrę turistinėje stovykloje, vyko į žygį. Maršrutas vedė Dubysos slėniu iki Lyduvėnų miestelio. Kitą dieną stovyklautojai tobulino sportinio turizmo techniką. Didžiausią įspūdį paliko plaukimas baidarėmis Dubysos upe. Neįprasta veikla, nuostabus kraštovaizdis, įgyti nauji gebėjimai. Mažiesiams turistams ši stovykla tikras nuotykis: nakvynė palapinėje, pačių gaminamas turistinis maistas, maudynės upėje, plaukimas baidarėmis, miško garsai ir ilgas vakarojimas prie laužo. Smagu, kad stovykla patiko visiems mokiniams. Vasaros atostogos dar tik prasideda, o jaunieji turistai kartu su mokytojais planuoja jau kitos stovyklos maršrutus ir veiklas.

Informacija ir foto M.A.Kalasauskaitės


 ČEMPIONATO MEDALIUS PELNĖ ORIENTACININKAI

2021-06-14

                      Sveikiname  IEVĄ GAPŠYTĘ IR JUSTĄ KLEVINSKĄ

2021 m. Lietuvos orientavimosi sporto bėgte vidutinės trasos čempionato nugalėtojus.

                      Čempionatas vyko birželio 12 d. Gražutės regioniniame parke (Zarasų raj.). Daugiau nei 500 dalyvių varžėsi moksleivių ir suaugusiųjų amžiaus grupėse. Trasos neilgos, tačiau kalvota vietovė pareikalavo ir gerų orientavimosi sporto technikos gebėjimų, ir fizinės ištvermės. Čempionato prizininkais tapo Martina Kotlova, kuri buvo trečia jaunimo grupėje. Ketvirtoje vietoje liko Martyna Masiliūnaitė, penkta - Greta Mazuraitytė, Kajus Jaseliūnas ir Martynas Saročka buvo šešti. Šiaulių jaunųjų turistų centro mokytojai Romualdas Veršinskas ir Irena Vidžiūnienė pelnė antros ir trečios vietų apdovanojimus suaugusiųjų amžiaus grupėse.

                       Čempionatui mokinius parengė Artūras Gapšys, Romualdas Veršinskas, Daugirdas Stonys, Nerijus ir Irena Vidžiūnai.

Informacija ir foto G.Beleckaitės


KRAŠTOTYRININKAI DOMĖJOSI PRAEITIMI

2021-05-27

                      Gegužės 26 dieną  Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai vykdė nuotolinį renginį ,,Jei atgal sugrįžtų laikas", kuriame pristatė savo parengtų šio projekto kraštotyros darbų epizodus. Renginyje dalyvavo ir ,,Rasos", Ragainės progimnazijos pradinių klasių mokiniai. Visus sudomino „Rasos“ progimnazijos trečiokų darbas. Mokiniai pristatė virtualiai praeito šimtmečio garso perdavimo priemonių parodą, padūdavo pritariant rylai. Renginio pabaigoje jaunieji kraštotyrininkai savo įgytas žinias  pasitikrino varžydamiesi nuotaikingame kahoot žaidime.

Informacija D.Masandukienės


BALTIJOS ŠALIŲ ČEMPIONATE ATSTOVAVO LIETUVAI

2021-05-31

                      2021 m. gegužės 29-30 d. Šiaulių regiono miškuose varžėsi Baltijos šalių orientavimosi sporto čempionato dalyviai. Lietuvai rinktinėje komandoje atstovavo šeši Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkai Gintarė Gapšytė, Justas Klevinskas, Martyna Masiliūnaitė, Gytė Kulikauskaitė, Brigita Abukaitytė, Gabrielius Malakauskas, visą pavasarį dalyvavę Lietuvos orientavimosi sporto federacijos vykdomos aukšto sportinio meistriškumo programos atrankiniuose renginiuose. Čempionato dalyviams teko įveikti ilgą trasą kolvotame Bubių miške ir varžytis estafečių trasose Vaitaičių miške. Lietuvos komanda užėmė antrąją vietą. Čempionato nugalėtojais tapo Latvijos sportininkai, trečiąją vietą iškovojo Baltarusijos komanda.

                      Pajausti tarptautinių varžybų nuotaiką, stebėti rinktinių komandų kovą ir įveikti trasas tose pat vietovėsi turėjo galimybę ir nepatekę į komandą. Tuo pat metu vyko ir atviros varžybos. Mūsų sportininkai  tapo šių varžybų prizininkais. Kajus Sungaila iškovojo pirmąją vietą, Gintarė Gapšytė ir Ainis Skulskis liko treti savo amžiaus grupėse.

Informacija G.Beleckaitės


SVEIKINAME

2021 m. Lietuvos orientavimosi sporto sprinto ir mišrių sprinto estafečių  čempionato prizininkus

JUSTĄ KLEVINSKĄ  ir jaunių komandą: MARTYNĄ  MASILIŪNAITĘ, AUSTĖJĄ MICEVIČIŪTĘ,

JUSTĄ KLEVINSKĄ, KAJŲ SUNGAILĄ  iškovojusius trečios vietos apdovanojimus.

Čempionatas vyko gegužės 8-9 d. Panevėžyje. Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkai varžėsi aukšto sportinio meistriškumo renginio trasose pagal amžių.  Sprinto rungtyje Martyna Masiliūnaitė, Ieva Gapšytė, Kajus Jaseliūnas, Gabrielius Malakauskas, Kajus Sungaila, Greta Mazuraitytė, Austėja Micevičiūtė užėmė vietas dešimtukuose. Estafečių varžybose jaunučių komanda: Gytė Kulikauskaitė, Gvidas Šidlauskas, Gabrielius Malakauskas ir vaikų iki 12 metų komanda Juodeikytė Emilija, Petrauskas Aivaras, Milašauskas Kristijonas, Ieva Avlosevičiūtė liko ketvirtoje vietoje, vaikų 14 metų komanda: Aistė Barzdžiūtė, Deividas Liubinas, Ainis Skulskis, Gabija Šimkutė užėmė penktą vietą. Sportininkus parengė mokytojai Nerijus ir Irena Vidžiūnai, Romualdas Veršinskas, Artūras Gapšys, Daugirdas Stonys, Karolis Limantas.

Informacija G.Beleckaitės, foto iš N.Vidžiūno albumo


KRAŠTOTYRININKAI DALYVAVO RESPUBLIKINĖSE VARŽYTUVĖSE

2021-05-07

Šiaulių jaunųjų turistų centro etnografinio ugdymo programos “Muzikavimo tradicijos” kraštotyrininkų komanda gegužės 6 d. dalyvavo tradiciniame respublikiniame renginyje “Tautosakos malūnas”, kurį organizavo Kauno tautinės kultūros centras. Renginys vyko virtualiai.  Dalyviai iš 12 ugdymo įstaigų atliko etninės kultūros pažinimo užduotis tema “Lietuvos augalai tautosakoje”.  Mokytojos Danguolės Masandukienės mokinės parengė ir pristatė sutartinės “Liepelė” įrašą, atsakė į daugelį klausimų ir varžytuvėse užėmė ketvirtąją vietą 3-4 klasių grupėje. “Buvo įdomu, linksma ir smagu. Susipažinom su dalyviais iš Gargždų, Griškabūdžio, Kaišiadorių”, - dalinosi įspūdžiais jaunosios kraštotyrininkės.

Informacija G.Beleckaitės, foto D.Masandukienės


„MIESTO PARKAI 2021“

2021-05-06

Balandžio ir gegužės mėnesiais Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi sporto mokytojų metodinė grupė pakvietė įveikti orientavimosi trasas miesto teritorijoje. Renginys tradicinis, tik šiais metais nuotolinis. Orientavimos sporto trasos įrengiamos šalia miesto mokyklų, miesto parkuose, Aleksandrijoje. Renginio dalyviai jas įveikti gali pasirinktu laiku nuo 15 iki 17.30 val.. Ir nors šio pavasario oras nelepina šiluma, renginyje balandžio 23, 27 ir gegužės 6 d. aktyviai dalyvavo visų Centro ugdymo krypčių  mokiniai: orientacininkai, turistai, kraštotyrininkai. Džiugu, kad patobulinti  gebėjimus ar išbandyti orientavimosi sportą susirenka daugiau nei šimtas dalyvių: mokinių, jų tėvelių, buvusių Centro ugdytinių. Renginys tęsiasi. Gegužės 13, 17, 25 d. pasivaržyti bus galima Aleksandrijoje, Dainų, Salduvės parkuose. Starto vieta skelbiama facebook „Šiaulių Jaunųjų Turistų Centras“, informaciją suteiks ir renginio koordinatorius Evaldas Liekmanis el.p. liekmanis@gmail.com

Informacija ir foto G.Beleckaitės


VIKTORINOJE VARŽĖSI KRAŠTOTYRININKAI

2021-04-16

 

Kovo mėnesį Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai skyrė Knygnešystei. Pasiskirstę temas, domėjosi Knygnešių gyvenimo istorijomis, atminimo įamžinimu, suvokė šios unikalios veiklos prasmę Lietuvai, o balandžio 15 d. įgytomis žiniomis pasidalino finaliniame šio kraštotyrinio projekto renginyje viktorinoje “Žinau aš, sužinok ir tu”, kuri vyko virtualiai kahoot aplinkoje. Prieš kovą viktorinoje buvo pasidalinta surinkta informacija. Mokytoja Danguolė Masandukienė prisiminė, ką apie šią veiklą pasakojo jos senelis Knygnešys. Klausimai apėmė įvairias sritis. Viktorinos nugalėtoja tapo Lijana Markutė. Renginį vedė mokytojos Daiva Uržienė ir Marija Gedminienė.

 

Informacija ir foto G.Beleckaitės


SVEIKINAME

Gabrielių Malakauską, Justą Klevinską, , Ievą Gapšytę

2021 m. Lietuvos orientavimosi sporto Naktinio čempionato prizininkus.

Čempionatas vyko 2021 m. kovo 27 d. Pageluvio miške (Šiaulių raj.). Varžybose galėjo dalyvauti tik  Lietuvos aukšto sportinio meistriškumo grupių sportininkai, tarp jų 12 Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkų. Jaunučių, jaunių, jaunimo grupėse G.Malakauskas, J.Klevinskas, I.Gapšytė užėmė trečiąsias vietas. Didžiuojamės visais mūsų Centro mokiniais, įveikusiais čempionato trasas.


 

 

 

 

Kovo 24 d. 17 val. Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi sporto mokytojų metodinė grupė kviečia orientavimosi sporto, turizmo grupių mokinius   dalyvauti nuotolinėse teorinėse orientavimosi sporto varžybose-kahoot turnyre. Renginio koordinatorė Irena Vidžiūnienė.

 

 

 

. 


 

 

     PAMINĖJO PAVASARIO LYGIADIENĮ IR

                          ŽEMĖS DIENĄ

 

                                      2021-03-21

 

            2021 metų kovo 20-oji - pavasario lygiadienis ir Žemės diena. Šiaulių jaunųjų turistų centro bendruomenė tą dieną praleido gamtoje. Į įspūdingą žygį aplink Rėkyvos ežerą išsirengė orientacininkai, mokytojų Nerijaus Vidžiūno ir Artūro Gapšio mokiniai. Kartu šį beveik 15 kilometrų maršrutą įveikė ir mokinių tėvai. Keliautojus stebino kraštovaizdis, baltas, ledo dar vis sukaustytas ežeras, įsismins ir patirti nuotykiai, įveikiant. 

Plačiau >>>>


 


KRAŠTOTYRININKAI DALYVAVO TARPTAUTINĖJE KONFERENCIJOJE

 

2021-03-19

            2021 m.  kovo 17 dieną Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai Matas Ališauskas ir Matas Anžolauskas ir mokytoja Marija Gedminienė dalyvavo nuotolinėje tarptautinėje metodinėje-praktinėje konferencijoje „NUO MITŲ IKI MOKSLO“  Kraštotyrininkai parengė ir pristatė pranešimus. M. Ališauskas skaitė pranešimą tema „Austėja lietuvių mitologijoje“,  M. Anžolauskas -  „Kovas – senovės baltų karo ir jėgos dievas“.  Abu  savo pranešimus pristatė antroje, jaunesniojo amžiaus mokinių, sekcijoje.  Jaunieji kraštotyrininkai džiaugėsi, sudalyvavę įdomioje konferencijoje, kurioje pasisėmė naujų žinių, išklausę  kitų mokinių, net iš užsienio, skaitomų pranešimų.  Anot jų, tarptautinė konferencija padarė didelį įspūdį, suteikė daug gerų emocijų.

Informacija ir foto R.Gedminienės


 

 

KVIEČIAME

MINĖTI LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENĄ ŽYGYJE

 

            Kovo 11-ąją Šiaulių jaunųjų turistų centro bendruomenę į 11-os kilometrų žygį kviečia orientacininkai. Žygio koordinatorius Nerijus Vidžiūnas siūlo žygio maršrutą, vietą, laiką, kelionės draugus pasirinkti patiems dalyviams. Keliauti galima bet kur: mieste, miške, kaime, ten kur esate. O informaciją ar aprašymą apie dalyvavimą žygyje siųskite el. paštu sjtc@splius.lt  ir pridėkite, jeigu turite, 1-2 fotografijas. Įspūdžiais galima pasidalinti ir facebook Šiaulių Jaunųjų Turistų Centras.

                        Gražios ir aktyvios šventinės dienos!

 


 

SVEIKINAME

LIETUVOS ORIENTAVIMOSI SPORTO SLIDĖMIS ČEMPIONATO PRIZININKUS

 

 

Gintarę Gapšytę, Gytę Kulikauskaitę, Brigitą Abukaitytę

 ir Gabrielių Malakauską, Kajų Sungailą, Justą Klevinską    

            Vasario 13-14 d. Kaune įvyko 2021 m. Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis sprinto estafečių ir estafečių čempionatas, kuriame varžėsi tik aukšto sportinio meistriškumo grupių sportininkai. Čempionate dalyvavo trys Šiaulių jaunųjų turistų centro komandos.

Plačiau >>>>


 

 

103 – asis valstybės gimtadienis ant slidžių

         Šiaulių jaunųjų turistų centras (ŠJTC) kviečia aktyviai paminėti vasario 16 d. - Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. ŠJTC bendruomenė eilę metų esant tinkamoms sąlygoms rengia vasario 16 d. paminėti skirtas slidinėjimo varžybas Salduvės slidinėjimo trasoje. Dabartinė karantino situacija verčia prisitaikyti, tad kviečiame sudalyvauti virtualiose slidinėjimo varžybose.

Plačiau >>>>                                                                                               Varžybų rezultatai >>>>


 

 

MEDALIUS LIETUVOS ČEMPIONATE IŠKOVOJO ORIENTACININKAI

2021-02-01

 

Sausio 30-31 d. Vilniuje vyko 2021 m. Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionatas sprinto ir vidutinėje trasoje. Čempionate dalyvavo aukšto sportinio meistriškumo grupių sportininkai. Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkai parsivežė tris medalius.  Ieva Gapšytė  jaunimo grupėje užėmė antrąją vietą sprinto trasoje,  o vidutinėje trasoje buvo trečia. Gintarė Gapšytė vidutinėje trasoje užėmė trečiąją vietą jaunučių grupėjė. „ Šalia medalių“ abi dienas buvo Justas Klevinskas, kuris sprinto trasoje buvo penktas, o vidutinėje – ketvirtas. 

Plačiau >>>>


 

 

 

 

SNIEGO DIENOS  „REKORDININKAI“  ŠLIUOŽĖ 138 VALANDAS

 

2021-01-25

 

            „Smagu, kad ši žiema negaili sniego“- džiaugėsi Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniai, mokytojai. Todėl pakvietus tarptautinę Sniego dieną  minėti visą savaitę šliuožiant slidėmis, daugelis traukė slides, kartu kvietė šeimos narius, o po to informavo savo mokytojus, kiek laiko praleido su slidėmis.

Plačiau >>>>


 

MINIME PASAULINĘ SNIEGO DIENĄ

2021-01-15

Tarptautinė slidinėjimo federacija trečiąjį sausio sekmadienį skelbia Pasauline sniego diena. Tiek sniego jau keletą metų nematėme, tad Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi sporto mokytojų metodinė grupė  kviečia Centro bendruomenę, draugus ir visus mylinčius gamtą, šią dieną minėti visą savaitę (sausio 17-24 d.) šliuožiant slidėmis. Nesvarbu kas - orientacininkas, turistas, kraštotyrininkas esi, nesvarbu kada ir kur – miške, parke, kieme slidinėsite, nesvarbu kiek kilometrų, fiksuokite, kiek laiko praleidote ant sniego. Šią informaciją siųskite savo grupių mokytojams. Aktyviausieji gali tikėtis prizų.

Informacija ir foto G.Beleckatės


 

ŠIAULIŲ JAUNŲJŲ TURISTŲ CENTRO

APDOVANOJIMAI 2020

 

Tradicija, kai metų pabaigoje įvertintami Šiaulių jaunųjų turistų centro mokinių pasiekimai, o sėkmingiausi mokiniai įvardinami ir nominuojami, išlieka. Ir nors šiais metais tradiciniame šventiniame renginyje „Apdovanojimai“ kartu  susitikti  negalime, skelbiame rezultatus, o prizai ir kiti apdovanojimai bus įteikti pačiame pirmajame bendrame Šiaulių jaunųjų turistų centro renginyje.

Plačiau >>>>


 

 

 

 

 

 

SUSKAIČIUOTI TURISTINIŲ ŽYGIŲ KONKURSO REZULTATAI.

 NUKELIAUTI 6486 KILOMETRAI

2020-12-22

 

 

SVEIKINAME visus 2020 metų tradicinio Šiaulių jaunųjų turistų centro turistinių žygių konkurso “Miklink kojas, pažink kraštą” dalyvius. Renginyje dalyvavo visų ugdymo krypčių mokiniai, mokytojai, mokinių šeimos. Konkurso žygiai buvo vykdomi visus 2020 metus. Jie organizuoti Šiaulių apilinkėse, Kurtuvėnų regioniniame parke, išvykose, stovyklose, šalies turistiniuose renginiuose.

Plačiau >>>>


 

 

 

SVEIKINIMAI ĮVEIKUSIEMS 2020 m. VIRTUALIŲ RENGINIŲ TRASAS

2020-12-18

 

2020 metais pirmą kartą Šiaulių jaunųjų turistų centro istorijoje organizuoti aktyvios fizinės veiklos nuotoliniai renginiai panaudojant virtualią aplinką. Lapkričio-guodžio mėnesiais   vykęs orientavimosi sporto trasų konkuras ir turistinis žygis sulaukė visų ugdymo krypčių mokinių, mokinių tėvų, kiti artimųjų ar draugų susidomėjimo.

Plačiau >>>>


 

KRAŠTOTYROS KONKURSO DARBUS PRISTATĖ VIRTUALIAI

2020-12-14

 

Gruodžio 10 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai „surinko“ pristatyti visą rudenį vykusio kraštotyros  konkurso „Vieną rudens dieną Šiauliuose...“ darbų. Renginys, kaip ir daugelis šių metų Jaunųjų turistų centro renginių, vyko neįprastai, o virtualiai ZOOM platformoje.

Plačiau >>>>


ĮGYVENDINTA STEAM PROGRAMA
 „STEAM NAVIGACIJA: ŽEMĖLAPIŲ IŠŠŪKIS“
2020-12-09

            Šiaulių jaunųjų turistų centras 2020 m. pirmą kartą parengė ir įgyvendino STEAM programą „STEAM navigacija:žemėlapių iššūkis“. Programoje dalyvavo Dainų progimnazijos 7 klasės mokiniai. Programos įgyvendinimo foto pristatymą rasite Šiaulių Jaunųjų Turistų Centro Facebook.

            Programos veiklos vyko Jaunųjų turistų centro patalpose, išorinėse edukacinėse erdvėse: Centro kieme, Kalniuko mikrorajono teritorijoje. Mokiniai, susipažindami su kartografija, žemėlapio sudarymu, suvokimu ir praktiniu panaudojimu, įgijo žemėlapio supratimo ir orientavimosi vietovėje įgūdžių, plėtojo matematikos, geografijos, fizikos, informatikos mokslo žinias ir gebėjimus, susipažino su robotika, lavino erdvinį ir loginį mąstymą, kūrybingumą, patobulino bendravimo ir bendradarbiavimo kompetenciją. Programa ne tik supažindino mokinius su STEAM mokslais, bet suteikė galimybę realiai įvertinti, kaip įgyti įgūdžiai gali būti panaudoti kasdieniniame gyvenime ir profesinėje veikloje,  kokias galimybes gerinant žmonių erdvinio mąstymo įgūdžius, sveikos gyvensenos puoselėjimui suteikia orientavimosi sporto gebėjimai. Tikimės, kad programos dalyviai galės jaustis bet kurios vietovės šeimininkais, kai jų rankose atsidurs žemėlapis. O atradimo džiaugsmas, patirti nuotykiai įvairiausiose praktinėse pratybose suvokiant žemėlapio svarbą, naudą ir XXI amžiaus žmogui, buvo  patrauklūs, įsimintini ir naudingi.

Informaciją parengė G.Beleckaitė


NUOTOLINIS TURISTINIS ŽYGIS, PANAUDOJANT VIRTUALIĄ APLINKĄ

2020-12-07

 

 Šiaulių jaunųjų turistų centro tradicija tampa gruodžio 13-ąją paminėti Šviesos arba Šv. Liucijos dieną organizuojant turistinį žygį bendruomenei. Praėjusiais metais tą dieną įveiktas naktinio žygio maršrutas Pageluvio ežeryne, o šiais metais kviečiame sekmadienį praleisti gamtoje ir kartu su šeima ar kita palyda įveikti turistinio žygį “Kalėdų senelio palinkėjimai”. Žygis organizuojamas neįprastai, nuotoliniu būdu, panaudojant virtualią aplinką. Žygio laiką, atstumą  įveikite jums patogiu laiku nuo 10 val.  Maršrutą galima pradėti nuo Katinų muziejaus. Objektai, kuriuos teks surasti, pažymėti žemėlapyje, o žemėlapis Jaunųjų turistų centro interneto svetainėje (paspaudus ant nuorodos /Turistinis žygis/ atsidurs jūsų mobiliajame telefone. Žygeiviams siūlome aplankyti keistąjį medį “arką”, pereiti tilteliu per Šimšos upelį, surasti Ekologinio tako stotelę Nr.16, užlipti į Salduvės piliakalnį, nukeliauti iki Aleksandrijoje esančių kapinaičių, pasigrožėti miesto panorama prie paminklo Saulės mūšiui. Objektai žemėlapyje pažymėti apskritimais. Šiose vietose paieškokite “Kalėdų senelio palinkėjimų”, o grįžus iš žygio, parašykite savo grupės mokytojui surastų palinkėjimų, aplankytų objektų ir įveiktų kilometrų skaičių.

            Tegul gruodžio šaltukas negąsdina. Judėjimas suteiks šilumą, sustiprins sveikatą, suteiks teigiamų emocijų.

Žygio organizatoriai – turizmo grupių mokytojai, žemėlapį sudarė Evaldas Liekmanis, info parengė G.Beleckaitė


SVEIKINAME

Ugnę Šidlauskaitę, Emilį Brazą, Ichtiandrą Pocevičių, Karolį Samušą,

Šiaulių jaunųjų turistų centro sportinio turizmo jaunių komandą, šalies mokinių 2020 m. turizmo technikos varžybų čempionate užėmusius ANTRĄJĄ VIETĄ. Čempionato asmeninėje įskaitoje Ugnė Šidlauskaitė iškovojo trečiąją vietą. Ketvirtoje komandinėje vietoje liko jaunučių komanda: Martas Gasčiūnas, Urtė Daškevičiūtė, Samanta Zenčuk, Gintautė Pumputytė. Martas Gasčiūnas liko ketvirtas asmeninėje įskaitoje. Čempionatui mokinius parengė mokytojai Rolandas Šidlauskas, Marija Agnė Kalasauskaitė, Saulius Kelmelis.

Plačiau >>>>


PRASIDĖJO VIRTUALUS ORIENTAVIMOSI SPORTO TRASŲ KONKURSAS

2020-11-17

Šiaulių jaunųjų turistų centras kviečia paįvairinti aktyvaus judėjimo veiklas atvirose erdvėse, įgyti ar patobulinti orientavimosi vietovėje gebėjimus dalyvaujant virtualiame konkurse „Orientavimosi trasos parke“. Siūloma visiems: vaikams, suaugusiems, bet kurios Jaunųjų turistų centro ugdymo krypties mokiniams, kurie nori ir gali patys arba su šeimos nariais, atsispausdinę ar gavę sportinį žemėlapį su punktais, bet kuriuo patogiu laiku, surasti orientavimosi sporto punktus. Trasą įveikti galite keliaudami pėsčiomis, bėgdami ir važiuodami dviračiais. Orientavimosi trasos bus rengiamos tris savaites, kiekviena skirtingame parke: Talkšos, Lieporių, Dainų. Trasas rengia Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi sporto mokytojų metodinė grupė.

Pirmoji trasa lapkričio 17- 22 d. įrengta Talkšos parke. Starto vieta Žuvininkų g. (Trasą rengia Karolis Limantas) Antra trasa lapkričio  24 -29 d. – Lieporių parkas. Startas – Signatarų alėja. (Trasą rengia Daugirdas Stonys). Trečia trasa gruodžio 1 – 6 d. – Dainų parkas. Startas prie Teniso kortų (Trasaą rengia Artūras Gapšys). Kontroliniame punkte kabo raudonai balta ženklinimo juosta ir užrašytas slaptažodis - raidė. Jeigu rasite visus punktus – sudėsite žodžius. Tačiau nebūtina surasti visus, orientuokitės tiek, kiek norite. Trasos atsakymą mokiniai siunčia savo grupės mokytojui, kiti -  el.p. sjtc@splius.lt  Orientavimosi trasa „kabo“ nuo antradienio iki sekmadienio vakaro. Žemėlapis su trasomis patalpintas Šiaulių jaunųjų turistų centro interneto svetainėje www.sjtc.lt  (orientatavimosi trasa) arba galima susitarti dėl atspausdinimo su grupės mokytoju ar Šiaulių jaunųjų turistų centro renginių  organizatoriumi Evaldu Liekmaniu el. p liekmanis@gmail.com  .

Aktyviausieji konkurso dalyviai bus paskatinti Jaunųjų turistų centro ar rėmėjų prizais, direktoriaus padėkomis.

Informaciją parengė G.Beleckaitė

 


 

APTARTI MOKINIŲ PASIEKIMAI ŠALIES RENGINIUOSE

2020-10-27

            Šiaulių jaunųjų turistų centro mokytojai aptarė mokinių pasiekimus 2020 m. Lietuvos orientavimosi sporto federacijos organizuojamų orientavimosi sporto čempionatuose, Lietuvos taurės varžybose ir šalies mokinių turizmo technikos čempionate.

            Daugelis 2020 m. orientavimosi sporto čempionatų  vyko neįprastu laiku. Žiema pagailėjo sniego, čempionatai neįvyko. Sudėtingomis karantino sąlygomis ruoštasi čempionatams bėgte. Čempionatai: komandinis, labai ilgoje trasoje, sprinto, mišrių estafečių, ilgos trasos, estafečių, naktinėje ir vidutinėje trasoje vyko visą vasarą ir rudenį.

Plačiau >>>>


VYKDOMA PROGRAMA  „STEAM EDUKACIJA: ŽEMĖLAPIŲ IŠŠŪKIS“

2020-10-20

            Spalio 19 d. startavo Šiaulių jaunųjų turistų centro vykdoma STEAM programa „STEAM edukacija:žemėlapių iššūkis“. Programoje dalyvauja Šiaulių Dainų progimnazijos 7 klasės mokiniai.

      Programa skirta Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų 5-12 klasių mokinių praktiniams gebėjimams ugdyti gamtos mokslų, informacinių technologijų ir inžinierijos srityse supažindinant su žemėlapių sudarymu, įranga, IT programomis, žemėlapio panaudojimu orientavimosi sporto ir kituose aktyvios gyvensenos renginiuose.

Plačiau >>>>


Šiaulių jaunųjų turistų centras dirba nuotoliniu būdu, vadovaudamasis
Šiaulių miesto administracijos direktoriaus įsakymu.... Informaciją apie
grupių darbą teiksime:  el.p sjtc@splius.lt  ir  bendraujant su grupių
mokytojais.


 

 

NAUJOS PATIRTYS, APDOVANOJIMAI FESTIVALYJE „SPORTAS VISIEMS “

2020-09-22 

            Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkai, turistai, jų tėvai ir mokytojai rugsėjo 19 d. Palangoje dalyvavo  sporto festivalio „Sportas visiems“  orientavimosi sporto, turizmo technikos varžybose, įveikė turistinio žygio maršrutą pajūriu iš Šventosios į Palangą, išbandė kitų sporto šakų rungtis ir parsivežė apdovanojimų.

Plačiau >>>>


 

 

 

KRAŠTOTYRININKŲ EKSPEDICIJA NAISIUOSE

2020-09-21

 

                Rugsėjo 17 dieną Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai surengė ekspediciją į Naisius, kuriai vadovavo mokytojos Daiva Uržienė ir Marija Gedminienė. Mokiniai  lankėsi vieninteliame Lietuvoje Baltų dievų skulptūrų muziejuje, įkurtame 2012m. Jau prieš ekspedicijos pradžią žinojome, ką turėsime pamatyti, sužinoti, užfiksuoti. Gidė Ernesta mums padėjo. Labai išsamiai papasakojo, kaip muziejus kūrėsi, kas jo sumanytojas, projektuotojas.  Sužinojome, kad Naisių gyvenvietė nuo seno garsėjo  ypatingu tradicijų puoselėjimu bei autentiška dvasia.

Plačiau >>>>


 

 

IŠKOVOJO MEDALIUS LIETUVOS ORIENTAVIMOSI SPORTO ČEMPIONATE

2020-09-08

 

            Rugsėjo 5-6 d. Varėnos raj. Kibyšiu miške vyko Lietuvos orientavimosi sporto ilgos trasos ir estafečių čempionatas. Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniai parsivežė septynis medalius.

            Čempionate dalyvavo daugiau nei 450 moksleivių ir suaugusiųjų. Varžybų trasos įrengtos  orientavimosi požiūriu sudėtingoje ir gana kalvotoje vietovėje. Tad čempionato apdovanojimus pelnė ištvermingiausieji.

Plačiau >>>>


MIKLINK KOJAS, PAŽINK KRAŠTĄ!

 

KVIEČIA
Šiaulių jaunųjų turistų centras,
Šiaulių miesto savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo mokykla!

 

Nori geriau pažinti gimtinę ir įgyti naudingų gyvenimo įgūdžių bei praktinių gebėjimų, reikalingų turistiniuose žygiuose, orientavimosi sporto ir turizmo technikos varžybose, kraštotyrinėse ekspedicijose ir išvykose, sustiprinti sveikatą ir prasmingai praleisti laisvalaikį, esi 1-12 klasių moksleivis,

 

DALYVAUK
neformaliojo vaikų švietimo sportinio (orientavimosi sporto), turizmo ir kraštotyrinio, etnografinio ugdymo krypties programose!
 
Grupių (būrelių) užsiėmimai vyksta 2- 4 kartus per savaitę įvairiausioje aplinkoje: atvirose erdvėse gamtoje, miesto parkuose, miške, sporto salėje, miesto švietimo įstaigų patalpose, muziejuose ir bibliotekose. Daugiau informacijos apie veiklą rasite interneto svetainėje www.sjtc.lt

 

LAUKIAME JŪSŲ
Šiaulių jaunųjų turistų centre, Rygos g. 36
(iš miesto centro galite atvykti  autobusu Nr.21, Nr.17, stotelė “Aukštosios”)
Informaciją dėl priėmimo ir veiklos suteiksime elektroniniu paštu sjtc@splius.lt,
tel. 8 41 523991, 8 41 399782 darbo dienomis nuo 14 iki 17 val.,

 

ORIENTAVIMOSI  SPORTO PROGRAMA
suteiks žinių, kaip orientuotis vietovėje žemėlapio ir kompaso pagalba. Pratybose išmoksite įveikti orientavimosi sporto varžybų trasas bėgdami, šliuoždami slidėmis ar važiuodami dviračiais. Jums bus sudarytos galimybės siekti sportinių rezultatų šalies ir tarptautinėse varžybose, dalyvauti išvykose ir stovyklose, sustiprinti sveikatą ir įgyti naudingų gyvenimo įgūdžių.

 

TURISTINĖS VEIKLOS PROGRAMA
sudarys galimybę išbandyti įvairiausias turizmo rūšis, įgyti gebėjimų, reikalingų turizmo varžybose, žygiuose, turistiniame maratone. Išmoksite saugiai įveikti alpinistines ir kitas laipiojimo trasas, o sportinio turizmo užsiėmimuose, varžybose gebėsite naudotis specialia įranga. Aktyviai keliaudami ir stovyklaudami realia patirtimi įgysite žinių ir gyvenimo įgūdžių.

 

KRAŠTOTYRINĖS IR ETNOKULTŪRINĖS VEIKLOS PROGRAMA
paskatins giliau pažinti krašto istorinį ir kultūrinį paveldą, dabarties pokyčius. Išmoksite mūsų gyvenimo permainas užfiksuoti ir perteikti panaudodami įvairias priemones. Programos dalyviai  kraštotyrinio darbo ir gyvenimo įgūdžių  įgyja aktyviai keliaudami: ekspedicijose, išvykose, stovyklose, bendraudami ir bendradarbiaudami su įvairiausiais žmonėmis. Jums bus sudaryta galimybė parengtus darbus pateikti parodoms ir konkursams, viešai juos pristatyti.

STOVYKLAUJAME...

2020-08-19

            „Miklink kojas, pažink kraštą“,- kiekvieną vasarą kviečia Šiaulių jaunųjų turistų centro organizuojamos turistinės, sportinės, pažintinės stovyklos mokiniams. Ir šią vasarą stovyklos  išsibarsčiusios po visą Lietuvą, papildė gimtinės pažinimą naujomis žiniomis ir patirtimis, patobulino gebėjimus, suteikė malonių akimirkų.

            Mokiniai turėjo galimybę geriau pažinti Žemaitiją, Dzūkiją, pabuvojo pajūryje, grožėjosi Dubysos slėniu, patobulino orientavimosi sporto techniką ir varžybinę kompetenciją.  turizmo technikos gebėjimus panaudojo keliaudami Dubysos slėniu, išbandė plaukimą  baidarėmis.

Plačiau >>>>


 

ORIENTACININKAI PELNO MEDALIUS 2020 M. LIETUVOS ČEMPIONATE

2020-08-12

            Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi sporto grupių mokiniams šių metų vasara skirta, aktyviai veiklai. Dėl ekstremalios situacijos keitėsi renginių kalendoriu, pasistūmėjo ir pagrindinių, Lietuvos čempionato varžybų sezonas. Jaunieji Šiaulių orientacininkai dalyvaudami 2020 m. Lietuvos  komandiniame, labai ilgos trasos ir sprinto bei mišrių estafečių čempionatuose  birželio – rugpjūčio mėn. jau iškovojo 32 medalius.

 

Plačiau >>>>


 

 

RUGILEI ABUKAITYTEI, EMILIJAI  LEVICKYTEI,

MARTINAI KOTLOVAI, GABRIELEI TUBUTYTEI,

2020-ųjų metų abiturientėms,

LINKIME SĖKMĖS TOLIMESNIAME GYVENIMO KELYJE!

 

 

Plačiau>>>>


 

 

SVEIKINAME

            Visą gausų konkurso „Beržas“ dalyvių būrį: Jaunųjų turistų centro  kraštotyrininkus, orientacininkus, turistus,  jų tėvelius, mokytojus.

 

            Pirmieji atsakymus ir nuotraukas atsiuntė Mantvydas Radišauskas su mama, Gabrielė Gaupšaitė su tėčiu, Emilija Mackevičiutė, Karina ir Kamilė Kamandierytės, mokytojai Marija Gedminienė, Daiva Uržienė, Daugirdas Stonys.

             Šis įspūdingas beržas auga Talkšos parke (netoli stacionaraus kontrolinio punkto Nr.60)

 

Informaciją pateikė G.Beleckaitė, 2020-05-25.


 

SVEIKINAME JUBILIEJIMIO GIMTADIENIO PROGA 

RITĄ MARGEVIČIENĘ,

            mokytoją, sugebančią kraštotyros darbu uždegti bet kurio amžiaus mokinius. Kolegę, pateikiančią ir padedančią įgyvendinti įdomiausius sumanymus, nuoširdžią bendradarbę.
Džiaugiamės, kad esi.

 

Šiaulių jaunųjų turistų centro bendruomenė
2020-05-01

KONKURSAS 

Viename miesto parkų yra šis keistai augantis beržas

Kuriame parke šis beržas?        

Parašykite parko pavadinimą ir astsakymą, o jeigu aplankysite ir nuotrauką, iki gegužės 4 d.

siųskite el.p sjtc@splius.lt .  Galite pabandyti šią vietą rasti orientavimosi sporto žemėlapyje.

Kviečiame dalyvauti vaikus, tėvelius, mokytojus.

Foto G.Beleckaitės, 2020-04-20
 


NUOTOLINIS UGDYMAS

Šiaulių jaunųjų turistų centras karantino Lietuvos Respublikoje metu

Ugdymo procesą vykdo nuotoliniu būdu

Mokiniai dirba pagal suderintą su grupės mokytoju tvarkaraštį, naudodami šias nuotolinio mokymosi aplinkas: elektroninis paštas, programa Zoom, skype, viber, whatsApp, Messenger, Facebook , JTC interneto svetainė ir kitos miesto švietimo įstaigų naudojamos programos.

Mokytojai sutartoje su mokiniais ir jų tėvais nuotolinio ugdymo aplinkoje teikia ugdymui(si) reikalingą medžiagą, skiria užduotis, konsultuoja, numato atsiskaitymo būdus, užduočių atlikimą.

Mokinių tėvų (globėjų) ir mokytojų bendravimas ir bendradarbiavimas vyksta elektroniniais laiškais, telefonu, Facebook grupėse

Mokytojų ir administracijos bendravimas ir bendradarbiavimas vyksta elektroniniais laiškais, programa Zoom, Facebook, JTC interneto svetainėje „Nuotolinio mokymo priemonių Kuprinė“

Informaciją dėl nuotolinio ugdymo proceso organizavimo, techninių klausimų suteiks Šiaulių jaunųjų turistų centro direktorius tel. 865036100, el.p. romaspp@gmail. com, direktoriaus pavaduotoja ugdymui tel. 869952392, el.p. sjtc@splius.lt, genovab@gmail.com, renginių organizatorius tel.860604719, el.p. liekmanis@gmail.com

 


 

 

 

SVEIKINAME  JUBILIEJINIO GIMTADIENIO PROGA

IRENĄ VIDŽIŪNIENĘ,

 

Mylimą mokinių trenerę, nuoširdžią ir kūrybingą kolegę. Linkime neblėstančios energijos, sėkmės tolimesniame gyvenimo kelyje!

 

2020 m. kovo 24 d.


SVARBI INFORMACIJA

Lietuvoje paskelbus karantiną, nuo 2020 m. kovo 16 d. Šiaulių jaunųjų turistų centras dirba nuotoliniu būdu.

Informaciją dėl ugdymo proceso vykdymo nuotoliniu būdu mokiniams ir jų tėveliams suteiks grupių mokytojai.

Informacija tel. 865036100

 


 

 

 

TURISTINIŲ ŽYGIŲ VARŽYBOS SKIRTOS LIETUVAI

2020-03-13

 

 

Kovo 12-osios vėjuota ir lietinga popietė neišgąsdino Šiaulių jaunųjų turistų centro mokinių, kurie Lietuvos nepriklausomybės atkurimo 30 –metį paminėjo dalyvaudami Šiaulių jaunųjų turistų centro  turistinių žygių dienos varžybose „Nuo mokyklos prie mokyklos“.

Turistinių žygių dienos varžybos organizuojamos kasmet kovo mėnesį. Mokiniai skatinami aktyviai keliaujant susipažinti su miesto istoriniu, kultūriniu paveldu, šių dienų gyvenimu.

Plačiau >>>>


 

PELNĖ MEDALIUS ŠALIES MOKINIŲ TURIZMO TECHNIKOS VARŽYBOSE

2020-03-09

 

            Kovo 7 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro sportinio turizmo komandos dalyvavo šalies mokinių turizmo technikos varžybose „Raguva 2020“ uždarose patalpose, skirtose Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Radvilas Javtokas ir Ugnė Šidlauskaitė iškovojo bronzos medalius.

Plačiau >>>>


KRAŠTOTYRININKŲ EKSPEDICIJA  PANEVĖŽYJE

2020-02-24

 

            Mokinių žiemos atostogų metu Šiaulių jaunųjų turistų kraštotyrininkai vykdydami projekto „10 stotelių – 2020 m. noriu žinoti, matyti, daryti“ programą,  vasario 20 d. vyko  vyko į Panevėžį.

            Ekspedicijos tikslas – tautodailės tradicijos Panevėžyje. Mokytojų Marijos Gedminienės, Daivos Uržienės, Danguolės Masandukienės mokiniai susitarė dėl ekspedicijos programos, klausimyno.  Kraštotyros muziejuje jaunieji kraštotyrininkai susipažino su aukštaičių tautinių rūbų raštais, spalvomis, vilkėjimo būdu, patys pasigamino senovinius žaislus

Plačiau >>>


ŽIEMOS ATOSTOGOS PRABĖGO STOVYKLAUJANT

2020-02-21 

            Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniams šios žiemos atostogos parbėgo stovyklaujant pajūryje. Čia organizuotos dvi sportinės turistinės stovyklos, kuriose dalyvavo beveik pusšimtis  orientavimosi vietovėje ir turizmo grupių mokinių.

              Šiaulių jaunųjų turisto centro mokytojai Daugirdas Stonys, Karolis Limantas ir Saulius Kelmelis parengė programą jaunesniojo amžiaus mokiniams ir vasario 15- 17 dienomis stovyklavo Smiltynėje. Stovyklautojai gerino orientavimosi ir turizmo technikos įgūdžius užsiėmimuose pajūrio miškuose,  žygyje  įveikė turizmo technikos kliūtis, keliavo į Jūrų muziejų,  apžiūrėjo lauko laivų ekspoziciją, o  vasario 16-osios rytą, išskleisdami Lietuvos vėliavą prie Baltijos jūros ir vakare Klaipėdoje stebėdami įspūdingą šviesų šou, paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės dieną.

Plačiau >>>>


 

 

KRAŠTOTYRININKAI PRADĖJO

 PAŽINTINES-MOKOMĄSIAS  EKSPEDICIJAS

2020-02-12

Pirmoji  kraštotyrininkų projekto  „10 stotelių -2020 m. noriu žinoti, matyti, daryti“  mažoji ekspedicija vyko Juliaus Janonio gimnazijos muziejuje, kuris švenčia savo veiklos 50-etį. Šie metai, skirti Mokyklų bendruomenių metams paminėti, tad ne veltui  buvo pasirinkta seniausią ir turtingiausią istoriją turinti Šiaulių miesto mokykla. Jaunuosius kraštotyrininkus po gimnaziją lydėjo vyresnieji kraštotyrininkai gimnazistai.

Plačiau >>>>


ŠIAULIUOSE VYKO ORIENTAVIMOSI SPORTO VARŽYBOS RIEDSLIDĖMIS

2020-02-04

 

            Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi slidėmis mėgėjus ši „labai rudeniška“ žiema privertė ieškoti kitokių orientavimosi rūšių. Lietingą ir vėjuotą vasario 2-ąją, mikrorajone šalia Talkšos parko, įvyko bene pirmosios Lietuvoje orientavimosi sporto varžybos riedslidėmis. Varžybų dalyviams teko įveikti  sprinto trasas su pakilimais gatvėmis. Sportininkai varžėsi vaikų, jaunučių, jaunių ir jaunimo amžiaus grupėse.

Plačiau >>>>


 

PRISTATĖ JAUNŲJŲ KRAŠTOTYRININKŲ EKSPEDICIJAS

 2020-02-03

            Sausio 30 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyros grupių mokiniai aptardami 2020 m. darbus, pristatė kraštotyrinių ekspedicijų projektą „10 stotelių -2020 m. noriu žinoti, matyti, daryti“.

            Kasmet mūsų centro kraštotyrininkai savo veiklas skiria Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtų atmintinų metų minėjimui. Žaismingą šių metų  pristatymą, ekspedicijų kelionę „10 stotelių -2020 m. noriu žinoti, matyti, pajusti, daryti“ parengė jaunųjų kraštotyrininkų Mikelių mokyklos programos mokiniai.

Plačiau >>>>


NUOTYKIS – NAKTINĖS ORIETAVIMOSI SPORTO VARŽYBOS PATALPOSE

2020-01-24

            Orientacininkai, nesulaukdami sniego, šio sezono varžybas tęsia orientuodamiesi  patalpose. Sausio 22 d. Šiaulių arenoje įvyko pirmosios daugiaetapių Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi sporto varžybų patalpose naktinės varžybos. Įveikti naktinę trasą ryžosi daugiau nei 120  jaunųjų orientacininkų, suaugusiųjų ir svečiai iš Plungės.

            Varžybos prasidėjo 17 val. Arenoje tokiu laiku šviesos jau mažai. Šių varžybų žemėlapį sudarė Evaldas Liekmanis. Trasas per visu keturis Arenos aukštus įrengė mokytojas Nerijus Vidžiūnas.

Plačiau >>>>


 

 

 

SPORTINĖ TURISTINĖ IŠVYKA „VIDURŽIEMIS“

2020-01-22

 

            Nors šiais metais balto žiemos nesulaukėme, Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniai, mokytojai, tėvai, sausio 18 d. paminėjo artėjantį  pusiaužiemį išvykoje „Viduržiemis“ Kurtuvėnų regioninio parko Bubių miške.

            Orientavimosi sporto grupių mokiniai dalyvavo orientavimosi varžybose, o turizmo, kraštotyros grupių mokiniai įveikė 8 kilometrų ilgio turistinio žygio maršrutą Dirvonų kloniu, Raudos upelio šlaitų kalvomis.

Plačiau >>>>


ŠVIESOS DIENĄ -  KALĖDINIS NAKTINIS ŽYGIS 

2019-12-16

            Gruodžio 13-osios vakarą  Šiaulių jaunųjų turistų centro visų ugdymo krypčių mokiniai, jų tėvai, mokytojai, kiti darbuotojai rinkosi prie Geluvos ežero į turistinį Kalėdinį naktinį žygį. Daugiau nei šimtas dalyvių buvo pasirengę nuotykiui - įveikti tamsoje maršrutą Pageluvio ežeryne.

            Gruodžio 13-oji  Tarptautinė Šviesos diena, dar žinoma ir kaip Šv. Liucijos diena. Mokytojos Danguolės Masandukienės  kraštotyrininkai  iš ryto aplankę ,,Kūlverstuko" darželio mažylius ir pasidalinę šviesa ir šiluma, su tos dienos prasme ir tradicijomis supažindino susirinkusius į žygį.

Plačiau >>>>


ŠIAULIŲ JAUNŲJŲ TURISTŲ CENTRO „APDOVANOJIMAI 2019“

2019-12-12

            Gruodžio 11 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniai, jų tėveliai, mokytojai vyko į  Šiaulių Juliaus Janonio gimnaziją. Čia, konferencijų salėje, vyko tradicinė Jaunųjų turistų centro šventė  „Apdovanojimai 2019“.

            Atvykusieji buvo pakviesti į Gimnazijos muziejų. Juos pasitiko mokytojos Ritos Margevičienės kraštotyrininkai, neįprastai pristatydami muziejaus ekspoziciją. Muzikiniu sveikinimu renginį pradėjo mokytojos Danguolės Masandukienės kraštotyrininkės. Romualdas Pelenis, Šiaulių jaunųjų turistų centro direktorius, pasveikino susirinkusius, padėkojo  už veiklą.

Plačiau >>>>


ADVENTINĖ KRAŠTOTYRININKŲ VAKARONĖ

2019-12-09

            Belaukdami Kalėdų mažieji Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai gruodžio 5 d. rinkosi į Adventinę vakaronę.

            Veiklų buvo daug. Etnokoltūros raiškos mokiniai ir mokytoja Danguolė Masandukienė pristatė Advento laikotarpio tradicijas, dainas, mokė pasigaminti skudučius ir visi kartu  pagrojo nesudėtingą kūrinį. Mokytojų Marijos Gedminienės ir Genovaitės Beniušienės mokiniai domėsi  namų puošimo tradicijomis ir papuošė Šiaulių jaunųjų turistų centro patalpas karpiniais, adventiniais vainikais, eksponavo pačių pagamintus atvirukus, sukūrė netradicinę eglutę. Visus nustebino mokytojos Daivos Uržienės pagaminta dovana, eglutė.

Plačiau >>>>


BAIGĖSI RUDENS VARŽYBŲ SEZONAS

2019-11-25

            Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi sporto grupių mokiniai lapkričio mėnesį baigė šių metų rudens varžybų sezoną, įveikdami ištvermės varžybų „Mini rogainingas-2019“ ir varžybų „Pradedančiųjų varžybos“ trasas.

            Lapkričio 16 d. Juodlės miške (Kelms raj.) įvyko varžybos „Mini rogainingas-2019“. Gausaus būrio atvykusiųjų neišgąsdino apniukęs dangus. Varžybų trasą parengė mokytojas Karolis Limantas. Dalyviams teko per dvi valandas surasti kuo daugiau didesnį skaičių taškų turinčių kontrolinių punktų.

Plačiau >>>>


EDUKACINĖS IŠVYKOS REZULTATAS - ŽEMĖLAPIS

2019-11-25

 

            Lapkričio 20 d. Jaunųjų turistų centro mažieji kraštotyrininkai susirinko prisiminti smagiausias kraštotyrinio projekto, skirto Žemaitijos metams, edukacinės išvykos į Kuršių neriją akimirkas ir apibendrinti rezultatus.  Mokiniai iš pajūrio smėlio, akmenukų, kriauklyčių, šakelių ... sukūrė Kuršių nerijos nacionalinio parko žemėlapį, kuris dabar eksponuojamas Jaunųjų turistų centre. Renginį vedė vyresnieji kraštotyrininkai.

Plačiau >>>>


 

 

 

LIETUVOS ISTORIJĄ MOKĖSI ŽYGYJE

2019-11-19

 

 

            Lapkričio 16 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro turizmo grupių mokiniai ir mokytojai Gražina Plungienė, Marija Kalasauskaitė, Saulius Kelmelis  dalyvavo respublikiniame turistiniame  žygyje ,,Kultūrinių jungčių takais – senųjų žemaičių takas“. Žygis vyko  Platelių apylinkėse ( Plungės raj.).

 

Plačiau >>>>


SVEIKINAME

Ugnę Šidlauskaitę, Emilį Brazą, Karolį Samušą, Naglį Mikalkėną,

Šiaulių jaunųjų turistų centro sportinio turizmo jaunių komandą, užėmusią antrąją vietą šalies mokinių turizmo technikos varžybose uždarose patalpose „Vilnius 2019“ .  

            Varžybos vyko 2019 m. lapkričio 16 d. Vilniuje, Simono Stanevičiaus progimnazijos sporto salėje. Dalyvavo dvidešimt komandų iš visos Lietuvos, kurios varžėsi pradinukų, vaikų, jaunučių,jaunių amžiaus grupėse. Varžybų programą sudarė asmeninės ir komandinės turizmo technikos varžybos. Asmeninėse varžybose Ugnė Šidlauskaitė užėmė trečiąją vietą. Jaunių komandą, likusią antroje vietoje, aplenkė Kaišiadorių Algirdo Brazausko mokyklos sportininkai.

Šiaulių jaunųjų turistų centro komandą parengė mokytojas Rolandas Šidlauskas.

 

Informaciją parengė G.Beleckaitė


 

 

 

 

KRAŠTOTYRININKŲ IŠVYKA Į RADVILIŠKĮ

2019-11-18

 

 

            Lapkričio 16 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro  kraštotyrininkai, dalyvaujantys etninės kultūros raiškos programoje, vyko į Radviliškį.

            Mokiniai vykdo projektą ,,Lietuvos bažnyčių vargonai". Tad išvykos tikslas buvo pasiklausyti miesto bažnyčios vargonų skambesio, susipažinti ir pabendrauti su vargonininke. Jaunuosius kraštotyrininkus sudomino pasakojimas apie vargonininkus, atliekamą muziką, kaip Radviliškio bažnyčiai vargonus padovanojo vokiečiai. Mokiniai pasigrožėjo 1874 m statyta ir du kartus degusia varpine, klausėsi jau ne autentiškų varpų skambesio, daug teigiamų emocijų patyrė  Radviliškio skulptūrų parke.

Plačiau >>>>


 

 

GEBĖJIMUS PATOBULINO STOVYKLOJE

     2019-11-13

 

            Trumpėjant šviesiam paros metui, vis sudėtingiau tampa ugdyti orientavimosi vietovėje ir turistinius gebėjimus gamtoje. Tad Šiaulių jaunųjų turistų centro mokytojai sutarė, kad tai  geriausiai  padaryti galima savaitgalio išvykose ar stovyklose. Todėl lapkričio 8-10 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro  orientavimosi sporto, turizmo grupių mokiniams organizuotos dvi dalykinių įgūdžių ir socialinių  kompetencijų tobulinimo stovyklos. Viena  Klaipėdoje, kita  - Juodlės kaime Kelmės rajone.

 

             

Plačiau >>>>


 

KRAŠTOTYRININKAI DALYVAVO EDUKACINĖJE IŠVYKOJE

2019-11-12

             2019 m. lapkričio 9 d. Šiaulių jaunųjų turistų centras organizavo kraštotyrinę edukacinę išvyką į Kuršių neriją. Išvyka – projekto, skirto Žemaitijos metų minėjimui, dalis. Maršrutas ir užduotys buvos parengtas taip, kad dalyviai  pagilintų žinias apie Kuršių nerijos istoriją, palygintų Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos gyventojų buitį, amatus, pabuvotų gamtiniuose ir istoriniuose objektuose.

Plačiau >>>>


RESPUBLIKINĖJE KONFERENCIJOJE PRISTATĖ PIEMENĖLIŲ MUZIKAVIMĄ

2019-11-08

 

            Lapkričio 7 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai, besidomėdami muzikiniu liaudies menu, dalyvavo respublikinėje konferencijoje ,,Smulkioji tautosaka pradinių klasių ugdyme".

            Konferencija vyko Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje. Veikla vyko sekcijose , atskirai mokiniams ir mokytojams.

Plačiau >>>>


 

STOVYKLAVO DRUSKININKUOSE

2019-11-04

            Turiningai prabėgo rudens atostogos Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkams. Spalio 28-30 d. keturiasdešimt orientavimosi sporto grupių mokinių, kurie 2019 m. atstovavo miesto mokiniams šalies orientavimosi sporto varžybose, stovyklavo Druskininkuose.

            Stovyklos programą parengė ir įgyvendino mokytojai Romualdas Veršinskas, Artūras Gapšys, Nerijus Vidžiūnas, Daugirdas Stonys, Evaldas Liekmanis. Stovyklautojai orientavimosi sporto techniką tobulino Druskininkų apylinkėse.

Plačiau >>>>


DALYVAVO LABDAROS RENGINYJE „MOLIŪGŲ ŠVENTĖ“

2019-10-24

 

            Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniai, mokytojai, tėvai atsiliepė į Šiaulių Rotary ir Šiaulių Auksinio Rato Rotaract klubų kvietimą prisidėti prie  projekto „Atrask“ labdaros renginio „Moliūgų šventė“ vykdymo.

            Spalio 21 d. kraštotyros grupių mokiniai į užsiėmimus rinkosi nešini samčiais, šaukštais, peiliais, žymekliais. Mokytojos Genovaitė Beniušienė, Danguolė Masandukienė, Daiva Uržienė pristatė labdaros renginio idėją, paaiškino, kaip dekoruoti moliūgus.

Plačiau >>>>


 

 

TURISTINIS ŽYGIS „ŽEMAIČIŲ ŽEMĖJE...“

2019-10-21

 

            Šiaulių jaunųjų turistų centras spalio 19 d. organizavo turistinį žygį bendruomenei „Žemaičių žemėje...“ Telšių rajone.  Žygis skirtas Žemaitijos metų minėjimui. Daugiau nei septyniasdešimt mūsų centro turizmo ir kraštotyros grupių mokinių, mokytojų, mokinių tėvų įveikė 10 kilometrų ilgio žygio maršrutą, nusidriekusį meno kūriniuose išgarsinto žemaičio Tado Blindos gyvenimo vietomis.

Plačiau >>>>


 

 

 

VARŽĖSI „LIETUVOS TAURĖS 2019“ TRASOSE

2019-10-16

 

            Spalio 12-13 d. keturiasdešimt Šiaulių jaunųjų turistų centro mokinių dalyvavo tarptautinėse orientavimosi sporto varžybose „Lietuvos taurė 2019“ Juodkrantėje.  Orientavimosi trasose bėgant ir dviračiais varžėsi daugiau nei 820 moksleivių ir suaugusiųjų iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Rusijos ir kitų šalių.

            Abi dienas varžybų trasos buvo įrengtos Juodkrantės miške. Sportininkams ne kartą teko įveikti stačius Raganų kalno šlaitus, greitai ir tikslai susiorientuoti tarp įvairiausių daubų, kalvelių.

Plačiau >>>>


 

 

ORIENTAVIMOSI  ĮGŪDŽIUS TOBULINO STOVYKLOJE

2019-10-07

 

            Spalio 4 – 6 dienomis Kurtuvėnuose (Šiaulių raj.) organizuota orientavimosi sporto stovykla Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniams.

            Stovyklos programą parengė ir organizavo Šiaulių jaunųjų turistų centro mokytojai Karolis Limantas ir Daugirdas Stonys.  Stovykloje dalyvavo per dvi dešimtis mokinių. Programa buvo pritaikyta jaunesniojo amžiaus orientacininkams, tačiau stovykloje dalyvavo ir daugiau patirties sukaupę mokiniai.

Plačiau >>>>


       

 

ŠVENČIAME JAUNŲJŲ TURISTŲ CENTRO  50-METĮ

2019-10-01

            Šiais metais sukanka 50 metų kaip gyvuoja jaunųjų turistų centras.  Ta proga Jaunųjų turistų centre organizuojama nemažai įdomių renginių, kuriuose noriai dalyvauja visų  ugdymo krypčių mokiniai, jų tėvai, atvyksta  buvę ugdytiniai, darbuotojai, draugai.

 

 

 

Plačiau >>>>


 

 

 

KVIEČIAME PAMINĖTI  ŠIAULIŲ JAUNŲJŲ TURISTŲ CENTRO 50-METĮ

VARŽYBOSE „AUKSINIS RUDUO“

            1969 m. rugsėjo 1 d. Lietuvos švietimo ministro įsakymu Šiauliuose buvo įkurta Šiaulių vaikų ekskursinė turistinė bazė, dabartinis Šiaulių jaunųjų turistų centras. Pirmasis turistinis sąskrydis tais mokslo metais vyko Juodlėje. Dalyviai varžėsi orientavimosi sporto, turizmo technikos, turistinio žygio trasose. Minėdami šią sukaktį, kviečiame 2019 m. rugsėjo 28 d.dalyvauti varžybose „Auksinis ruduo“. Renginys vyks Juodlėje (Juodlės k., Šaukėnų sen., Kelmės raj.). Renkamės aikštėje ant kalno prie Juodlės ež. Pradžia  11.30 val.  Renginio programa: Orientavimosi sporto varžybos laisvai pasirinkta tvarka. Kontrolinis laikas – 1 val.(dalyviams rekomenduojama turėti laikrodį), turistinių kliūčių ruožo varžybos, žygis aplink ežerą.

            Laukiame buvusiųjų ir dabartinių ugdytinių, mokinių tėvų, draugų.

Daugiau informacijos rasite nuostatuose www.sjtc.lt


 

 

 

SVEIKINAME

 LIETUVOS ORIENTAVIMOSI SPORTO ČEMPIONATO ESTAFEČIŲ IR ILGOJE TRASOJE

PRIZININKUS

 

            2019 m rugsėjo mėn. 21-22 dienomis Vilniuje vyko Lietuvos orientavimosi sporto čempionatas . Trylika Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkų iškovojo čempionato apdovanojimus. Gabrielius Malakauskas  tapo Lietuvos čempionu 14 metų amžiaus grupėje

 

Plačiau >>>>


SVEIKINAME 
 
2019 M. LIETUVOS ORIENTAVIMOSI SPORTO KALNŲ DVIRAČIAIS  ČEMPIONATO
NUGALĖTOJUS
GINTARĘ GAPŠYTĘ IR GABRIELIŲ MALAKAUSKĄ
IR PRIZININKUS
 GYTĘ KULIKAUSKAITĘ, KRISTINĄ ŠIAULYTĘ, KAJŲ SUNGAILĄ
            Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas vyko 2019 m. rugsėjo 14-15 d. Bubiuose (Šiaulių raj.). Dalyviai varžėsi vidutinėje ir bendrojo starto trasose. Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkai prizininkais tapo moksleiviško amžiaus grupėse.

 


 

PIRMIEJI  APDOVANOJIMAI  VARŽYBOSE „ŠIAULIŲ ČEMPIONATAS“

2019-09-16

            Rugsėjo 13 d. Šiaulių jaunųjų turistų centras Spaudžių miške (Kelmės raj.) organizavo orientavimosi sporto varžybas „Šiaulių čempionatas“. Varžybose dalyvavo Šiaulių miesto orientacininkai, svečiai iš Plungės.

            Varžybų trasas planavo ir įrengė mokytojai Artūras Gapšys ir Romualdas Veršinskas.

Plačiau >>>>


MIELI JAUNŲJŲ TURISTŲ CENTRO BENDRUOMENĖS NARIAI,

 

            2019 m. rugsėjo 1 d. Jaunųjų turistų centrui sukanka 50 metų.

            Per šį laikotarpį ne vieną kartą keitėsi įstaigos pavadinimas, keitėsi ir mokytojai, keitėsi ir vaikai. Sunku būtų suskaičiuoti, kiek žmonių per tuos 50 metų vienaip ar kitaip dalyvavo Jaunųjų turistų centro veikloje, kūrė jo istoriją.

            Šio gražaus Jubiliejaus proga sveikinu visus esamus ir buvusius Jaunųjų turistų bendruomenės narius. Linkiu sėkmės, kūrybiškumo, atkaklumo ir dar daug gražių akimirkų būsimoje Šiaulių jaunųjų turistų centro veikloje.

 

Šiaulių jaunųjų turistų centro direktorius Romualdas Pelenis

 


KVIEČIAME

1-12 klasių mokinius
2019-2020 mokslo metais pasirinkti
 Šiaulių jaunųjų turistų centro
orientavimosi sporto, turistinės ir kraštotyrinės veiklos programas.
Būrelių užsiėmimai vyksta 2- 4 kartus per savaitę įvairiausioje aplinkoje: gamtoje, sporto salėje, miesto parkuose, miške, muziejuose ir bibliotekose. Pratybose, išvykose, stovyklose ir varžybose išmoksite  įveikti orientavimosi sporto varžybų trasas bėgdami, šliuoždami slidėmis ar važiuodami dviračiais, išbandysite įvairiausias turizmo rūšis,  sužinosite,  kaip mūsų gyvenimo permainas užfiksuoti ir perteikti  kraštotyros darbe, bendrausite ir bendradarbiausite su šalies vaikais ir jaunimu,  įgysite naudingų gyvenimo įgūdžių, sustiprinsite sveikatą.
Daugiau apie Šiaulių jaunųjų turistų centro veiklą. www.sjtc.lt
LAUKIAME JŪSŲ
 Šiaulių jaunųjų turistų centre, Rygos g. 36, Šiauliai
(iš miesto centro galite atvykti  autobusu Nr.21, Nr.17, stotelė “Aukštosios”)
darbo dienomis nuo 14 iki 17 val.,
arba dėl priėmimo skambinkite telefonu 8 41 399782, 8 41 523991

 

ORIENTAVIMOSI SPORTO VARŽYBOS DVIRAČIAIS

2019-06-19

 

 

            Pristatydamas orientavimosi sporto įvairovę miesto mokiniams, Šiaulių jaunųjų turistų centras birželio 13 d organizavo orientavimosi sporto varžybas dviračiais.

            Varžybų trasos nusidriekė Talkšos ir Salduvės parkuose. Varžybų žemėlapį sudarė Evaldas Liekmanis, Šiaulių jaunųjų turistų centro renginių organizatorius. Karolis Limantas, orientavimosi sporto mokytojas, parengė trasas pagal dalyvių amžiaus grupes.

Plačiau >>>>


ORIENTAVIMOSI SPORTO STOVYKLA

2019-06-19

 

            Birželio 15-18 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi sporto grupių mokiniai susirinko į Juodlę. Čia vyko orientavimosi sporto stovykla.

            Stovyklautojai įsikūrė Šaukėnų tradicinių amatų centro patalpose ant Juodlės ežero kranto. Stovykloje dalyvavo ir pirmus metus orientavimosi sportą išbandę jaunesniojo amžiaus mokiniai,  ir  vyresnieji, kurie padėjo stovyklos vadovams parengti trasas, tobulino orientavimosi sporto techniką pagal individualius planus, ruošėsi tarptautinėms varžyboms, kurios vyks vasaros mėnesiais.

Plačiau >>>>


ŠALIES MOKINIŲ TURIZMO TECHNIKOS VARŽYBOS „ŠIAULIAI 2019“

2019-06-13

            Birželio 8-9 d. Šiaulių jaunųjų turistų centras Dengtiltyje (Šiaulių r.) vykdė šalies mokinių turizmo technikos varžybas „Šiauliai 2019“.

            Daugelį metų  varžybos vykdavo kovo mėn. uždarose patalpose. Tačiau šiais metais buvo pasiūlyta susirinkti gamtoje, gyventi ir varžytis. Idėją palaikė ir varžybų partneriai – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Į Dengtilčio stovyklavietę atvyko 11 mokinių komandų iš Vilniaus, Panevėžio, Kaišiadorių, Panevėžio ir Kėdainių rajonų.

Plačiau >>>>


 

 

 

TURISTINĖ STOVYKLA DENGTILTYJE

2019-06-12

 

            Besibaigiant mokslo metams birželio 7-9 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyros, turizmo, orientavimosi sporto grupių jaunesniojo amžiaus mokiniai stovyklavo turistinėje stovykloje  Dengtiltyje.

Plačiau >>>>


 

 

LINKIME SĖKMĖS ABITURIENTAMAS TOLIMESNIAME GYVENIMO KELYJE

 

 Laurai Aleknavičiūtei, Aistė Bungaitei, Rugilei Guntytei, Gabrielei Kairytei

Simui Juknevičiui, Adomui Rausčiui, Ryčiui Lažaunikui, Rimvydui Gedvilui,

Robertui Norkui, Rokui Norviliui, Benui Tinteriui, Ugnius Visockui, Martynui Jurgaičiui

Plačiau >>>>


JAUNIEJI KRAŠTOTYRININKAI  MIKELIAI BAIGĖ MOKSLO METUS

2019-05-31

          Jau tapo tradicija, jaunųjų kraštotyrininkų mokslo metų pabaigos šventę ir darbų aptarimą organizuoti Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos bibliografijos-informacijos  skyriuje ,,Aido” filiale.
          Renginys vyko gegužės 30-ąją. Jaunosios kraštotyrininkės dainininkės (mokytoja  D. Masandukienė) visus susirinkusius pasveikino liaudies daina. Jauniausieji kraštotyrininkai (mokytojos M. Gedminienė ir D Uržienė), renginyje  pasakojo , kur keliavo, ką matė ir patyrė, išmoko.

Plačiau >>>>


 

Į MOLĖTUS – MĖNULIO PARSIVEŽTI...

2019-05-29

          Gegužės 25 dieną Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyros ir pėsčiųjų turizmo grupių mokiniai išvyko į Aukštaitijos ežerų kraštą – Molėtus. Kelionės tikslas – suvokti Molėtų krašto išskirtinumą, susipažįstant su gamtos, istorijos ir kultūros objektais Molėtuose, pabuvoti Kulionių kaime įsikūrusiame Lietuvos Etnokosmologijos muziejuje, Mindūnuose susipažinti su Ežerų žvejybos muziejaus ir A.Truskausko medžioklės trofėjų ekspozicija.

 

Plačiau >>>>


FOLKLORO FESTIVALIS JAUNŲJŲ TURISTŲ CENTRE

2019-05-29

            Gegužės 24 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro kieme skambėjo vaikų balsai, liaudies muzika. Čia vyko šalies mokinių folkloro festivalis „Smagu augti Lietuvoj“.

            Folkloro festivalis Šiaulių jaunųjų turistų centre organizuotas pirmą kartą. Festivalio sumanytoja muzikinės kraštotyros mokytoja Danguolė Masandukienė. Jau išbandėme, kaip Jaunųjų turistų centro aplinka tinka įvairioms veikoms: orientavimosi, turizmo trasų įrengimui, edukacinėms veikloms, sportiniams žaidimams ir slidinėjimo pratyboms pradedantiesiems.

Plačiau >>>>


 SVEIKINAME

 ŠALIES MOKYTOJŲ SĄSKRYDŽIO NUGALĖTOJUS

2019-05-22

2019 m. gegužės 18–19 d. stovyklavietėje  prie Skaisčio ežero, Trakų rajone vyko Šalies mokytojų teorinis-praktinis turizmo seminaras-sąskrydis, kuriuo siekiama plėtoti mokinių ir mokytojų turizmą, patobulinti mokytojų kompetencijas. Šiaulių jaunųjų turistų centrui sėkmingai atstovavo turizmo mokytojai. Komanda iškovojo pirmąją vietą amžiaus grupėje iki 40-ies metų

 

Plačiau >>>>


 

SVEIKINAME

LIETUVOS MOKINIŲ KOMANDINIO ČEMPIONATO DALYVIUS

2019-05-21

            2019 m. gegužės 18 d. Prienų apylinkėse įvyko Lietuvos jaunių, jaunučių, vaikų orientavimosi sporto Komandinis čempionatas. Keturios Šiaulių jaunųjų turistų centro komandos pelnė čempionato apdovanojimus, Lietuvos kariuomenės sporto klubo taures ir medalius.

           

Plačiau >>>>


TARPTAUTINIO PROJEKTO „WOD 2019“ TRASOSE – 1067  DALYVIAI

2019-05-16

            Tarptautinė orientavimosi sporto federacija, siekdama paskatinti aktyvią jaunų žmonių gyvenseną ir supažindinanti su orientavimosi sportu vaikus ir jaunimą, parengė projektą „WOD“ (World Orienteering Day“),

Plačiau >>>>


 

 

SVEIKINAME ŠIAULIŲ JAUNŲJŲ TURISTŲ CENTRO ORIENTACININKUS,

 

              Lietuvos orientavimosi sporto  čempionato sprinto trasoje ir sprinto mišrių estafečių varžybų nugalėtojus ir prizininkus: Martyną Masiliūnaitę, Austėją Micevičiūtę, Ainį Skulskį, Donatą Girkantą, Justą Klevinską ir jų mokytojus Nerijų Vidžiūną ir Daugirdą Stonį.

 

Plačiau >>>>


 

„KELIONĖ“ Į VOKIETIJĄ, PAS TEN GYVENANČIUS LIETUVIUS

2019-05-03

2019 metai paskelbti Pasaulio lietuvių metais. Ta proga Jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai organizavo popietę, tiriamąją veiklą, skirtą užsienyje gyvenantiems lietuviams emigrantams.

 

 

Plačiau >>>>


 

 

 

ORIENTACININKAI STOVYKLAVO PALANGOJE

 

2019-04-30     

      

      Mokinių atostogų metu, balandžio mėn. 23-26 dienomis Šiaulių jaunųjų turistų centras organizavo orientavimosi sporto stovyklą Palangoje. Stovykloje dalyvavo keturiasdešimt aštuoni  12-18 metų  orientavimosi sporto grupių mokiniai.                

 

Plačiau >>>>


 

 

 

KRAŠTOTYRININKAI STOVYKLAVO KLAIPĖDOJE

2019-04-30

 

            Šiaulių jaunųjų turistų centro jaunieji kraštotyrininkai mokinių atostogų metu dirbo, mokėsi ir ilsėjosi Klaipėdoje. Čia vyko kraštotyrinė stovykla, organizuota respublikinio projekto „Sveikata visus metus“ akcija „Tylos stebuklinga versmė.“

 

Plačiau >>>>


 

TRENIRAVOSI ŠVEDIJOJE

2019-04-18

 

            Kovo 31-balandžio 7 dienomis Švedijoje organizuota moksleivių Lietuvos orientavimosi sporto rinktinės kandidatų treniruočių stovykla, kurioje dalyvavo Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkė Emilija Levickytė.

            Emilija pasidalino įspūdžiais. „ Apsistojome “Hellas” Švedijos orientavimosi klubo namelyje. Rytas prasidėdavo mankšta, tada  dvi treniruotes per dieną.. Maistą gaminome pasiskirstę budėjimais. Vakare vyko susirinkimai, kuriuose analizuodavome tos dienos treniruotes ir aptardavome sekančią dieną.

Plačiau >>>>


 

 

TAPO TARPTAUTINIŲ VARŽYBŲ PRIZININKAIS

2019-03-16

 

            Balandžio 13-14 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkai dalyvavo tarptautinėse orientavimosi sporto varžybose „Pavasario taurė“.  Gabrielius Malakauskas, Brigita Abukaitytė, Gytė Kulikauskaitė, Gintarė Gapšytė tapo šių varžybų prizininkais.

 

Plačiau >>>>


 

TURISTINIS ŽYGIS Į AUKŠČIAUSIAS KALVAS

2019-04-15

 

            Balandžio 13 d. Šiaulių jaunųjų turistų centras organizavo turistinį žygį „Milžinų pėdsakai Šiaulių krašte“. Susirinko daugiau nei šešiasdešimt Jaunųjų turistų centro turizmo, kraštotyros grupių mokinių, mokytojų, mokinių tėvų. 12 kilometrų ilgio žygio maršrutas nusidriekė kalvotais Kurtuvėnų regioninio parko Žadvainių, Girnikų miškais.

Plačiau >>>>


 

TURISTINIS ŽYGIS „MŪŠOS TYRELIO PASLAPTYS“

2019-04-02

 

            Saulėtą kovo 30-osios  rytą Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniai, mokytojai, mokinių tėvai, kiti bendruomenės nariai išvyko į turistinį žygį Žagarės regioniniame parke „Mūšos tyrelio paslaptys“. Žygis skirtas paminėti 70-ąsias Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos Deklaracijos paskelbimo metines ir susipažinti su išskirtine gamtine teritorija Lietuvoje – Mūšos tyrelio telmologiniu draustiniu, kuris įtrauktas į tarptautinį NATURA 200 tinklą.

Plačiau >>>>


 

 

IEŠKOJO ŽEMAITIJOS ŠIAULIUOSE

                                       2019-03-29

 

            Kovo 27 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro bendruomenė dalyvavo tradicinėse mūsų Centro organizuojamose turistinių žygių dienos mieste varžybose „Žemaitija Šiauliuose“. Kiekvienais metais žygiui parenkama skirtinga tema. Šiais metais ji skirta Žemaitijos paminėjimo 800 metų jubiliejui. Taip Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniai, mokytojai, tėvai žygiu prisidėjo prie Lietuvos Seimo sprendimu 2019 m. minimų Lietuvos istorijai reikšmingų įvykių įprasminimo.

 

Plačiau >>>>


 

 

 

SVEIKINAME

 

            Mokytojos Danguolės Masandukienės kraštotyrininkų muzikantų grupę,  užėmusią trečiąją vietą Respublikiniame dainų konkurse „Lietuvių liaudies dainų skrynią atvėrus“,  skirtame 800-osioms Žemaitijos vardo metinėms paminėti.

 

Plačiau >>>>


 

ORIENTACININKAI PRADĖJO PAVASARIO VARŽYBŲ SEZONĄ

2019-03-25

            Kovo 23-24 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro 40 orientavimosi sporto grupių mokinių dalyvavo pirmosiose  šalies pavasario sezono varžybose „Sezono atidarymo taurė 2019“.

            Tai tradicinės Klaipėdos orientavimosi sporto klubo „Kopa“ varžybos, sukviečiančios į pajūrį orientacininkus iš visos šalies. Šiais metais dviejų dienų varžybų trasose varžėsi 298 moksleiviai ir suaugusieji. Varžybų trasos buvo įrengtos Karklės ir Klaipėdos miškuose.

Plačiau >>>>


MOKINIAI TOBULINO TURISTINIUS GEBĖJIMUS

2019-03-21

 

            Kovo 20 d.į Šiaulių jaunųjų turistų centrą susirinkę  pėsčiųjų ir sportinio turizmo grupių mokiniai dalyvavo edukacinėje veikloje „Turistiniai mazgai ir dar kai kas“.

            Renginį organizavo sportinio turizmo mokytojai Saulius Kelmelis ir Rolandas Šidlauskas. S.Kelmelis, supažindinęs  kam naudojami turistiniai mazgai, pademonstravo, kaip teisingai jie rišami. Mokiniai susikaupę bandė rišti „Piemens“, „Audėjo“ mazgus, dalyvavo žaismingame konkurse.

Plačiau >>>>


 

 

 MOKYTOJAI PATOBULINO KVALIFIKACIJĄ

2019-03-19

 

            Kovo 16 d. Šiaulių jaunųjų turistų orientavimosi sporto grupių mokytojai dalyvavo tarptautiniame orientavimosi sporto trenerių seminare mokymuose, kurį organizavo Lietuvos orientavimosi sporto federacija (LOSF). Seminaras vyko Vilniuje. Mokymus vykdė Göran Andersson iš Švedijos. Jis orientavimosi sporto mokyklose puoselėtojas, tarptautinio projekto Pasaulinė orientavimosi diena (WOD) idėjos autorius, knygų apie mokinių orientavimosi gebėjimų ugdymą rengėjas.

Plačiau >>>>


 

 

ĮVEIKĖ NUOTYKIŲ LENKTYNIŲ TRASĄ

2019-03-19

 

            Kovo 17 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro turizmo, orientavimosi sporto grupių mokiniai, mokytojai, mokinių tėvai dalyvavo nuotykių lenktynėse „Aplink Rėkyvos ežerą“. Tai respublikinis renginys, kurį jau keletą metų vykdo Šiaulių klubas S-sportas.

            Šiais metais 14,5 kilometrų maršrutą aplink ežerą žygiuodami, bėgdami, važiuodami dviračiais (dviratininkai važiavo daugiau nei 30 kilometrų) įveikė daugiau nei 300 dalyvių iš visos Lietuvos. Mūsų Centro komanda  dalyvavo bėgikų ir žygeivių grupėse.

Plačiau >>>>


 

ORIENTACININKŲ „NUOTYKIS“ - VARŽYBOS ŠIAULIŲ ARENOJE

                                          2019-03-14

            2018-2019 mokslo metais Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi sporto varžybų kalendorius pasipildė nauju renginiu: varžybomis patalpose. Varžyboms pasirinkti neįprasto plano  mūsų miesto pastatai.

2018 m. gruodžio mėnesio pradžioje Jaunųjų turistų centro, miesto orientacininkai rinkosi į Šiaulių universiteto rūmus P.Višinskio gatvėje, o 2019 m. kovo mėnesio 6 ir 13 dienomis  buvo pakviesti į Šiaulių areną.

Plačiau >>>>


 

PAMINĖJO KNYGNEŠIO DIENĄ

2019-03-14

 

            Kovo 13-ąją Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai minėjo Knygnešio dieną. Edukacinį renginį jauniausiems kraštotyrininkams parengė Mikelių mokyklos kraštotyrinio ugdymo programos mokiniai ir mokytoja Rita Margevičienė. Renginys vyko Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos bibliotekoje.

Plačiau >>>>


 

KRAŠTOTYRININKAI DALYVAVO RESPUBLIKI NĖSE VARŽYTUVĖSE

2019-03-07

 

            Vasario 28d. jaunieji kraštotyrininkai dalyvavo respublikinėse varžytuvėse ,,Tautosakos malūnas 2019", Kaune. Varžytuvės organizavo Kauno tautinės kultūros centras. Jos skirtos vietovardžių metams.  Šiaulių jaunųjų turistų centro komanda varžėsi 1-4 klasių mokinių amžiaus grupėje. Mokiniai pristatė Šiaulių miesto atsiradimo istoriją vaidinimu. Po to teko varžytis su kitomis grupėmis mįslių, patarlių, vietovardžių kūrimo varžybose.

 

Plačiau >>>


KRAŠTOTYRININKŲ UŽGAVĖNĖS

2019-03-06

 

            Kovo 5 d. jaunieji kraštotyrininkai rinkosi į edukacinį renginį „Užgavėnės vaikams“ Šiaulių jaunųjų turistų centre. Mokytojos Daiva Uržienė, Danguolė Masandukienė, Marija Gedminienė, pristatydamos Užgavėnių tradicijas, parengė užduotis, kurias atlikę mokiniai jau žinojo apie persirengėlius, pagrindinius simbolius ir svarbiausius šventės veikėjus, išmoko dainų ir pasveikinimų.

Plačiau >>>>


 

ORIENTACININKŲ ŽIEMOS ATOSTOGOS

2019-02-25

 

            Šiaulių jaunųjų turistų centro grupių mokiniai ir mokytojai, belaukdami mokinių Žiemos atostogų, tikėjosi patobulinti orientavimosi įgūdžius šliuoždami slidėmis. Tačiau sniegas sparčiai tirpo. Tad jo teko paieškoti kitur. Vasario 20-23 d. organizuota stovykla Ignalinoje. Stovyklos programą parengė Romualdas Veršinskas. Stovykloje dalyvavo orientacininkai, 2019 m. Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionato nugalėtojai ir prizininkai, kiti dalyviai.

Plačiau >>>>


 

DALYVAVO  TARPATUTINĖSE  TURIZMO TECHNIKOS VARŽYBOSE

2019-02-25

            besibaigiant mokinių atostogoms, Vasario 23 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro jaunučių komanda dalyvavo Tarptautinėse turizmo technikos patalpose varžybose, kurios vyko Akademijos gimnazijoje (Kėdainių raj.).          

            Varžybose dalyvavo Latvijos moksleiviai, sportinio turizmo mėgėjai iš Vilniaus, Panevėžio, Biržų, Panevėžio, Kėdainių raj. Iš viso 33 komandos, kurios varžėsi jaunių, jaunučių, vaikų ir pradinukų grupėse.

Plačiau >>>>


 

 

 

 

 

SPORTINIO TURIZMO STOVYKLA KLAIPĖDOJE

2018-02-22

 

 

            Šiaulių jaunųjų turistų centro sportinio turizmo grupių mokiniai žiemos atostogas praleido Klaipėdoje, sportinio turizmo stovykloje. Stovyklos tikslas - patobulinti turizmo bei alpinizmo technikos ir taktikos įgūdžius, sustiprinti fizinį pasirengimą, bendrauti ir geriau pažinti Klaipėdos kraštą.

            Stovyklos programą parengė mokytojai Saulius Kelmelis ir Rolandas Šidlauskas.  Stovyklautojai gyveno Klaipėdos moksleivių saviraiškos centre.

 

 

Plačiau >>>>


 

EDUKACINĖ POPIETĖ „TURISTINIS ŽYGIS MAN IR DRAUGUI“

2019-02-22

            Mokinių atostogų metu vasario 21 d. Šiaulių jaunųjų turistų centre vyko edukacinis renginys  mokiniams „Turistinis žygis man ir draugui“.

            Renginio sumanytojos Gražina Plungienė ir Gražina Mickuvienė, pėsčiųjų turizmo grupių mokytojos, paragino Jaunųjų turistų centro mokinius artėjant pavasariui turistiniais žygiais sudominti  draugus. O kad žygis būtų malonus ir įspūdingas būtinos žinios.

Plačiau >>>>


 

 

 

LIETUVOS ŠIMTMEČIO KALENDORIUS

2019-02-15

            Kaip ir visa Lietuva, taip ir Jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai, šventė Nepriklausomos Lietuvos šimtmetį, dalyvavo projekto „Valstybės šimtmečio pėdsakais“ veiklose ir išvykose.

            Susitikimai, kelionės, patirtys, skirtos šiai sukakčiai, buvo pačios įvairiausios. Nuo kelionių po Lietuvą iki savo miesto ar šeimos istorijos pažinimo. Kad visa tai nepasimirštų, kraštotyrininkai sumanė projektą „Lietuvos šimtmečio kalendorius“ ir įsimintiniausias, svarbiausias arba net kasdieniškiausias, bet reikšmingas darbo autoriui tų metų dienas, buvo nutarta, pagal kraštotyros darbo reikalavimus, aprašyti, iliustruoti ir surištį į vieną Lietuvos šimtmečio kalendorių 2019 metų vasario 16 d.. Darbų pristatymo dieną,  vasario 13-ąją, susirinkę į Jaunųjų turistų centrą kraštotyrininkai sudėliojo aprašytas dienas į bendrą darbą „Šimtmečio kalendorių“ ir suskaičiavo: iš viso kalendoriuje 192 lapai.

 

Plačiau >>>>


 

 

 

SVEIKINAME ORIENTACININKUS

 SĖKMINGAI DALYVUSIUS 2019 METŲ LIETUVOS ORIENTAVIMOSI SPORTO SLIDĖMIS SPRINTO IR VIDUTINĖS TRASOS  ČEMPIONATE

 

 

Plačiau >>>>


 

 

ORIENTAVIMOSI SPORTO VARŽYBOS SLIDĖMIS „JTC ŽIEMOS TAURĖ“

2019-02-04                 

 

            Įpusėjusi žiema Šiauliams padovanojo jau daug metų nematyto gausaus sniego. Tad orientavimosi sporto slidėmis mėgėjams atsirado galimybė pasivaržyti ir Šiauliuose, Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi sporto tradicinėse varžybose „JTC žiemos taurė“.

Plačiau >>>>


 

 

 

TURISTINIS ŽYGIS „PUSIAUŽIEMIS“

2019-01-27

 

            Sausio 26 d. įvyko Šiaulių jaunųjų turistų centro bendruomenės turistinis žygis „Pusiaužiemis“. Žygis skirtas mūsų krašte nuo senų senovės minimam laikui, kai įpusėjus žiemai,  pradedama ruoštis pavasariui. Žygyje dalyvavo visų ugdymo krypčių mokiniai, mokytojai, mokinių tėvai.

Plačiau >>>>


TURISTINĖS ESTAFETĖS „ŽIEMA 2019“

2019-01-22

 

            Sausio 19 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniai rinkosi į „Romuvos“ gimnazijos sporto salę. Čia vyko tradicinės turistinių estafečių „Žiema 2019“ varžybos. Varžybose savo jėgas išbandyti panoro ne tik turizmo grupių mokiniai. Aktyviai dalyvavo  mokytojų D. Uržienės kraštotyrininkai, E.Gapšienės orientacininkai, G.Plungienės pėsčiųjų turizmo grupių mokiniai. Varžybų trasas sumanė ir įrengė sportinio turizmo mokytojas Saulius Kelmelis. Susirinkusieji įveikė aštuonių estafečių trasas. Rungtys įvairiausios, daug emocijų, nuoširdaus komandos draugų palaikymo, tad visą renginį lydėjo gera nuotaika

Plačiau >>>>


SVEIKINAME ORIENTACININKUS,
 IŠKOVOJUSIUS PIRMUOSIUS 2019 M. LIETUVOS
ORIENTAVIMOSI SPORTO SLIDĖMIS ČEMPIONATO MEDALIUS

2019-01-21

            Sausio 19-20 dienomis Visagine įvyko pirmosios 2019 m. Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionato varžybos. Beveik 220 dalyvių varžėsi ilgoje trasoje ir estafetėse. Tarp jų ir 20 Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkų. Pirmąją dieną atitinkamai pagal amžių teko įveikti nuo 2,5 iki 10,8 kilometrų ilgio trasas. Gintarė Gapšytė iškovojo pirmąją vietą tarp 14 metų amžiaus mergaičių, o Gytė Kulikauskaitė toje pat grupėje buvo trečia. Jaunių grupėje gana ilgą trasą su 22 kontroliniais punktais sėkmingai įveikė Kajus Jaseliūnas. Jis užėmė antrąją vietą. Austėja Jatulytė buvo trečia tap jaunių merginų.

Plačiau >>>>


 

 

KRAŠTOTYRININKAI BENDRADARBIAUJA

2019-01-14

            Sausio 11 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro muzikinės kraštotyros grupės mokiniai ir mokytoja Danguolė Masandukienė dalyvavo kunigo misionieriaus Antano Saulaičio darbų parodos atidaryme, kuris vyko „Aido“ bibliotekoje. Renginyje jaunieji kraštotyrininkai bendraudami  su Šiaulių skautais, sužinojo A.Saulaičio parodos kūrimo istorija,  darbais, kartu atliko įvairias veikla ir dainavo. Jaunosios kraštotyrininkės džiaugėsi tokia turininga draugyste su skautais ir tikisi nuveikti daugiau bendrų darbų.

 

Plačiau >>>>


 

 

 

ORIENTAVIMOSI SPORTO SLIDĖMIS STOVYKLOSE

2019-01-02

 

            Iškritęs sniegas labiausiai pradžiugino mokytojų Artūro Gapšio ir Romualdo Veršinsko grupių orientacininkus, orientavimosi sporto slidėmis mėgėjus. Kadangi 2018 m. Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionatuose iškovotas įspūdinga skaičius apdovanojimų, atsirado viltis ir galimybė pasiruošti 2019 m. startams.

Plačiau >>>>


 

KALĖDINĖ ORIENTACININKŲ IŠVYKA

2018-12-20

 

            Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi sporto grupių mokiniai gruodžio 16 d. dalyvavo Kalėdinėje išvykoje į Latviją.   Kelionės tikslas – dalyvauti Rygos masinėse orientavimosi sporto varžybose „Magnets“ ir artėjančių Kalėdų nuotaikos paieškoti. Iš pradžių kelionės maršrutas nuvedė į Dobelę, Latvijos miestelį, kuris gruodžio mėn pasipuošia didžiuliais sniego seniais.

 

Plačiau >>>>


 

APDOVANOJIMAI 2018

2018-12-17

            Gruodžio 13-osios popietę Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniai, mokytojai, tėveliai rinkosi į PC „Tilžė“. Čia, šventiniais akcentais papuoštoje erdvėje prie fontano, vyko tradicinis Šiaulių jaunųjų turistų centro mokinių pagerbimo už metų pasiekimus renginys „Apdovanojimai 2018“.

            Susirinkusius pasveikino Romualdas Pelenis, Jaunųjų turistų centro direktorius. Nuotaikingas dainas atliko mokytojos Danguolės Masandukienės kraštotyrininkai.

Plačiau >>>>


  ŽYGIUI „TURISTŲ KALĖDOS 2018“ BLOGO ORO NEBUVO

2018-12-10

 

            Gruodžio 8 d.  Šiaulių jaunųjų turistų centro turizmo mokytojų metodinė grupė organizavo turistinį žygį „Turistų Kalėdos 2018“ JTC bendruomemei.  Nors daugeliui gali atrodyti, kad keliauti gamtoje,  kai tirpsta šlapias sniegas ir lyja,  neįmanoma, į šį žygį susirinkusieji visų ugdymo sričių  mokiniai, mokytojai, mokinių tėvai vos tilpo į išnuomotą autobusą ir, sutiktą ne vieną šiaulietį ,dar kartą įtikino, kad  blogo oro nėra, kai esi tinkamai pasiruošęs

Plačiau >>>>


ORIENTACININKAI VARŽĖSI ŠIAULIŲ UNIVERSITETO PATALPOSE

            2018-12-07

            Gruodžio 4 ir 6 d. Šiaulių jaunųjų turistų centras vykdė orientavimosi sporto varžybas ne kaip įprasta miške ar miesto teritorijose, o Šiaulių universiteto patalpose P.Višinskio gatvėje.

             2018 metais orientavimosi sportas švenčia šešiasdešimtmetį. Ši sporto šaka tapo populiari, įvyko nemažai pasikeitimų palyginus su pirmaisiais dešimtmečiais: spalvoti žemėlapiai, elektroninės pasižymėjimo priemonės, orientavimosi trasos įrengiamos mieste, o pastaraisiais metais varžomąsi ir patalpose. Varžybos populiarėja.

Plačiau >>>>


                     KRAŠTOTYROS POPIETĖ „ŠIMTMEČIO RENGINIŲ MĮSLĖ“

2018-12-06

            Gruodžio 5 d. jaunieji kraštotyrininkai rinkosi Jaunųjų turistų centre ir apibendrino nuveiktus didelius ir mažus darbus, kurie buvo skirti Lietuvos šimtmečiui.

             Popietė prasidėjo neakivaizdine kelione po savo Šiaulių miestą. Reikėjo Šiaulių miesto žemėlapyje pažymėti vietas, kurias jie aplankė. Smagu buvo skaičiuoti objektus, kurie buvo žinomi ir aplankyti mieste, bet po šios neakivaizdinės kelionės žemėlapyje, paaiškėjo, kad dar yra vietų, kuriase dar teks pabuvoti. Smagus iššūkis mažiesiems kraštotyrininkams buvo pasakyti savo lankomos neformaliojo ugdymo mokyklos, Jaunųjų turistų centro,  adresą.

Plačiau >>>>


LIETUVOS KARIUOMENĖS ATKŪRIMO ŠIMTMEČIUI

SKIRTAS TURISTINIS ŽYGIS

2018-11-26

            Šiaulių jaunųjų turistų centro turizmo mokytojai pakvietė paminėti Lietuvos kariuomenės atkūrimo šimtmetį įveikiant turistinio žygio “Kairiai-Zokniai” maršrutą.

            Lapkričio 24-ąją Šiaulių jaunųjų turistų centro bendruomenė: visų ugdymo krypčių mokiniai, jų tėvai ir kiti šeimos nariai, mokytojai, mūsų centro darbuotojai rinkosi prie Kairių bažnyčios.

Plačiau >>>>


 

 

 

 

NUGALĖTOJŲ APDOVANOJIMAI

2018 M. LIETUVOS JAUNUČIŲ IR SPORTO VILČIŲ ŽAIDYNIŲ

 SPORTININKŲ UGDYMO CENTRŲ KONKURSE

2018-11-26

 

            Lapkričio 23 d. Vilniuje buvo apdovanoti 2018 m. Lietuvos jaunučių ir sporto vilčių žaidynių savivaldybių ir sportininkų ugdymo centrų konkursų nugalėtojai ir prizininkai. Šiaulių jaunųjų turistų centras sportininkų ugdymo centrų konkurse tapo nugalėtojais. Šiaulių miestas kompleksinėje įskaitoje antroje savivaldybių grupėje užėmė pirmą vietą. 

Plačiau >>>>


 

 

 

KRAŠTOTYRININIUS GEBĖJIMUS TOBULINO VIKTORINOJE

2018-11-19

            Lapkričio 14d. Šiaulių jaunųjų turistų centre vyko viktorina ,,Meno ženklai Telšiuose“. Viktorinoje dalyvavo jaunieji kraštotyrininkai pabuvoję Telšių mieste ir aplankę ryškiausius miesto mažosios architektūros objektus. Daug meno kūrinių matė Katedros, Turgaus aikštėse, ,,Akademijos“ kultūros parke, Masčio ežero pakrantėje, Žemaičių muziejuje ,,Alka“ , Respublikos gatvėje ir kitur.

 

Plačiau >>>>


EMILIJA  LEVICKYTĖ  DALYVAVO  LIETUVOS RINKTINĖS KANDIDATŲ STOVYKLOJE

2018-11-21

 

            Lapkričio 15-18 dienomis dalyvavau Lietuvos orientavimosi sporto rinktinės kandidatų į 2019 m. Europos jaunučių ir jaunių čempionatą treniruočių stovykloje Gardino mieste, Baltarusijoje, kur ir vyks varžybos. Stovykloje dalyvavo 16 mokinių iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio rajono sporto mokyklų. Stovyklos treneriai Vilius Aleliūnas ir Gabija Ražaitytė, Lietuvos orientavimosi sporto federacijos atstovai, šalies suaugusiųjų rinktinės nariai. Treniruotės vyko du kartus per dieną, rytais kartu darėme mankštą,  Laisvalaikį skyrėme ne tik poilsiui.

Plačiau >>>>


RUDENS ATOSTOGOS PRABĖGO STOVYKLOJE

2018-11-05

 

            Nors artėjant mokinių rudens atostogoms gamta pagąsdino lietumi ir vėsa, Šiaulių jaunųjų turistų centro mokinių nusiteikimas stovyklauti neišblėso. Rudens atostogų metu buvo organizuotos dvi stovyklos. Pirmoji stovykla – Juodlėje (Kelmės raj.) Čia susirinko pirmuosius kontrolinius punktus orientavimosi sporto trasose besimokantys surasti jaunesniojo amžiaus mokiniai.  Mindaugas Nakvosas, Daugirdas Stonys, Šiaulių jaunųjų turistų centro mokytojai, parengė turistinio pobūdžio orientavimosi sporto treniruočių programą. Stovyklautojai keliavo pėsčiomis iki Pustlaukio duobės, Juodlės pažintiniu taku mokydamiesi suprasti vietovę  pagal sportinį žemėlapį. Teko ir naktį orientuotis, o rytą įveikti linksmą neilgą orientavimosi sporto trasą. - Stovykla neilga, tačiau netikėtų įspūdžių daug, – pasakojo stovyklautojas Osvaldas.

Plačiau >>>>


ORIENTACININKAI SĖKMINGAI BAIGĖ ŠALIES VARŽYBŲ SEZONĄ

2018-10-23

            Spalio 19-21 d. Šiauliuose vyko tarptautinės orientavimosi sporto varžybos „Baltijos šalių jaunimo taurė“. Varžybose dalyvavo Švedijos, Suomijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos  16-20 metų amžiaus orientacininkai. Rinktinėje komandoje Lietuvai atstovavo  keturi šiauliečiai: Kristina Šiaulytė, Kajus Jaseliūnas, Rokas Vaitkus ir Ignas Jaselūnas. Užsienio šalių sportininkai šiaulietiškus miškus išbandė jau penktadienį, treniruotėje įveikdami stacionarią orientavimosi trasą Salduvės parke, o šeštadienį ir sekmadienį varžėsi vidutinėje trasoje ir estafetėse, kurių trasos buvo parengtos Kryžbarko ir Svilės miškuose (Kelmės raj.).

Plačiau >>>>


 

TURISTINĖ STOVYKLA ŠAUKĖNUOSE

2018-10-16

            Gausus būrys Šiaulių jaunųjų turistų centro turizmo grupių mokinių 2018 m.  spalio 12-14 d.  stovyklavo  turistinėje  ir pažintinėje  stovykloje  Šaukėnuose (Kelmės raj.) .  Tris dienas stovyklautojai turėjo galimybę  įgyti, patobulinti turistinius gebėjimus žygiuose,  išgyventi neįprastomis sąlygomis, mokėsi priimti teisingus sprendimus „paklydus“ naktiniame žygyje, patirti  kitų smagių nutikimų, išmokti naujų sportinių žaidimų, pasidžiaugti rudens šiluma ir gamtos grožiu.

Plačiau >>>>


 

 

SVEIKINAME LIETUVOS ČEMPIONATO PRIZININKUS

 

2018-09-30

            Rugsėjo 22-23 d.  Bestraigiškės miške, Lazdijų raj. šalies orientacininkai kovojo dėl paskutiniųjų 2018 m. Lietuvos orientavimosi sporto čempionato apdovanojimų. Čia  beveik 400 čempionato dalyvių varžėsi ilgoje ir estafečių trasoje. Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkai vėl grįžo su apdovanojimais. Estafečių varžybose penkios komandos iškovojo medalius.

Plačiau >>>>


 

JAUNIEJI KRAŠTOTYRININKAI DOMĖJOSI TELŠIAIS

2018-10-08

            Spalio 6 d. Muzikinės kraštotyros būrelio nariai, vykdydami projektą „Meno ženklai Lietuvos miestuose“, skirtame Europos kultūros paveldo metams, lankėsi Telšiuose. Kelionė vyko traukiniu. Ne vienam tai buvo pirmasis kartas. Kraštotyrinės kelionės tikslas  -  meno ir muzikos ženklai Telšiuose. Padėjo Telšių turizmo informacijos centro gidė. Ji supažindino su miesto meno ženklais. Suradom žydukų medalius. Trynėm jų nosis, norėdami tapti turtingais ir išmintingais.

 

Plačiau >>>>


SVEIKINAME

2018-09-18

            Orientacininkus, Lietuvos jaunių, jaunučių, vaikų komandinio čempionato nugalėtojus ir prizininkus. Penkios komandos parsivežė čempionato apdovanojimus. Jaunučių komandą: Kristina Šiaulytė, Austėja Jatulytė, Ieva Gapšytė iškovojo pirmą vietą. Jaunių komandos: Emilija Levickytė, Rugilė Abukaitytė, Julija Kazanavičiųtė ir Simonas Juknevičius, Rytis Lažaunikas, Rokas Norvilis, Benas Tinteris. Jaunučių komanda: Kajus Jaseliūnas, Donatas Girkantas, Julius Vidžiūnas, Arnas Katarskis ir vaikų komanda: Gabrielius Malakauskas, Kajus Sungaila,Justas  Klevinskas, Džiugas Lekiatas – užėmė trečiąsias vietas.

Plačiau >>>>


 

KRAŠTOTYRININKAI PRADĖJO  MOKSLO METUS

2018-09-14

            Mes,  Šiaulių jaunųjų turistų centro jaunieji kraštotyrininkai, mokslo metus pradėjome aktyviai.  Rugsėjo 12 dienos popietę lydimi mokytojų  M.Gedminienės  ir  D. Uržienės  dviračiais važiavome  prie Talkšos ežero.  Išvykos tikslas buvo pamatyti ežere plūduriuojančią „gorilą“ – D. Jankausko – Duonio skulptūrą „Nerimas“, sužinoti  jos atsiradimo istoriją. Mokytoja D. Uržienė trumpai papasakojo kaip šis objektas. Buvome parengę anketą, todėl apklausėme sutiktus žmones, ką žino apie skulptūrą. Po to prie ežero žaidėme, važinėjomės sveikatingumo taku. Laiką praleidome sveikai ir naudingai. Buvo įdomu.

 

Plačiau >>>>


 

DALYVAVO VARŽYBOSE KURŠIŲ NERIJOJE

2018-09-12

 

            Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkai mokslo metus pradėjo Kuršių nerijoje. Rugsėjo 8-9 d. čia vyko tarptautinės orientavimosi sporto varžybos „Neringos taurė“, kuriose dalyvavo daugiau nei 300 moksleivių ir suaugusiųjų iš Lietuvos, Baltarusijos, Rusijos. Varžybų trasos buvo įrengtos Alksnynės ir Nidos miškuose.

Plačiau >>>>

 


KVIEČIAME

1-12 klasių mokinius
2018-2019 mokslo metais pasirinkti
 Šiaulių jaunųjų turistų centro
orientavimosi sporto, turistinės ir kraštotyrinės veiklos programas.
Būrelių užsiėmimai vyksta 2- 4 kartus per savaitę įvairiausioje aplinkoje: gamtoje, sporto salėje, miesto parkuose, miške, muziejuose ir bibliotekose. Pratybose, išvykose, stovyklose ir varžybose išmoksite  įveikti orientavimosi sporto varžybų trasas bėgdami, šliuoždami slidėmis ar važiuodami dviračiais, išbandysite įvairiausias turizmo rūšis,  sužinosite,  kaip mūsų gyvenimo permainas užfiksuoti ir perteikti  kraštotyros darbe, bendrausite ir bendradarbiausite su šalies vaikais ir jaunimu,  įgysite naudingų gyvenimo įgūdžių, sustiprinsite sveikatą.
Daugiau apie Šiaulių jaunųjų turistų centro veiklą. www.sjtc.lt
LAUKIAME JŪSŲ
 Šiaulių jaunųjų turistų centre, Rygos g. 36, Šiauliai
(iš miesto centro galite atvykti  autobusu Nr.21, Nr.17, stotelė “Aukštosios”)
darbo dienomis nuo 14 iki 17 val.,
arba dėl priėmimo skambinkite telefonu 8 41 399782, 8 41 523991

 


 

INFORMACIJA  APIE  PROGRAMOS “MIKLINK KOJAS, PAŽINK KRAŠTĄ 2018”  STOVYKLĄ  RŪGPJŪČIO MĖNESĮ

            Šiaulių jaunųjų turistų centras 2018 m.rugpjūčio 22-25 d vykdo vaikų vasaros poilsio programos ”Miklink kojas, pažink kraštą  2018” turistinę keliaujančią stovyklą.

Plačiau >>>>


 

 

 

 

SVEIKINAME  IGNĄ AMBRAZĄ,

PASAULIO ORIENTAVIMOSI SPORTO KALNŲ DVIRAČIAIS ČEMPIONATE IŠKOVOJUS DU MEDALIUS

 

2018-08-07 Austrijoje, Cvetlio apylinkėse, Pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionate bendro starto lenktynėse Lietuvos jaunimo komandos atstovas Ignas Ambrazas iškovojo bronzos medalį jaunimo iki 20 metų grupėje.

Plačiau >>>>


 

 

LINKIME SĖKMĖS

KRISTINAI ŠIAULYTEI,

MARTYNUI JURGAIČIUI,  IGNUI AMBRAZUI,  ROKUI VAITKUI,

 orientacininkams, atstovausiantiems Lietuvai 2018 m. Europos jaunių, jaunučių orientavimosi sporto čempionate Bulgarijoje, orientavimosi sporto kalnų dviračiais Europos jaunimo ir Europos čempionate Vengrijoje, Pasaulio jaunimo čempionate Vengrijoje.

.


 

 

TURISTINĖS MOKINIŲ VASAROS ATOSTOGOS

2018-06-29 

            Nepastebimai greitai pirmasis vasaros mėnuo prabėgo mokinimas, dalyvaujantiems Šiaulių jaunųjų turistų centro turistinėse sportinėse veiklose, vykdomoje vaikų vasaros poilsio programoje „Miklink kojas, pažink kraštą 2018“, kurią remia Šiaulių miesto savivaldybė. Beveik šimtas  jaunųjų šiauliečių jau turėjo galimybę suderinti sveiką aktyvią gyvenseną gamtoje ir realų Lietuvos ar kito krašto pažinimą.

 

Plačiau >>>>


 
 
 
KRISTINA ŠIAULYTĖ -  LIETUVOS JAUNUČIŲ
IR SPORTO VILČIŲ ŽAIDYNIŲ ČEMPIONĖ

2018-06-11

Birželio 9-10 d. Kazlų Rūdos miškuose ir Marijampolės miesto parke vyko 2018 m. Lietuvos jaunučių ir sporto vilčių žaidynių orientavimosi sporto finalinės varžybos. Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkai atstovavo Šiaulių miestui. Pagal Žaidynių reglamentą, varžybose dalyvauja po keturias mergaites ir berniukus.

 

Plačiau >>>>


 
KVIEČIA VAIKŲ VASAROS POILSIO PROGRAMA
 “MIKLINK KOJAS, PAŽINK KRAŠTĄ 2018” 
2018-06-04

             Šiaulių jaunųjų turistų centras 2018 m. birželio ir rugpjūčio vykdo vaikų vasaros poilsio programą ”Miklink kojas, pažink kraštą 2018”. Programą remia Šiaulių miesto savivaldybė.

Programos tikslas - ugdyti mokinių krašto pažinimo, socialines kompetencijas, gyvenimo įgūdžius   turistinėse stovyklose, panaudojant sveikatą stiprinančio fizinio aktyvumo būdų įvairovę.

Plačiau >>>>


 

SVEIKINAME

            2018 m. Lietuvos orientavimosi sporto čempionato  vidutinėje trasoje prizininkus:

ROKĄ VAITKŲ – 1 vieta, MARTYNĄ MASILIŪNAITĘ- 3 vieta, KRISTINĄ ŠIAULYTĘ- 3 vieta, KAJŲ JASELIŪNĄ -  3 vieta, BRIGITĄ ABUKAIYTĘ, GINTARĘ GAPŠYTĘ,AUSTĖJA  JATULYTĘ, EMILIJĄ LEVICKYTĘ,- 5 vieta, GABRIELIŲ MALAKAUSKĄ – 6 vieta. Martyna Kotlova, Rosita Borisovaitė, Arnas Katarskis, Rytis Lažaunikas vietas stipriausiųjų dešimtukuose. Čempionato varžybos vyko birželio 3 d. Vilniaus rajono Bukiškio miške.

Plačiau >>>>


 

 

LINKĖJIMAI ŠIAULIŲ JAUNŲJŲ TURISTŲ CENTRO ABITURIENTAMS

 

Ignui Ambrazui, Editai Balčiūnaitei, Rositai Borisovaitei, Ignui Labanovui, Rugilei Martinkutei, Edvinui Račiui, Emilijai Pauraitei, Mildai Sakalauskaitei, Ievai Šalkauskaitei, Godai Urbaitytei, Deimantei Urbelytei

 

Plačiau >>>>


JAUNIEJI KRAŠTOTYRININKAI PRISTATĖ MOKSLO METŲ DARBUS

2018-05-30

            Jau tapo tradicija, kad Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrininkams mokslo metų pabaigoje savo veiklas pristato Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos bibliografijos-informacijos skyriuje. Toks renginys įvyko gegužės 29 d.. Susirinkusieji, aptardami nuveiktus darbus, dainas dainavo, dalinosi ekspedicijų įspūdžiais ir net pasiūlė nuvykti į Vilnių, aplankyti Gedimino kalną kol jis nenugriuvo.

Plačiau >>>>


DALYVAVOME „SPORTAS VISIEMS“ ŠVENTĖJE PALANGOJE

2018-05-29

 

            Gegužės 26-27 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi sporto, turizmo grupių mokiniai, mokinių tėvai ir kiti bendruomenės nariai dalyvavo respublikinėje sporto šventėje „Sportas visiems“ Palangoje . Sportinio turizmo atstovai varžėsi turizmo technikos  varžybose. Vaikų komanda pelnė antrosios vietos apdovanojimus. O pėsčiųjų turizmo grupės mokinė Edita Balčiūnaitė parsivežė figūrinio važiavimo dviračiu medalį. Orientavimosi sporto grupių mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai dalyvavo naktinio orientavimosi ir dieninėse varžybose. Naktinėse varžybose nugalėtojais tapo mokiniai Austėja Jatulytė, Rugilė Abukaitytė, Justas Klevinskas, Arnas Katarskis. Gintarė Gapšytė, Gabrielė Kairytė, Gabrielius Malakauskas buvo antri savo amžiaus grupėse, o mama Rima Mazuraitienė buvo pirma 35 metų amžiaus grupėje. Medalį pelnė mokytojas Nerijus Vidžiūnas.

Plačiau >>>>


„TURISTINĖ ŠEIMA 2018“

2018-05-28

 

            Gegužės 25-ąją prie Salduvės piliakalnio rinkosi Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniai, jų tėveliai, kiti artimieji. Čia vyko tradicinės turistinės varžybos „Turistinė šeima 2018“. Daugelį metų turizmo mokytojų metodinės grupės vykdomas renginys kviesdavo Šiaulių jaunųjų turistų centro bendruomenės narius išbandyti turistines kliūtis ir pasivaržyti sporto salėje įrengtose trasose. 2018 m., atsižvelgus į tėvų pasiūlymą,  besibaigiant mokslo metams varžybos  organizuotos gamtoje.

Plačiau >>>>


SVEIKINAME

LIETUVOS ORIENTAVIMOSI SPORTO ČEMPIONATO VARŽYBŲ

SPRINTO IR MIŠRIŲ ESTAFEČIŲ TRASOJE PRIZININKUS

2018-05-22

            Brigitą Abukaitytę, užėmusią antrąją vietą sprinto trasoje. Mišrių estafečių varžybose:  vaikų iki 14 metų komandą: Martyna Masiliūnaitė, Gintarė Gapšytė, Gabrielius Malakauskas, Justas Klevinskas užėmusią antrąją vietą, vaikų iki 12 metų komandą: Brigita Abukaitytė, Greta Mazuraitytė, Deividas Liubinas, Ainis Skulskis - trečiąją vietą trečiąją vietą; jaunių komanda: Emilija Levickytė, Martina Kotlova, Simas Juknevičius, Benas Tinteris – trečiąją vietą.

Plačiau >>>>


 

1115 JAUNŲJŲ ŠIAULIEČIŲ – TARPTAUTINIO PROJEKTO DALYVIAI

2018-05-24

             Tarptautinė orientavimosi sporto federacija 2018 m. gegužės 23 dieną paskelbė Pasauline orientavimosi sporto diena ir pakvietė į šį projektą įsilieti visas organizacijas, kurios vaikus  ir jaunimą gali supažindinti su orientavimosi sportu. Šiaulių jaunųjų turistų centras, neformaliojo vaikų švietimo mokykla, kurioje mūsų miesto vaikai gali įgyti ir tobulinti orientavimosi sporto gebėjimus, bendradarbiaudama su miesto švietimo įstaigomis, ryžosi dalyvauti šiame projekte ir jauniesiems šiauliečiams pasiūlė įgyvendinti Tarptautinio renginio siekį „Būk dalimi ko nors didesnio - nuspalvink pasaulį kartu.“

Plačiau >>>>


 

MOKYTOJAI KVALIFIKACIJĄ TOBULINO IR VARŽYDAMIESI

2018-05-21

            Gegužės 19-20 dienomis Šiaulių jaunųjų turistų centro šeši  turizmo  mokytojai dalyvavo šalies mokytojų teoriniame-praktiniame turizmo seminare-sąskrydyje, kuris vyko Skrebinuose, Jonavos raj.  Dvi dienas mokytojai,  susirinkę iš visos Lietuvos, klausėsi turistinių veiklų  „paslapčių“, įgijo praktinių gebėjimų. Seminaro programoje buvo ir Lietuvos mokytojų turistinio sąskrydžio varžybos. Mūsų centro mokytojai Marija Agnė Kalasauskaitė, Gražina Plungienė, Laurynas Kižas, Rolandas Šidlauskas ir Saulius Kelmelis sudarė komandą, kuri beveik sėkmingai varžėsi dalyvių grupėje iki 40 metų ir bendrakomandinėje įskaitoje užėmė II vietą

 

Plačiau >>>>


PASIBAIGĖ VARŽYBŲ „MIESTO PARKAI 2018“ PAVASARIO ETAPAS

2018-05-16

 

            Gegužės 15 d. beveik šimtas orientavimosi sporto mėgėjų (moksleivių ir suaugusiųjų) įveikė paskutiniųjų, Šiaulių jaunųjų turistų centro vykdomų,  orientavimosi sporto varžybų „Miesto parkai 2018“ pavasario etapo trasas.

             „Miesto parkai“ - daugiaetapės varžybos. Pavasarį ir rudenį orientacininkai įveikinėja sprinto trasas (1- 4 kilometrų ilgio) miesto parkuose, kitose teritorijose. 2018 m. balandžio – gegužės mėn. vyko ketverios varžybos. Dalyviai varžėsi Dainų ir Lieporių mikrorajonuose, Dainų ir Salduvės parkuose.

Plačiau >>>>


KRAŠTOTYRININKŲ IŠVYKA  EKSPEDICIJA „RAMBYNAS“

2018-05-14

            Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai Vydūno metus paminėjo surengdamis ekspediciją „Rambynas“. Gegužės 12 d.  keturiasdešimt aštuoni jaunieji kraštotyrininkai vyko į Mažąją Lietuvą, Pagėgių sav.

            Išvykos ekspedicijos tikslas - realia patirtimi geriau pažinti Lietuvos istoriją,  krašto gamta, lankomais objektais ir, žinoma, įtvirtinti kraštotyros žinias bei gebėjimus. Ekspedicijai ruoštąsi iš anksto. Klausimyną parengė jaunųjų kraštotyrininkų Mikelių mokyklos grupės mokiniai ir mokytoja Rita Margevičienė.

Plačiau >>>>


 

 

 

 

VIENOS DIENOS MUZIEJUS „NUOSTABUS MAMOS PASAULIS“

2018-05-09

            Gegužės 7 –os dienos popietę Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai pažymėjo Motinos dieną.  Šventę pavadino Vienos dienos muziejus „Nuostabus mamos pasaulis“. Anot vaikų, visų mamos yra nuostabios ir daro daug nuostabių darbų. Buvo surengta mamų rankdarbių parodėlė, kurioje puikavosi mezginiai, nėriniai, siuviniai, papuošalai ir kiti rankdarbiai. Mokiniai džiaugėsi savo mamomis, didžiavosi jų darbais. Atsidėkodami joms deklamavo gražius posmus, vyresnieji skaitė savo laiškus mamoms. Įdomiausia buvo tai, kad kiekviena mama turėjo atpažinti save vaikų pieštuose portretuose. Šventė buvo jauki ir jautri. Vyravo džiaugsmingos emocijos.

Plačiau >>>>


ORIENTACININKAI PELNĖ VARŽYBŲ „JONO    VILEIŠIO TAURĖ“  APDOVANOJIMUS

2018-04-30

            Dvi dienas Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkai sėkmingai dalyvavo respublikinėse orientavimosi sporto varžybose „Jono Vileišio taurė 2018“. Dešimt mokinių pelnė apdovanojimus.

            Varžybos vyko Vėžežerio miške, Kelmės rajone. Trasas, kurios driekėsi tarp įspūdingų Targių ozų ir pelkių, įveikė beveik 340 dalyvių iš visos Lietuvos. Tarp jų ir 48 jaunieji Šiaulių orientacininkai. Renginio dalyviai varžėsi ir suaugusiųjų ir moksleiviško amžiaus grupėse.

Plačiau >>>>


 

MIESTO MOKYKLŲ ŽAIDYNIŲ TURIZMO VARŽYBOS

2018-04-27

 

            Balandžio 26 d. Šiaulių jaunųjų turistų centras  Salduvėje  vykdė miesto mokyklų žaidynių turizmo varžybas. Permainingos oro sąlygos neišgąsdino sportinio turizmo mėgėjų. Varžybose dalyvavo miesto gimnazijų ir progimnazijų mokinių komandos. Turizmo technikos trasoje teko kuo greičiau ir tiksliau įveikti kliūtis, panaudojant specialią turizmo technikos įrangą.

Plačiau >>>>


 

PROTŲ KOVOJE PAGILINO ŽINIAS APIE MIESTĄ

2018-04-20

            Balandžio 19-os dienos popietę Šiaulių jaunųjų turistų centras suskambo skardžiais ugdytinių balsais. Vaikai čia rinkosi į turistinių žygių dienos varžybų apdovanojimus. Tačiau prieš tai nutarė patikrinti savo žinias apie gimtuosius Šiaulius protų kovoje „100 miesto istorijų“.

            Renginio dalyviai susiskirstė į 8 komandas, kiekviena jų susigalvojo  pavadinimą, išsirinko komandos kapitonus ir prasidėjo tikra protų kova. Komandos gavo po 3 vokus, kuriuose buvo užduotys. Kiekvienai užduočiai atlikti buvo skiriamas konkretus laikas. Laimėjo ta komanda, kuri atliko užduotis greičiausiai ir surinko daugiausiai balų.

Plačiau >>>>


ORIENTACININKAI ĮVEIKĖ TARPTAUTINIŲ VARŽYBŲ TRASAS LATVIJOJE

2018-04-17

 

            Balandžio 14 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro 44 orientacininkai dalyvavo tarptautinėse orientavimosi sporto varžybose „Rigas Kausi“ (Rygos taurė). Varžybos vyko šalia Rygos Jaunciemio apylinkių miškuose.

            2018 m. rugpjūčio mėnesį Latvijoje vyks Pasaulio orientavimosi sporto čempionatas, tad šiose varžybose dalyvavo sportininkai iš 15 šalių. Varžybų organizatoriai parinko įdomią, mums  neįprastą vietovę, parengė gana sudėtingas orientavimosi požiūriu trasas, o ir bėgti nebuvo lengva: trukdė uogienojai, dėl miško valymo darbų nukritusios šakos, kirtimai ir dar neįprasta šiluma.

Plačiau >>>>


DALYVAVO TURISTINIAME ŽYGYJE „RENKUOSI GAMTĄ“

2018-04-16

 

            Balandžio 14 d.  Šiaulių jaunųjų turistų centro turizmo grupių mokiniai, jų tėveliai, mokytojai  dalyvavo turistiniame žygyje "Renkuosi gamtą", kuris vyko Kurtuvėnų regioniniame parke.

            Žygis prasidėjo Kurtuvėnuose. Buvo suteikta informaciją ir gausus žygeivių būrys,  besigrožėdamas pavasarėjančiais laukais ir miškais, pirmaisiais gėlių žiedais, įveikė 15 kilometrų maršrutą. Maršrutas driekėsi įdomiausiomis vietomis.

Plačiau >>>>


 

 

PAVASARIO ATOSTOGOS PRABĖGO STOVYKLOJE

2018-04-09

 

 

            Balandžio 3 – 6 dienomis 50 orientavimosi sporto grupių mokinių turiningai praleido pavasario atostogas Šiaulių jaunųjų turistų centro organizuotoje stovykloje Palangoje. Stovyklautojai patobulino orientavimosi vietoje gebėjimus, fizinį pasirengimą, sustiprino sveikatą. Orientavimosi technikos treniruotės su žemėlapiais vyko Kungiškėse esančiame Ošupio miške, Pajūrio regioninio parko Nemirsetos miške, Vanagupėjė, Palangos parke.

Plačiau >>>>


 

 

 

TURISTINIS ,,ATOSTOGŲ TURAS“

2018-04-06

            Šiaulių jaunųjų turistų centro sportinio turizmo mokytojai mokinių atostogų metu kvietė moksleivius  įgyti ir patobulinti turizmo technikos gebėjimus, ir išbandyti save  turizmo technikos varžybose ,,Atostogų turas“. Varžybos vyko ,,Rasos“ progimnazijos sporto salėje. Buvo surengti du turai. Pirmasis turas vyko mokinių  žiemos atostogų metu – vasario 20 ir 21d. , o antrasis turas -  per mokinių pavasario atostogas – balandžio 3 - 4 d. 

 

Plačiau >>>>


 

 

 

 

SVEIKINAME ŽYGIŲ DIENOS „100 MIESTO ISTORIJŲ“ DALYVIUS

            2018-04-02

 

            Artėjant mokinių atostogoms, kovo 29 -ąją,  Šiaulių jaunųjų turistų centras pakvietė  moksleivius į  turistinių žygių dienos varžybas „100 miesto istorijų“. Tai tradicinis, kovo mėnesį organizuojamas renginys, kurio tikslas keliaujant pažinti Šiaulių mieto istoriją, kultūrinį paveldą, surasti objektus ir pažvelgti į pavasarėjantį miestą. Kiekvienais metais parenkama vis kita žygio tema. Renginio dalyviai,(o jų buvo daugiau nei šimtas) pasiskirstę po 2-6  į komandas, savarankiškai parengė maršrutą, (kuris būtų įdomus ir miesto svečiui), ir jį įveikė per dvi valandas fotografuodamiesi prie objektų.

 

Plačiau >>>>


 

SVEIKINAME

ŠALIES MOKINIŲ TURIZMO TECHNIKOS VARŽYBŲ NUGALĖTOJUS

2018-03-26

            Kovo 24 d. Šiaulių jaunųjų turistų centras vykdė šalies mokinių turizmo technikos varžybas uždarose patalpose „Šiauliai 2018“.  Varžybos vyko Šiaulių „Rasos“ progimnazijos sporto salėje. Susirinko 20 komandų iš Vilniaus, Panevėžio, Kėdainių ir Panevėžio raj., Šiaulių. Mokiniai varžėsi komandinėse ir asmeninėse varžybose kalnų  ir pėsčiųjų turizmo grupėse

Plačiau >>>>


 

 

 

KRAŠTOTYRININKŲ EDUKACINĖ POPIETĖ

2018-03-23

 

            Kovo 22 d. mažieji kraštotyrininkai rinkosi į Jaunųjų turistų centrą nešini virtais kiaušiniais. Čia vyko edukacinis užsiėmimas „Nebedaug jau lyg Velykų“, kurį parengė vyresnieji mokytojos Genovaitės Beniušienės grupės kraštotyrininkai.

            Renginio vedėjos E.Baranauskaitė, V.Ralytė, A.Pocevičiūtė, G.Stankaitytė, K.Martinkutė vaizdžiai priminė svarbiausias Velykų tradicijas, skatino visus dalyvius pasidalinti savo šeimos tradicijomis pasitinkant šv. Velykas, aptarė kiaušinių marginimo būdus, ir pasiūlė visiems pabandyti išmarginti jau virtą kiaušinį, panaudojant nevirto kiaušinio baltymą ir popierines servetėles.

Plačiau >>>>


ĮVEIKĖ NUOTYKIŲ LENKTYNIŲ MARŠRUTĄ

2018-03-19

 

            Kovo 18 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi sporto ir turizmo grupių mokiniai dalyvavo klubo S-sportas organizuojamose varžybose „Nuotykių lenktynės aplink Rėkyvos ežerą“ Tai tradicinės varžybos, kuriose dalyvauja ir mėgstantieji bėgti, ir žygeiviai, ir dviratininkai iš visos Lietuvos. Lenktynių tikslas - kuo greičiau apibėgti, apvažiuoti dviračiu ar apeiti pėsčiomis Rėkyvos ežerą, ne pažymėta trasa, o patiems renkantis kuo patogesnį kelią. Turistai žygiavo, o orientacininkai bėgo ar važiavo dviračiais.

Plačiau >>>>


 

 

 

KRAŠTOTYRININKAI SUSITIKO SU VARGONŲ KŪRĖJU

2018-03-14

 

            Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai, besidomėdami  miesto  kultūros kūrėjais ir objektais, kovo 9 d.  lankėsi Šiaulių universitete. Jaunieji kraštotyrininkai susitiko su Algirdu Kulikausku, vargonų meistru, miesto kultūros ir įstorijos metraštininku. Susitikimą inicijavo muzikinės kraštotyros būrelis. Mokiniai sužinojo, kaip kilo sumanymas pagaminti medinių vamzdžių vargonus, su kokiais sunkumais gamintojas susidūrė.

Plačiau >>>>


KRAŠTOTYRININKĖS DALYVAVO RESPUBLIKINIAME
 LIAUDIES DAINŲ KONKURSE
   2018-03-08

 

            Kovo 7 d. Jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai dalyvavo respublikiniame liaudies dainų konkurse „Lietuvių liaudies dainų skrynią atvėrus“ Kuršėnuose.

             Konkurse, kurį organizavo Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyba, dalyvavo 1- 4 klasių mokinių ansambliai, solistai iš Kelmės, Šakių,  Šiulių rajonų, Kuršėnų muzikos mokyklos. Kolektyvai patyrę, jau žinomi savo rajonuose. Šiauliečius atstovavo Šiaulių jaunųjų turistų centro muzikinės kraštotyros būrelio ugdytinių ansamblis ir „Rasos“ progimnazijos mokiniai.

Plačiau >>>>


 

 

 

SVEIKINAME NUGALĖTOJUS IR PRIZININKUS

2018-03-05

 

            Sveikiname Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkus, 2018 metų Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionato nugalėtojus ir prizininkus:

 

 

Plačiau >>>>


ORIENTAVIMOSI SPORTO SLIDĖMIS VARŽYBOS „LEDO TAURĖ 2018“

2018-02-26

            Besibaigiant žiemai, taip ir nesulaukdami pakankamos šliuožimui slidėmis sniego dangos Takšos parke, Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniai buvo pakviesti į orientavimosi sporto slidėmis varžybas ant Talkšos ežero „Ledo taurė 2018“ .

            Vasario 24 d. naktį spustelėjęs šaltis neišgąsdino įvairaus amžiaus orientacininkų, pasiryžusių įveikti tokių neįprastų varžybų trasas, kurias parengė mokytojai Romualdas Veršinskas ir Artūras Gapšys. Mažiausieji šliuoždami  turėjo surasti 5 kontrolinius punktus pasirinkta tvarka, o vyriausiųjų laukė 3,5 km ilgio trasos nurodyta kryptimi su 10 punktų. Šliuožimą apsunkino naktį iškritęs sniegas ir stiprokas vėjas.

Plačiau >>>>


 

 JAUNIEJI ORIENTACININKAI  ŠLIUOŽDAMI PAMINĖJO LIETUVOS ŠIMTMETĮ

2018-02-19

 

            Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkai laukia žiemos. Ir, vos tik iškrinta sniegas, o Talkšos ežerą sukausto ledas, į užsiėmimus susirenka vis daugiau mokinių. Vieni dar tik mokosi šliuožti slidėmis, kiti jau ruošiasi Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionatui ir tikisi  laimėti medalių. Tad, neatsitiktinai, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį mokytojo Artūro Gapšio mažieji orientacininkai nusprendė paminėti šliuoždami slidėmis.

Plačiau >>>>


 
PELNĖ LIETUVOS ORIENTAVIMOSI SPORTO  SLIDĖMIS ČEMPIONATO MEDALIUS

2018-02-19

                        Sveikiname orientacininkus, kurie vasario   17-18 d. sėkmingai dalyvavo pirmosiose

2018 m. Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionato varžybose vidutinėje ir ilgoje trasose. Čempionatas vyko Latvijoje, Vecpiebalgos rajone. Susirinko daugiau nei 230 dalyvių, susaugusiųjų ir moksleivių. Dėl sniego trūkumo, jau ne pirmus metus Lietuvos orientacininkai varžosi kartu su Latvijos sportininkais. Rezultatų protokolas bendras, tačiau čempionų vardus pelno atskirai.

Plačiau >>>>


 

 

TARPTAUTINIŲ TURIZMO TECHNIKOS VARŽYBŲ PRIZININKAI

2018-02-19

            SVEIKINAME Šiaulių jaunųjų turistų centro sportinio turizmo vaikų komandą: Samantą Zenčiuk, Urtę Damaševičiūtę, Gintautę Pumputytę, Matą Gasčiūną, užėmusius antrąją vietą ir Samantą Zenčiuk, kuri asmeninėse varžybose pelnė trečiąją vietą Tarptautinėse turizmo technikos varžybose uždarose patalpose „Akademija 2018. Mokinius parengė mokytojai Saulius Kelmelis ir Marija Agnė Kalasauskaitė.

Plačiau >>>>


 

KRAŠTOTYRININKAI ŠIMTMETĮ MINĖJO KAUNE

2018-02-19

 

            Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui ruošėsi jau nuo 2017-ųjų metų rudens. Mokiniai, mokytojai, mokinių tėvai besidomėdami Šiaulių Signatarų A.Petrulio, J.Vileišio, S.Kairio, M.Biržiškos veikla keliavo į Lietuvos vietas, susijusias su jų gyvenimu. Ekspedicijų maršrutai driekėsi po visą Lietuvą. O paminėjus Lietuvos šimtmetį Šiauliuose, buvo nutarta kitą dieną nukeliauti į Kauną ir čia paieškoti mūsų Signatarų ženklų.

Plačiau >>>>


IŠKOVOJO MEDALIUS ORIENTAVIMOSI SPORTO SLIDĖMIS VARŽYBOSE

2018-02-12

 

            Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkai iškovojo pirmuosius medalius šalies orientavimosi sporto slidėmis varžybose. Vasario 10 d. Ignalinoje įvyko varžybos „Žalgiriada 2018“, kuriose tarp 100 dalyvių varžėsi trenerių Artūro Gapšio ir Romualdo Veršinsko mokiniai. Nors šiauliečiams jau trečius metus žiema sniego pagaili, vis tik iš varžybų grįžtama su apdovanojimais. Ignalinoje sniego daugiau. Teko šliuožti ir susiorientuoti kalvotoje vietovėje, nors šiauliečiai  treniruojasi  tik ant Talkšos ežero. Rezultatai pradžiugino.

Plačiau >>>>


KRAŠTOTYRININKAI MINI LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO ŠIMTMETĮ

2018-02-09

 Jaunieji kraštotyrininkai, pasitikdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį,  2017 – 2018 metais vykdė Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrinių ekspedicijų projektą “Valstybės šimtmečio pėdsakais”. Buvo aplankytos įvairios Lietuvos vietovės susijusios su Šiaulių gimnazijos auklėtinių Signatarų gyvenimu ir veikla. Ekspedicijos išvykų maršrutai,   pavadinti „Signatarų keliais,  driekėsi per visa Lietuvą. Viekšniuose jaunieji kraštotyrininkai rinko informaciją apie Signatarą Mykolą Biržišką, nuvykę į Palangą ieškojo Stepono Kairio pėdsakų, kai jis mokėsi Palangos progimnazijoje.

Plačiau >>>>


 

 

       DALYVAVO LIETUVOS RINKTINĖS KANDIDATŲ STOVYKLOJE 

2018-01-29

            Šiaulių jaunųjų turistų centro moksleiviai dalyvavo Lietuvos orientavimosi  sporto rinktinės kandidatų stovykloje. Į stovyklą buvo pakviesti 7 mokiniai. Pirmą kartą stovykloje dalyvavo  Martyna Masiliūnaitė, Emilija Levickytė ir Justas Klevinkas. Mokinius lydėjo mokytojas Daugirdas Stonys.                                                                                                                                            Stovyklos programoje -daugybė veiklų. Pirmąją dieną dalyviai bėgo naktinę trasą Melnragės miške. Dėl didelio rūko trasa pareikalavo  didelės sportininkų koncentracijos. Tą patį vakarą moksleivių komiteto narė Gabija Ražaitytė moksleivius supažindino su svarbiausiomis 2018 metų varžybomis. Antrąją dieną vyko  orientavimosi technikos treniruotė Klaipėdos miške, kurios metu reikėjo bėgti „koridoriumi“. Kita treniruotė vyko Klaipėdos centrinėje dalyje.

Plačiau >>>>


         EKSPEDICIJOS „VALSTYBĖS ŠIMTMEČIO PĖDSAKAIS“ JAUNIEJI DALYVIAI DOMĖJOSI SIGNATARAIS

2018-01-25

Juliaus Janonio gimnazijos istorijos Jono Krivicko muziejuje esančią parodą “Šiaulių gimnazijos auklėtiniai – Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarai” aplankė Šiaulių Jaunųjų turistų centro jaunieji kraštotyrininkai ir jų vadovės. Nors mažieji krašto tyrinėtojai dar tik pradinukai, jie puikiai atliko visas paruoštas užduotis. Padedami vyresniųjų kraštotyrininkių Viktorijos Vaitkutės, Vaidos Račkauskaitės ir Gabijos Sabalytės išsiaiškino, kas tie keturi, Šiaulių gimnaziją baigę signatarai.

Plačiau >>>>


 

PRASIDĖJO SLIDINĖJIMO TRENIRUOTĖS

2018-01-22

 

            Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi sporto, turizmo mokytojai, mokiniai ilgokai laukę galimybės šliuožti slidėmis, jos sulaukė sausio 21-ąją dieną, kuri kaip tik sutapo ir su tarptautiniu Sniego dienos minėjimu. Sekmadienį į Jaunųjų turistų centrą gausiai rinkosi mokiniai, jų tėveliai, buvę auklėtiniai. Persirengus ir parinkus slidinėjimo inventorių ant Talkšos ežero vyko pirmosios treniruotės.

Plačiau >>>>


ORIENTUODAMIESI PAMINĖJO VIDURŽIEMĮ

2018-01-22

            Sausio 20 d. Šiaulių jaunųjų turistų centras pakvietė orientavimosi sporto mėgėjus į tradicines orientavimosi sporto varžybas „Viduržiemis“. Varžybos vyko Bubių miške. Gamta padovanojo tikrai žiemišką vaizdą. Iš vakaro prikrito sniego. Ir nors tai sukėlė tam tikrų nepatogumų ir trasų rengėjui, ir sportininkams, susirinkusiųjų neišgąsdino. Nerijus Vidžiūnas, varžybų vyriausias teisėjas, priminė apie kalendorinio viduržiemio minėjimo tradicijas. Daugirdas Stonys parengė trijų sudėtingumo lygių trasas.

Plačiau >>>>


 

               TURISTINĖS TECHNIKOS ESTAFETĖS

 

2018-01-22

         Sausio 21 dieną į „Rasos“ progimnazijos sporto salę rinkosi jaunieji turistai. Čia turistinės technikos varžybose „Žiema 2018“ rungėsi aktyviausi ir drąsiausi Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniai. Reikėjo bėgti, šliaužti, traversuoti, mazgus rišti, „ratą ridenti“, su pirštinėmis „laužą“ įkurti ir „nukentėjusius“ gelbėti.  Greičiausiai ir tiksliausiai visas užduotis atliko ir pirmąją vietą iškovojo Ugnė Šidlauskaitė, Austėja Čepulytė, Ugnius Saliamorius, Augustas Mikulskis ir Gustė Liaugodaitė.

 

Plačiau >>>>


 

 

VARŽĖSI BENDRUOMENĖS FUTBOLO TURNYRE

 2018-01-02

 

            Kasmet Šiaulių jaunųjų turistų centras metus baigia pakviesdamas mokinius, mokytojus, tėvus, buvusius ugdytinius pasivaržyti sportinių žaidimų turnyre.

            2017 m. sportinių žaidimų turnyras įvyko gruodžio 28 ir 29 dienomis Juliaus Janonio gimnazijos sporto salėje. Renginiui vadovavo Nerijus Vidžiūnas. Susibūrė jaunesniojo amžiaus mokinių  berniukų ir mergaičių, vyresniųjų mokinių ir buvusių ugdytinių komandos.

 

Plačiau >>>>


IŠRINKTA DARBO TARYBA

2017-12-27

            Gruodžio 18 d. vyko Šiaulių jaunųjų turistų centro darbo tarybos rinkimai. Daugiausiai rinkėjų balsų surinko Diana Balčiūnienė, Evaldas Liekmanis ir Arūras Gapšys. Gruodžio 27 d. darbo taryba susirinko į pirmąjį posėdį. Darbo tarybos pirmininku išrinktas Evaldas Liekmanis.

 

Rinkimų komisijos informacija


KALĖDINĖS ORIENTAVIMOSI SPORTO VARŽYBOS

2017-12-18

            Šiaulių jaunųjų turistų centro organizuojamos tradicinės Kalėdinės orientavimosi sporto varžybos jau vyksta nebe pirmą dešimtmetį. Šių varžybų formatas ilgainiui kito, tačiau svarbiausi akcentai buvo ir šiemet: įdomios trasos, Kalėdų senelis, šventiniai papuošimai, laužas ir žaidimai.

            Šių metų varžybos vyko gruodžio 16 d. Kurtuvėnų regioninio parko teritorijoje Pašvinio miške. Susirinko šios sporto šakos entuziastai: mokiniai, tėveliai ir svečiai, radiopelengacijos sporto atstovai. Varžybų dalyviai bėgo trijų skirtingų lygių trasas. Jauniausieji dalyviai - pradedančių lygio , kitiems dalyviams teko įveikti sudėtingesnes trasas pagal jų lygį.

Plačiau >>>>


 

TURISTŲ KALĖDINĖ „KALNŲ TAURĖ 2017“

2017-12-18


 

Gruodžio 17 dieną vyko Šiaulių jaunųjų turistų centro varžybos „Kalnų taurė 2017“. Kadangi artėja Kalėdos, renginio organizatoriai, sportinio turizmo grupių mokytojai Saulius Kelmelis, Rolandas Šidlauskas, Marija Kalasauskaitė parengė ir netikėtų malonių kalėdinių siurprizų.

 

Plačiau >>>>


 

 

 

 

METŲ APDOVANOJIMŲ ŠVENTĖ

2017-12-15

 

            Gruodžio 14-osios pavakare Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniai, mokytojai, tėveliai rinkosi į šventiškai išpuoštą prekybos centrą „Tilžė“. Čia, prie fontano, vyko Šiaulių jaunųjų turistų centro renginys „Metų apdovanojimai“.

Plačiau >>>


 

 

 

 

SVEIKINAME MOKYTOJĄ ADOLFINĄ VITKAUSKAITĘ

 

                                       2017-12-14

 

            Jubiliejinio gimtadienio proga Šiaulių jaunųjų turistų centro bendruomenė sveikina mokytoją Adolfiną Vitkauskaitę, pėsčiųjų turizmo mokytoją, išugdžiusią pulką turistinių žygių mylėtojų, varžybų dalyvių, maratonų nugalėtojų.

            LINKIME SĖKMĖS, DŽIAUGSMO, MALONIŲ ATRADIMŲ, ENERGIJOS IR SVEIKATOS!


 

 

 PAŽINTINĖ  IŠVYKA ĮRYGĄ     

2017-12-11

 

            2017 m. gruodžio 9 dieną 47 Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyros ir pėsčiųjų turizmo grupių mokiniai, mokytojai  vyko į Rygą. Pažintinės kelionės tikslas: aplankyti Latvijos etnografinį buities muziejų, didžiausią Europoje tokio tipo muziejų atviroje aplinkoje ir festivalį  “Kalėdinių eglučių kelias”.

 

 

Plačiau >>>>


                     

 

 

 EKSPEDICIJA KRAŠTOTYRININKUS NUVEDĖ Į KATINŲ MUZIEJŲ

2017-12-08

            Dalyvaudami Jaunųjų turistų centro projekte „Miesto istorijos liudininkai“, gruodžio 6 d. lankėmės Katinų muziejuje. Katinų muziejus, kurio eksponatus surinko šiaulietė provizorė Vanda Kavaliauskienė ir padovanojo miestui, dabar veikia Jaunųjų gamtininkų centre ir tuo garsina Šiaulius.  

Plačiau >>>>


 

RUDENĮ PALYDĖJO VARŽYDAMIESI ILGOSE TRASOSE

2017-11-28


 

Lapkričio 25 d. Šiaulių jaunųjų turistų centras pakvietė orientacininkus į paskutines šių metų rudens sezono varžybas ilgoje trasoje „JTC ruduo 2017“.

Varžybos vyko Vainagių miške. Trasas rengė Artūras Gapšys. Atitinkamai pagal amžių, sportininkams teko įveikti nuo 3 iki 10 kilometrų ilgio trasas. Orientuotis nebuvo labai sudėtinga, tačiau fizinių jėgų ir atidumo reikėjo.

Plačiau >>>>


ŠIAULIEČIAI DALYVAVO ORIENTAVIMOSI SPORTO VARŽYBOSE RYGOJE

2017-11-21

 

            Pasibaigus pagrindiniam šalies orientavimosi sporto varžybų sezonui, Šiaulių orientacininkai tobulina gebėjimus ne tik Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi sporto varžybose.

             Lapkričio 18-ąją per penkiasdešimt šiauliečių dalyvavo Rygos masinėse orientavimosi sporto varžybose „Žiemos Magnets“. Tai tradicinės, jau daugiau nei 40 metų vykstančios, masinės daugiaetapės ir skaitlingiausios orientavimosi sporto varžybos Latvijoje. Iš pradžių varžybos vykdavo kiekvieną vasaros sezono trečiadienį, dabar „Magnets“ kviečia orientuotis ir žiemos metu. Varžybos vyksta šeštadieniais ir sekmadieniais Rygos pajūrio ir kitų miesto vietovių miškuose ir parkuose. Tad kasmet varžybose dalyvauja apie tris tūkstančius dalyvių. O Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkai  nuo 1987 m. į vieną, kitą varžybų etapą nuvyksta. Tad ne vienas mūsų sportininkas orientavimosi sporto gebėjimus patobulino šiose varžybose.

Plačiau >>>>


 

                          ŠALIES MOKINIŲ TURIZMO TECHNIKOS VARŽYBOSE

 

 IR VARŽĖSI, IR KRAŠTĄ PAŽINO

2017-11-20

            Lapkričio 18 ir 19 dienomis Joniškėlyje (Pasvalio r.) vyko šalies mokinių turizmo technikos varžybos uždarose patalpose “ Joniškėlis - 2017”. Jose tarp 23 komandų dalyvavo ir trys Šiaulių jaunųjų turistų centro   komandos, kurias varžyboms parengė mokytojai Rolandas Šidlauskas, Saulius Kelmelis, Marija Agnė Kalasauskaitė, Diana Šidlauskė Mūsų mokiniai varžėsi pėsčiųjų turizmo vaikų amžiaus grupėje.

            Pirmąją dieną mokiniai dalyvavo asmeninėse varžybose. Teko “pakilti į kalną”, įveikti lygiagrečių ir traverso ruožus, oro perkėlą, labai ilgą pelkę, surišti keturis mazgus. Geriausiai čia sekėsi Ugnei Šidlauskaitei, kuri tarp 25 dalyvių iškovojo pirmąją vietą, o Vytautas Ivanauskas užėmė antrąją vietą tarp 21 varžovo. Antrąją dieną vyko komandinės varžybos. Tarp  prizininkų mūsų komandų nebuvo, bet įgyta patirtis buvo naudinga visiems.

Plačiau >>>>


RUDENĮ KVALIFIKACIJĄ TOBULINO VISA BENDRUOMENĖ

2017-11-14

 

            Spalio ir lapkričio mėnesiais Šiaulių jaunųjų turistų centro mokytojai, mokinių tėvai ir  mokiniai ugdėsi naujas kompetencijas dalyvaudami įstaigos inicijuotuose kvalifikacijos tobulinimo renginiuose: edukacinėje išvykoje Liepojoje ir psichologo Justino Limanto seminare.

            Spalio 21 d., plėtodami bendradarbiavimo ryšius, domėjomės, kokios popamokinės sportinio, turistinio, pažintinio mokinių ugdymo galimybės Latvijoje. Susitikome su Liepojos neformaliojo ugdymo įstaigų darbuotojais. Mus lydėjo Marina Vikainė.,  mokytoja ir gidė. Ji supažindino su šios veiklos organizavimu, apžiūrėjome įdomiausius mieto istorijos ir kultūros paminklus, stebėjome bėgimo takais varžybas įspūdingame pajūryje.

Plačiau >>>>


EKSPEDICIJOS “MIESTO ISTORIJOS LIUDYTOJAI” KELIAIS

2017-11-08

            Mes, jaunieji  kraštotyrininkai, dalyvaudami Šiaulių jaunųjų turistų centro projekto „Valstybės šimtmečio pėdsakais“, dalyvavome ekspedicijoje ir lankėme  vietas,  susijusias  su  mūsų  miesto žymiais žmonėmis. Pirmiausia aplankėme Venclauskių namus, kur žymaus Lietuvos teisininko, advokato, pirmojo Šiaulių miesto burmistro Kazimiero Venclauskio ir aktorės, režisierės, visuomenės ir kultūros veikėjos Stanislavos Jakševičiūtės – Venclauskienės šeimoje   gimė ir užaugo Šiaulių miesto garbės pilietė, advokatė Gražbylė Venclauskaitė.  Ji visą savo gyvenimą tarnavo gimtajam miestui ir Šiaulių kraštui. Už tai 2000 metais kovo 9 dieną Gražbylei Venclauskaitei buvo suteiktas Šiaulių m. garbės piliečio vardas. O 2008 metais – Šiaulių apskrities viršininko garbės ženklas „Už nuopelnus Šiaulių kraštui“.

Plačiau >>>>


KVIEČIAME

MOKYTOJUS, MOKINIŲ TĖVUS IR MOKINIUS DALYVAUTI SEMINARE

            2017 m. lapkričio 11 d.  11-14 val. Šiaulių jaunųjų turistų centro bendruomenei organizuojamas seminaras „Orientavimosi sportas mąstymo raidos perspektyvoje“.
            Seminaro lektorius JUSTINAS LIMANTAS, vaikų psichologas, licenzijuotas R.Feuerstein metodų praktikas, aptars ką naudingo mąstymo raidai suteikia orientavimosi vietovėje gebėjimų ugdymas, kaip tokiu būdu stiprinamas mąstymo potencialas bus išnaudojimas kitose gyvenimo srityse. SEMINARAS VYKS  Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos konferencijų salėje.

 

Seminaro programa:
I DALIS
1. Mąstymo etapai.
2. Mąstymo funkcijos ir operacijos.
3. Struktūrinės kognityvinės pokyčių teorijos (SCM) ir OS sąsajos.
II DALIS
1. Tarpininkavimo mokantis teorijos (MLE) integravimas OS treniruotėse.
2. Nuoseklumo ir sistematiškumo ugdymas.
3. Abstraktumo ir kompleksiškumo lygiai OS treniruotėse.
4. OS trasos planavimas ir strategijų kūrimas.
 
Daugiau informacijos tel. 841399782, el.p. sjtc@splius.lt


RUDENS ATOSTOGOS SPORTUI, TURIZMUI, KRAŠTO PAŽINIMUI

2017-11-06

            Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniai, kaip ir kasmet, turiningai panaudojo  mokinių rudens atostogų laiką. Grupių mokytojai, pasitardami su mokiniais ir jų tėvais, centro administracija, planavo mokinių turistinius, sportinius gebėjimus plėtojančias veiklas. Vyresniųjų orientacininkų nuomone, smagu keliauti, dalyvauti pratybose, ilgėliau pabendrauti, kai nereikia skubėti ruošti pamokų, o ir stovykla būtų reikalinga.

            Tad orientavimosi sporto ir pėsčiųjų turizmo grupių mokinių atostogos prasidėjo  dalyvaujant  neįprastose orientavimosi sporto ištvermės varžybose „Šiaulių rogainingas“, kuriose  teko bėgant arba važiuojant dviračiais per 3 arba 6 valandas surasti kuo daugiau „vertingesnių“ kontrolinių punktų Šaukėnų apylinkių miškuose.

Plačiau >>>>


                         

 

 

                         DALYVAVO MUZIEJAUS EDUKACINĖJE VEIKLOJE

 

2017-10-27     

 

            Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai su mokytojomis Daiva Uržiene ir Marija Gedminiene  lankėsi Žaliūkių malūnininko sodyboje, kur dalyvavo edukacinėje veikloje "Daraktorinė mokykla". Jauniesiems kraštotyrininkams buvo įdomu sužinoti kaip senovėje jų bendraamžiai siekė mokslo žinių. Labai įdomiai apie tai pasakojo muziejaus darbuotoja Jūratė Džežulskytė. Ir ne tik pasakojo, bet rodė seną elementorių, iš kurio mokiniai mokėsi "šlebizavoti", t.y. skaityti, naudodami "discipulką" - pagaliuką. Aiškino, kad rašymui turėdavo griferines lenteles, kur rašydavo griferiu. Bet dažniausiai naudojo paprastas juodai dažytas lentutes, į kurias rašydavo žąsies plunksna, pamirkyta kalkių skiedinyje.

 

Plačiau >>>>>


PROJEKTO „VALSTYBĖS ŠIMTMEČIO PĖDSAKAIS" VEIKLA MUZIEJUJE

2017-10-26

Jaunųjų turistų centro jaunieji kraštotyrininkai vykdydami projektą „Valstybės šimtmečio pėdsakais" lankėsi Juliaus Janonio gimnazijos muziejuje ir atliko įvairias pažintines užduotis. Pradinukams kraštotyrininkams užduotis atlikti padėjo gimnazistės kraštotyrininkės, Mikelių mokyklos programos dalyvės, Smagiai leisdami laiką gimnazijos muziejuje būsimieji kraštotyrininkai dėliojo žodžius iš raidžių, kuriomis prasideda mūsų trispalės vėliavos spalvos:

 

Plačiau >>>>


 

ĮVEIKĖ ISTORINIO PĖSČIŲJŲ ŽYGIO MARŠRUTUS

2017-10-16

            Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniams jau tampa tradicija susipažinti su Lietuvos istorija dalyvaujant Lietuvoje vykstančiuose istoriniuose pėsčiųjų žygiuose. Tad ne išimtis ir šie metai. Spalio 14 d. į Grinkiškį (Radviliškio raj.) išvyko 34 dalyvių komanda, kurioje buvo turizmo, kraštotyros grupių mokiniai, mokytojai, mokinių tėvai.  Čia vyko  pėsčiųjų žygis “Pergalių ir kovų keliais” skirtas Lietuvos kariuomenės savanorių pergalės prieš Bermonto kariuomenę atminimui. Žygeiviai buvo supažindinti su šiuo istoriniu faktu. Ir kartu su šimtais įvairaus amžiaus dalyvių iš visos Lietuvos rinkosi sau tinkamus maršrutus.

 

Plačiau >>>>>


KRAŠTOTYRINKŲ IŠVYKA EKSPEDICIJA RASEINIŲ KRAŠTE

2017-10-10     

 

            Mes,Šiaulių jaunųjų turistų centro jaunieji kraštotyrininkai, minėdami Piliakalnių metus, spalio 7 dieną dalyvavome labai įdomioje išvykoje - ekspedicijoje "Piliakalnių paslaptys" Raseinių rajone. Ekspedicijai ruošėmės iš anksto. Rinkome medžiagą, sudarėme maršrutą ir klausimyną.          Pirmasis objektas - Molavėnų piliakalnis. Apie jį papasakojo mūsų jaunoji gidė Emilija Tamulytė. Pasigrožėję piliakalniu, pavaikščioję jo pažintiniais takais, ten pat surengėme viktoriną "Kuo įsiminė Molavėnų piliakalnis". Kadangi Emilija užsiminė apie tai, jog manoma, kad čia stūksojo Pilėnų pilis, kuriai vadovavo kunigaikštis Margiris, dauguma tai ir atsakė. Po to patys bandėme statyti pilį iš gamtinės medžiagos.

Plačiau >>>>>


ĮVEIKĖ TURISTINIO MARATONO „SRAIGĖS TAKU“ TRASAS

                                    2017-10-02

                Rugsėjo 29-30 d.  Šiaulių jaunųjų turistų centro turizmo mokytojų metodinė grupė organizavo tradicinį pėsčiųjų turistinį maratoną „Sraigės taku“.  Maratono trasas įveikti ir savo jėgas išbandyti į Čeprečiškę  („Tauro“  stovyklavietę) susirinko beveik šimtas jaunųjų turistų centro ugdytinių: turistų, orientacininkų ir kraštotyrininkų, buvusių mokinių, tėvų. Maratoną sudarė du etapai: naktinis ir dienos žygis.  Trasas parengė mokytojai Daugirdas Stonys ir Saulius Kelmelis. Keliaudami mokiniai turėjo galimybę ne tik skaičiuoti kilometrus, bet ir pasigrožėti rudenėjančia gamta: Geluvos ir Širvės ežerais, aplankė Albino pušį,  Zuikiškės ąžuolą, Barsukyno ozą. Smagu buvo pasėdėti ir prie turistinio laužo, stebėti naktinį dangų.

 

Plačiau >>>>


       

KRAŠTOTYRININKAI DALYVAVO MIESTO KONFERENCIJOJE

2017-09-29

            Rugsėjo 28 dieną mes, Šiaulių JTC jaunosios kraštotyrininkės,  Augustė Paškauskaitė ir Ilzė Česnavičiūtė, dalyvavome Šiaulių miesto mokinių konferencijoje „ Mano miestas – Šiauliai“, kuri vyko Dainų progimnazijoje. Paruošėme ir pristatėme pranešimą skaidrėse  „Mūsų miesto parkai – mūsų žaliasis namas“. Pranešimą ruošti padėjo mokytojos Marija Gedminienė ir Daiva Uržienė.    

 

Plačiau >>>>   


 

JAUNIEJI KRAŠTOTYRININKAI DOMĖJOSI PILIAKALNIAIS

2017-09-27

 

            Rugsėjo 26 d.  Šiaulių jaunųjų turistų centro mažiausieji kraštotyrininkai kartu su mokytojomis Marina Gedminiene ir Daiva Uržiene, domėdamiesi piliakalniais lankėsi   "Aušros" muziejaus Ch. Frenkelio rūmuose. Čia jie dalyvavo edukacinėje veikloje " Piliakalniai be pilių",  klausėsi įdomaus gido pasakojimo apie piliakalnius, apžiūrėjo eksponatus. Kadangi visi jaunųjų turistų centro mokiniai nepraleidžia progos keliauti pėsčiomis, jaunieji kraštotyrininkai pasiryžo žygiui ir įgytas žinias įtvirtino nukeliavę į Salduvės piliakalnį.

Plačiau >>>>


 

MUZIKINĖS KRAŠTOTYROS BŪRELIS ŠVENTĖ RUDENS LYGIADIENĮ

                                                            2017-09-25

 

            Rugsėjo mėn. būrelio nariai ieškojo informacijos, kaip senovės pagonys švęsdavo rudens lygiadienį, domėjosi Salduvės piliakalnio istorija. O rugsėjo 22-ąją, sulaukus lygiadienio, išsiruošė į Salduvę. Ant piliakalnio Dievui Žemininkui buvo paaukotas iš žolių padarytas ožys, skudučiais atlikta sutartinė ,,Ožys“.

Plačiau >>>>


 

IŠKOVOJO VARŽYBŲ „AZIMUTAS 2017“ APDOVANOJIMUS

2017-09-21

            Rugsėjo 20 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro bendruomenės nariai ir kiti orientavimosi sporto mėgėjai susirinko prie Juodlės ežero Kurtuvėnų regioniniame parke (Kelmės raj.). Čia  susirinkusieji įveikinėjo paskutiniųjų Šiaulių masinių orientavimosi sporto varžybų „Azimutas 2017“ trasas, buvo susumuoti šių varžybų etapų, (vykusių balandžio, gegužės, liepos, rugsėjo mėnesiais) rezultatai, paskelbti ir apdovanoti nugalėtojai, padėkota varžybų organizatoriams ir pagrindiniams rengėjams Juliui Navickui, Audriui Tamaševičiui, Kevinui Olišauskui,  pasidalinta įspūdžiais ir ateities planais prie saldžių vaišių.

Plačiau >>>>


 

ORIENTAVIMOSI SPORTO VARŽYBOS „ŠIAULIŲ ČEMPIONATAS“

2017-09-18

            Šiaulių jaunųjų turistų centras rugsėjo 16 d. sukvietė miesto orientavimosi sporto mėgėjus į  varžybas „Šiaulių čempionatas“. Varžybos vyko Kurtuvėnų regioninio parko miškuose, netoli Gabriejolės kaimo, Kelmės raj.  Šioms varžybos Evaldas Liekmanis sudarė naują sportinį žemėlapį, trasas rengė Nerijus Vidžiūnas.

            Varžybose dalyvavo moksleiviai ir suaugusieji, kurie rinkosi trasas pagal savo amžių. Pradedantieji orientacininkai ženklintą trasą turėjo galimybę įveikti kartu su mokytojais ar tėvais.

Plačiau >>>>


DALYVAVOME MIESTO ŠVENTĖS RENGINIUOSE

2017-09-08

 Rugsėjo 7-8 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro bendruomenė aktyviai dalyvavo miesto šventės „Šiaulių dienos 781“ renginiuose. Mokiniai, mokytojai, tėvai siūlė rungtis, pristatančias centro veiklą popamokinės veiklos parodoje „Ką veiki?“ vidaus ir lauko erdvėse,  šventinės eisenos įvaizdį ir atributiką. Parodoje  didelio susidomėjimo susilaukė orientavimosi rungtis - kontrolinių punktų radimas pasižymint elektroniniais žymekliais, o viduje teko „surasti“ skiemenimis pabirusi mūsų kodą „Miklink kojas, pažink kraštą“, atlikti kraštotyrines užduotis. Šventinei eisenai buvo paruošti sveikinimo plakatai, dalyviai pasipuošė kepuraitėmis, vėliavėlėmis, vilkėjo reprezentacinius marškinėlius.

Plačiau >>>>>


 

SVEIKINAME

2017-09-04

 

            Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkai mokslo metus pradėjo pergalėmis Lietuvos čempionato varžybose estafetės ir ilgos trasos rungtyse. Rugsėjo 2-3 d. Telšių rajono Sausašilio ir Dievo krėslo miške savo jėgas ir ištvermę išbandė daugiai nei 450 dalyvių. Varžybų trasos sudėtingos, vietovė pelkėta, nemažai tankaus miško plotų,  o ir lietus merkė beveik visą varžybų laiką. Šiaulių jaunųjų turistų centro jaunieji sportininkai buvo nusiteikę siekti čempionato apdovanojimų.  Estafečių varžybose čempionėmis tapo mergaičių komanda, kurią sudarė Gintarė Gapšytė, Brigita Abukaitytė, Gytė Kulikauskaitė, o jaunučių komanda: Kristina Šiaulytė, Rugilė Abukaitytė, Ieva Gapšytė iškovojo antrąją vietą.

Plačiau >>>>>


     Miklink kojas, pažink kraštą!
 
            Nori prasmingai praleisti laisvalaikį, sustiprinti sveikatą ir geriau pažinti gimtinę įgydamas praktinių gebėjimų, reikalingų turistiniuose žygiuose, orientavimosi sporto, turizmo technikos, laipiojimo uolomis varžybose, kraštotyrinėse ekspedicijose ir išvykose -

KVIEČIAME  2017-2018 mokslo metais

 

 dalyvauti 
ORIENTAVIMOSI SPORTO, LAIPIOJIMO UOLOMIS, TURISTINĖS IR KRAŠTOTYRINĖS VEIKLOS PROGRAMOSE
 
   ORIENTAVIMOSI  SPORTO   būrelyje
- sužinosite, kaip orientuotis vietovėje žemėlapio ir kompaso pagalba. Praktinėse pratybose išmoksite įveikti orientavimosi sporto varžybų trasas bėgdami, šliuoždami slidėmis ar važiuodami dviračiais. Jums bus sudarytos galimybės dalyvauti išvykose ir stovyklose, įgytus gebėjimus plėtoti ir siekti aukštų sportinių rezultatų šalies ir tarptautinėse varžybose.
   TURIZMAS
- vienas įdomiausių ir naudingiausių žmogaus sveikatai ir poilsiui užsiėmimų. Aktyviai keliaudami, dalyvaudami stovyklose realia patirtimi įgysite žinių ir gyvenimo įgūdžių.
 Pažintinio turizmo, turizmo technikos, laipiojimo uolomis būreliuose susipažinsite ir išbandysite įvairiausias turizmo rūšis, įgysite gebėjimų, kurie reikalingi žygiuose, turistiniame maratone, varžybose. Gebėsite naudotis specialia įranga saugiai įveikdami sportinio turizmo trasas, o gimtinės pažinimui - sudaryti ir įveikti  turistinį maršrutą.
   KRAŠTOTYRINĖS VEIKLOS būrelyje
 - giliau pažinsite krašto istorinį ir kultūrinį paveldą, išmoksite mūsų gyvenimo permainas užfiksuoti ir perteikti panaudodami įvairias priemones, naujausias informacines technologijas. Jaunieji kraštotyrininkai aktyviai keliauja ir kraštotyrinio darbo gebėjimų įgyja  ekspedicijose, išvykose,  ekskursijose, stovyklose bendraudami ir bendradarbiaudami su  įvairiausiais žmonėmis. Parengtus darbus pateikia parodoms ir konkursams, viešai juos pristato.
           
Būrelių užsiėmimai vyksta 2-4 kartus per savaitę įvairiausioje aplinkoje: gamtoje, sporto salėje, miesto parkuose, miške, muziejuose ir bibliotekose ir pan.
 
LAUKIAME JŪSŲ
darbo dienomis nuo 14 iki 17 val., Šiaulių jaunųjų turistų centre, Rygos g. 36
(iš miesto centro galite atvykti  autobusu Nr.21, Nr.17, stotelė “Aukštosios”)
arba dėl priėmimo skambinkite telefonu (8 41) 399782,(8 41) 523991,
parašykite el.paštu sjtc@splius.lt

 

VASARĄ PALYDĖJO TURISTINĖJE STOVYKLOJE

2017-08-25

 

            Keturiasdešimt jaunųjų šiauliečių dalyvavo paskutinėje Vaikų vasaros poilsio programos „Miklink kojas, pažink kraštą 2017“ turistinėje stovykloje. Stovykla vyko vaizdingoje Kurtuvėnų regioninio parko vietovėje prie Juodlės ežero, Šaukėnų miške (Kelmės r.). Rugpjūčio 21-24 d. 8-18 metų amžiaus moksleiviai stovyklaudami gamtoje ugdėsi kompetencijas ir gyvenimo įgūdžius per aktyvią sportinę pažintinę ir sveikatą stiprinančią veiklą

 

Plačiau >>>>


VASARA SAVANORYSTĖS STOVYKLOJE

2017-07-10

 

            Liepos 6-8 d.  Šiaulių jaunųjų turistų centras, įgyvendindamas vaikų vasaros poilsio programą „Miklink kojas, pažink kraštą 2017“,  pakvietė vyresniuosius miesto moksleivius įgyti naujų socialinių kompetencijų dalyvaujant savanoriavimo stovykloje. Tris dienas dvidešimt penki mokiniai stovyklavo Šiaulių raj. Čeprečiškės k. stovyklavietėje ir naujas socialines kompetencijas  įgijo savanoriaudami Lietuvos kalnų dviračių daugiadienėse varžybose „MTB-Šiauliai 2017“.

Plačiau >>>>


 

 

 

PADĖKA

 

            DĖKOJAME Šiaulių jaunųjų turistų centro mokinių tėvams, padėjusiems organizuoti ir įgyvendinti Vaikų vasaros poilsio programos „Miklink kojas, pažink kraštą 2017“ stovyklos išvykas  2017 m. birželio 21-25 d.

 

Stovyklos vykdytojai


STOVYKLAUDAMI MIKLINO KOJAS IR PAŽINO KRAŠTĄ

2017-06-26 

            Birželio 21-25 d. Šiaulių jaunųjų turistų centras vykdė Vaikų vasaros poilsio programos „Miklink kojas, pažink kraštą 2017“, kurią remia Šiaulių miesto savivaldybė,  dieninę turistinio pobūdžio stovyklą. Šešiasdešimt įvairaus amžiaus moksleivių iš Šiaulių jaunųjų turistų centro ir kitų miesto ugdymo įstaigų keliavo po Šiaulių miestą, Spaudžių, Šaukėnų, Juodlės miškus. Stovyklautojai „atrado“ Šiaulių piliakalnius pagal legendas ir juos fiksavo, vyko į turistines išvykas ir susipažino su Svilės šaltiniais, surado pagal žemėlapį  rečiau lankomus Kurtuvėnų regioninio parko, kitų Šiaulių, Kelmės rajonų piliakalnius, išbandė orientavimosi vietovėje veiklas, įveikdami  tarptautinių orientavimosi sporto varžybų „Takas 2017“ trasas Šiaulių mieste, Šaukėnų apylinkėse. Gabiausieji mokiniai turėjo galimybę varžytis kartu su orientavimosi sporto mėgėjais (o jų buvo per 900 šimtus) iš visos Lietuvos ir septynių užsienio šalių.

Plačiau >>>>


 

SVEIKINAME  ORIENTACININKUS,

 LIETUVOS  ČEMPIONATO VARŽYBŲ VIDUTINĖJE TRASOJE, NUGALĖTOJUS

2017-06-05

            Birželio 4 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkai dalyvavo 2017 m. Lietuvos orientavimosi sporto čempionato varžybose vidutinėje trasoje. Čempionato varžybos vyko Bestraigiškės miške Lazdijų rajone. Susirinko beveik 500  moksleivių ir suaugusiųjų  iš visos Lietuvos. Šioje Dzūkijos vietovėje dar niekada nėra buvę varžybų. O vietovė neįprasta ir orientavimosi požiūriu gana techniška. Retas kelių ir proskynų tinklas, žole apaugusios laukymėlės, pavieniai akmenys ir jų krūvos, duobutės pareikalavo susikaupimo ir fizinių jėgų.

Plačiau >>>>


 

LINKIME SĖKMĖS

TOLIMESNIAME GYVENIMO KELYJE!

            Gegužės 30 d. Jaunųjų turistų centre vyko Šiaulių jaunųjų turistų centro mokinių, abiturientų, pagerbimo popietė. Šventėje dalyvavo mokiniai, kurie jaunųjų turistų centro programose dalyvauja net 2007 m. Daugelis jų šalies turizmo ir orientavimosi sporto varžybų nugalėtojai, ne kartą atstovavę Lietuvai tarptautiniuose renginiuose. Mokinius sveikino Šiaulių jaunųjų turistų centro direktorius Romualdas Pelenis, mokytojai Nerijus Vidžiūnas, Saulius Kelmelis, jaunesnieji mokiniai.

Plačiau >>>>


 

SPORTAVO IR MOKINIAI, IR MOKYTOJAI, IR TĖVAI

2017-05-29

            Gegužės 27-28 dienomis Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi sporto ir turizmo grupių mokiniai keliavo į Palangą, kur vyko festivalis „Sportas visiems“. Tai laukiama išvyka. Smagu pabūti prie jūros, kartu pasivaržyti su kitų miestų jaunaisiais sportininkais, pamatyti didelį būrį sporto mėgėjų.

            Jeigu orientavimosi sporto varžybos festivalio programoje jau yra įrašytos prieš daugelį metų, tai turizmo „Vilko tako taurės“ varžybos dar gana „jaunos“. Šeštadienį šiose varžybose dalyvavo dvi Šiaulių jaunųjų turistų centro komandos. Jaunieji turistai keliaudami maršrutu pagal žemėlapį turėjo įveikti turizmo technikos kliūtis.

Plačiau >>>>


 

MOKSLO METUS BAIGĖ JAUNIEJI KRAŠTOTYRININKAI

2017-05-26

            Jau dvidešimtį metų Šiaulių jaunųjų turistų centras gegužės mėnesį pakviečia  kraštotyrininkus į šventę – jaunųjų kraštotyrininkų Mikelių mokyklos ugdytinių darbų parodą ir kraštotyrininkų mokslo metų baigimo minėjimą. Renginys šiais metais vyko gegužės 18 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje. Šventėje dalyvavo Mikelių mokyklos ugdytiniai, jaunieji Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai ir vyresnieji kraštotyrininkai, Mikelio prizo laureatai Irena Rudzinskienė, Vytenis Rimkus, Birutė ir Algirdas Musneckai, Joana Lidija Pranienė, Jadvyga Urbonienė, Rima Giržadienė, Vyda Šegždienė.

Plačiau >>>>>


 

1034 MOKINIAI DALYVAVO  PASAULINĖJE ORIENTAVIMOSI SPORTO DIENOJE

 

            Tarptautinė orientavimosi sporto federacija gegužės 24 dieną paskelbė Pasauline orientavimosi sporto diena. Šią dieną visame pasaulyje vyko įvairiausi renginiai, kurių metu visi norintys galėjo susipažinti su orientavimosi sportu iš arčiau. Šiaulių jaunųjų turistų centras pakvietė miesto moksleivius šią dieną paminėti besiorientuojant  prie savo mokyklų. Įvairaus pobūdžio orientavimosi sporto trasas turėjo galimybę įveikti Juliaus Janonio, „Romuvos“ gimnazijų, „Juventos“, Gegužių, Jovaro, „Rasos“, V. Kudirkos, Salduvės, Dainų progimnazijų, Všį „Smalsieji pabiručiai“mokiniai.

Plačiau >>>>>>


 

 

LIETUVOS ORIENTAVIMOSI SPORTO ČEMPIONATO SPRINTE IR MIŠRIOSE ESTAFETĖSE NUGALĖTOJUS

 

2017-05-15

 

            Gegužės 13 -14 d. Panevėžyje vyko Lietuvos orientavimosi sporto bėgte čempionatas sprinte ir mišriose sprinto estafetėse. Čempionate dalyvavo per 600 suaugusiųjų ir moksleiviško amžiaus sportininkų, tarp jų 46 Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkai. Mokiniai sėkmingai dalyvavo ir parsivežė 19 čempionato medalių.

 

Plačiau >>>>


 

KRAŠTOTYRINĖ IŠVYKA EKSPEDICIJA VILNIAUS KRAŠTE

2017-05-15

 

            Gegužės 13-ąją dieną Šiaulių jaunųjų turistų centras įgyvendindamas projektą „Jaunųjų kraštotyrininkų Mikelių mokykla“, kurį remia Šiaulių miesto savivaldybė sukvietė jaunuosius ir vyresniuosius miesto kraštotyrininkus Mikelius į tradicinę bendrą išvyką ekspediciją, šiais metais  pavadintą „Valstybės šimtmečio pėdsakais Vilniaus krašte“.

 

Plačiau >>>>


 

DALYVAUJA ATRANKOJE Į LIETUVOS RINKTINĘ

2017-05-09

 

            Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkai ne tik sėkmingai dalyvauja Lietuvos orientavimosi sporto jaunimo, jaunių, jaunučių, vaikų žiemos ir vasaros čempionatuose, bet ir siekia atstovauti Lietuvai rinktinėje komandoje. 2017 m. paskelbus atrankos į šalies rinktinę nuostatus, Šiaulių jaunųjų turistų centro mokytojų Romualdo Veršinsko, Artūro Gapšio, Nerijaus Vidžiūno grupių gabiausieji mokiniai siekia aukštesnių rezultatų dalyvaudami atrankinėse varžybose.

Plačiau >>>>>


 

ŽYGYJE "KNYGNEŠIŲ KELIAIS"

2017-05-08

 

            Gegužės 6 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro turizmo grupių komanda dalyvavo pėsčiųjų turistiniame žygyje "Knygnešių keliais" , kuris skiriamas Knygnešystei. Komandą sudarė mokytojų Gražinos Plungienės ir Gražinos Mickuvienės mokiniai,  tėveliai. 

            Visa komanda, nesivaržydami, o keliaudama kartu ir palaikydami vieni kitus  įveikė 15 km maršrutą vaizdingais Kurtuvėnų regioninio parko takeliais.

 

Plačiau >>>>>


„AŠ IR MANO MAMA“

2017-05-04     

 

             Gegužės ketvirtosios popietę, į gėlėmis išpuoštą Šiaulių jaunųjų turistų centrą, rinkosi mokiniai ir mokinių mamos. Vyko renginys, skirtas Motinos dienai paminėti.

             Dar balandžio pradžioje kraštotyrininkai jaunųjų turistų centro bendruomenę pakvietė surengti rašto ir fotografijų parodą „Vieną dieną prabilo nuotrauka: - Aš ir mano mama“. Renginio idėjos sumanytojams, jaunųjų kraštotyrininkų Mikelių mokyklos ugdytiniams ir mokytojai Ritai Margevičienei,  mokiniai, darbuotojai teikė fotografijas, rašė nuoširdžiausių žodžių kupinus laiškus brangiausiam žmogui – Mamai, kūrė ir gamino mielas dovanas: mamos portretą, paveikslėlį ar originalų rėmelį mamos foto nuotraukai.

Plačiau >>>>


 

 

 

MARATONO NUGALĖTOJAI NUKELIAVO 1256 KILOMETRUS

2017-04-30

 

                   Nors balandžio 29-osios rytas  pasitiko stipriu lietumi, Jaunųjų turistų centro mokinių, išsiruošusių į respublikinį pėsčiųjų turistinį maratoną „ Kiek noriu, tiek einu“, tai visiškai neišgąsdino. Dvi dienas 53 dalyvių Šiaulių jaunųjų turistų komanda keliavo  parengtais maršrutas ir įveikusi 1256 km ir iškovojo PIRMĄJĄ vietą.

 

Plačiau >>>>>


 

J.VILEIŠIO TAURĖS VARŽYBOSE NUGALĖTOJŲ PAKYLA - ŠIAULIETĖMS

2017-04-24

 

            Balandžio 22-23 d. šešiasdešimt Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi sporto grupių mokinių dalyvavo respublikinėse orientavimosi sporto varžybose „J.Vileišio taurė 2017“.
            360 orientavimosi sporto mėgėjų: suaugusiųjų ir moksleivių iš visos Lietuvos ir svečiai iš  Baltarusijos, varžėsi prailgintoje vidutinėje trasoje Jautmalkės miške (Kelmės r.) ir prailginto sprinto trasoje, parengtoje Šiaulių miesto pietiniame rajone. Pirmąją varžybų dieną sportininkams teko orientuotis kalvotoje Kurtuvėnų regioninio parko vietovėje. Gintarė Gapšytė greičiausiai įveikė mergaičių trasą, o Gytė Kulikauskaitė ir Greta Mazuraitytė užėmė antrą ir trečią vietas toje pat grupėje. Gabrielius Malakauskas, sėkmingai įveikęs nelengvą orientavimosi požiūriu trasą, buvo trečias vaikų grupėje. Ignas Jaseliūnas jaunimo grupėje užėmė trečią vietą. Daugelis šiauliečių laukė sprinto varžybų Šiaulių mieste, nes tikėjosi, kad savos „sienos“ padės.

Plačiau >>>>>


 

 

PRABĖGO MOKINIŲ PAVASARIO ATOSTOGOS

 2017-04-18

            Šiaulių jaunųjų turistų centro mokiniams greitai prabėgo pavasario atostogos. Kraštotyrininkai, turistai orientavimosi vietovėje grupių mokiniai dalyvavo orientavimosi sporto varžybose, kraštotyrinius ir turistinius gebėjimus tobulino išvykose – ekspedicijose, žygiuose, darbus pristatė respublikinėje kraštotyrinėje konferencijoje Papilės Simono Daukanto gimnazijoje, dalyvavo šalies turizmo technikos rinktinės kandidatų stovykloje Kupiškio rajone,  orientavimosi techniką tobulino treniruočių stovykloje Palangoje.

Plačiau >>>>>>


 

DALYVAVOME RESPUBLIKINĖJE  KONFERENCIJOJE „PAŽINKIME SAVO KRAŠTĄ“

2017-04-13

 

            Pavasario atostogų metų, balandžio 13 d., mes, Jaunųjų turistų centro jaunieji kraštotyrininkai,   išvykome į Papilę, į Simono Daukanto gimnaziją.  Čia vyko respublikinė 1 – 4 klasių mokinių ir mokytojų, dirbančių su pradinių klasių mokiniais,  gamtotyrinė – kraštotyrinė konferencija „Pažinkime savo kraštą“. Konferencijos tikslas – pasidalinti gerąja patirtimi, kaip tobulinti mokinių supratimą apie gamtinę, istorinę ir kultūrinę aplinką, taikant patrauklius, įdomius mokiniui veiklos metodus. Ir mokiniai, ir mokytojai pasakojo apie lankytinas savo krašto vietas, apie žymius žmones, dalijosi patirtimi apie atliktus stebėjimus ir tyrimus.

 

Plačiau >>>>>>


 

SIGNATARO KELIAIS PALANGOJE

2017-04-11


 

Šiaulių jaunųjų turistų centras, įgyvendindamas savivaldybės remiamo kultūros projekto „Jaunųjų kraštotyrininkų Mikelių mokykla“ veiklas, mokinių pavasario metu organizavo išvyką ekspediciją į Palangą. Tai kelionė ne šiaip, prie jūros.

Dar projekto pradžioje jaunieji kraštotyrininkai Juliaus Janonio gimnazijoje pasirengė ir pravedė edukacinį užsiėmimą „Nepriklausomybės akto signatarai – Šiaulių berniukų gimnazijos auklėtiniai“ ir sužinoję, kad signataro Stepono Kairio biografija yra susijusi su Palanga, kur signataras mokėsi progimnazijoje ir ją baigė su pagyrimu, sutarė sužinoti, kokie faktai apie S.Kairį žinomi Palangoje.

Plačiau >>>>>


 

ĮVEIKĖ  „RUNWAY RUN 2017“ BĖGIMO TRASĄ

                                                                        2017-04-01

 

            Šiaulių jaunųjų turistų centro 36 orientavimosi sporto grupių mokinių komanda kartu su mokytojais Artūru Gapšiu ir Daugirdu Stoniu  balandžio 1 d. dalyvavo Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje surengtame unikaliame bėgime Šiaulių aerodromo kilimo – tūpimo taku „Runway Run 2017“, skirtame 13- Lietuvos narystės NATO metines. Šiame, jau penktą kartą organizuotame  bėgime, Jaunųjų turistų centro mokiniai dalyvauja kasmet. Bėgimo taku yra bėgę ir kraštotyrininkai, ir turistai. Šiais metais greičiau nei per 10 minučių 3000 metrų ilgio trasą įveikė Naglis Navickas ir Ignas Labanovas.

Plačiau >>>>IŠVYKA EKSPEDICIJA „ŠIAULIŲ KRAŠTO PILIAKALNIAI“

2017-03-31

 

            Paskutiniąją kovo dieną Jaunųjų turistų centro 54 kraštotyros ir pėsčiųjų turizmo grupių mokiniai dalyvavo ekspedicijoje žygyje „Šiaulių krašto piliakalniai“, skirtoje Piliakalnių metų paminėjimui. Dar prieš išvyką mokiniai domėjosi, kurie Šiaulių krašto piliakalniai yra įrašyti Lietuvos piliakalnių atlase, rinko svarbiausius ir išskirtiniausius. Mokinius konsultavo kraštotyros grupių mokytojos Genovaitė Beniušienė ir Daiva Uržienė.

            Pirmasis sustojimas ir žygis į svarbiausią ir daugiau tyrinėtą Bubių piliakalnį. Daugelis jį žinojo, tačiau vaizdas, kurį pamatė keliautojai - pašiurpino. Piliakalnis  juodavo – būta gaisro. Kitas objektas – Kelmės rajono gyventojas – įspūdingasis Burbaičių piliakalnis.

Plačiau >>>>

  

 

ŠIAULIUOSE VYKO ŠALIES MOKINIŲ TURIZMO TECHNIKOS VARŽYBOS „ŠIAULIAI 2017“

2017-03-27

 

            2017 m. kovo 26 d. Šiaulių jaunųjų turistų centras vykdė tradicines šalies mokinių turizmo technikos varžybas uždarose patalpose "Šiauliai 2017". Į varžybas susirinko svečių komandos  iš Vilniaus, Panevėžio miestų, Jonavos, Kėdainių, Kaišiadorių rajonų. Jaunieji turistai varžėsi komandomis po keturis moksleivius pėsčiųjų ir kalnų kelionių turizmo grupėse. 

            Kiekvienais metais šiauliečiai varžybų dalyviams pasiūlo įvairių naujovių: Šiais metais burtų traukimas vyko panaudojant kompiuterinę programėlę" Ruletė", o  kalnų kelionių komandoms reikėjo per 40 min įveikti kuo daugiau kliūčių. Jaunių grupėje nugalėtojais tapo mūsų komanda, kurią sudarė Viktorija Arcerytė, Kornelija Petkutė, Rokas Navickas, Kristijonas Žalys. Komandą treniruoja Rolandas Šidlauskas.

 

Plačiau >>>>

 

 

 ORIENTACININKAI DALYVAVO „SEZONO ATIDARYMO TAURĖS 2017“  VARŽYBOSE

2017-03-27

 

            Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi sporto grupių mokiniai pradėjo pavasario varžybų sezoną. Kovo 25 d. 42 mokiniai dalyvavo „Sezono atidarymo taurės 2017“ varžybose Klaipėdoje.

            Tai tradicinės, Lietuvos orientavimosi sporto federacijos varžybų kalendoriuje skelbiamos, 2-jų dienų varžybos. Šias metais į pajūrį susirinko beveik  du šimtus įvairaus amžiaus orientavimosi sporto mėgėjų iš visos Lietuvos. Trasos buvo įrengtos Smiltynėje ir Kairiuose. Dalyviai, atitinkamai pagal amžių, įveikinėjo 2 – 7 kilometrų ilgio trasas su nemažai kontrolinių punktų. Smiltynėje sportininkams teko greitai bėgti parkiniu mišku, tiksliai orientuotis tarp pajūrio kopų kalvelių ir kitų neįprastų šiauliečiams orientyrų. Pirmąją varžybų dieną prizininkais savo amžiaus grupėse tapo Martyna Masiliūnaitė, Kristina Šiaulytė, Emilija Pauraitė, Gabrielius Malakauskas, Rokas Vaikus.

Plačiau >>>>

 TOBULĖJOME LAIPIOJIMO UOLOMIS VARŽYBOSE

2017-03-25

 

            Klaipėdoje ,,Scale Dream" patalpose vyko laipiojimo  varžybos START, kuriose dalyvavo ir Šiaulių jaunųjų turistų centro sportinio turizmo mokiniai. Mums tai dar tik pirmieji žingsniai įgyjant laipiojimo uolomis varžybinę patirtį. Varžybų dalyviams teko per 3 valandas įveikti 50 skirtingo lygio (very easy, easy, medium, hard, very hard) trasų. Tikėdami alpinistų sąžiningumu, teisėjai mūsų nevertino. Patys fiksavome trasų įveikimą.  D.Gudaitis, K.Petkutė, U.Šidlauskaitė surinko daugiausiai taškų tarp šiauliečių.

Plačiau >>>>

 

 ĮSPŪDŽIAI IŠ MOKSLEIVIŲ KŪRYBINIŲ KRAŠTOTYROS DARBŲ PARODOS

2017-03-24

 

            Moksleivių kraštotyros darbų paroda "Pertraukų kalba" vyko 2017 m.  kovo 21 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos - informacijos skyriuje. Paroda skirta Lietuvių kalbos kultūros metams. Mes, Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai, prisijungėme prie šios gražios idėjos ir sudalyvavome pristatydami du pranešimus ir vieną inscenizaciją.

            Pranešimą "Žargonai, kuriuos vartoja pradinukai pertraukų metu" parengė ir pristatė jaunosios kraštotyrininkės, ketvirtokės Augustė Paškauskaitė, Medeina Gasčiūnaitė ir Deimantė Rudytė. Mergaitės, padedamos mokytojų Daivos Uržienės ir Marijos Gedminienės, atliko tyrimą.

Plačiau >>>>

  

IŠBANDYMAI NUOTYKIŲ LENKTYNĖSE

                                                                        2017-03-21

 

            Žiemai po truputį traukiantis iš Lietuvos, įsibėgėja pavasario varžybos. Kovo 19 d. Rėkyvoje  vyko nuotykių lenktynės "Aplink Rėkyvos ežerą". Varžybose dalyvavo bėgikai, dviratininkai ir žygeiviai iš visos Lietuvos.

             Sėkmingai beveik 15 km trasą įveikė ir Šiaulių jaunųjų turistų centro bendruomenės komanda, kurią sudarė  28 turizmo ir orientavimosi sporto grupių mokiniai, mokytojai, mokinių tėvai, kiti šeimos nariai. Šis žygis - tikras jėgų išbandymas ir bėgantiems, ir žygiuojantiems.

 

Plačiau >>>

      PATIRTIES ĮGIJO ORIENTAVIMOSI SPORTO    RINKTINĖS KANDIDATŲ STOVYKLOJE

2017-03-20

 

            Kovo 17-19d. Šiauliuose vyko Lietuvos orientavimosi sporto rinktinės kandidatų  mokomoji stovykla. Į stovyklą buvo pakviesti ir moksleivių rinktinės kandidatai. Susirinko jaunieji orientacininkai iš Vilniaus, Kauno, Šilalės, Jurbarko sporto mokyklų, kitų šalies organizacijų. Stovyklos programoje dalyvavo ir 22 Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi sporto grupių mokiniai.

Plačiau >>>

 

 KRAŠTOTYRININKAI MINI PILIAKALNIŲ METUS

2017-03-16

            Kadangi 2017 metai paskelbti piliakalnių metais, kraštotyros mokytojų metodinė grupė pasiūlė, kad ir Jaunųjų turistų centro mokiniams prasminga būtų daugiau apie juos sužinoti. Buvo parengta projekto „Piliakalniai  Šiaulių krašte“ programa. Mikelių mokyklos kraštotyrininkai  sudarė Šiaulių krašto piliakalnių sąrašą, kūrė piliakalnių pažinimo maršrutus. Jaunesnieji kraštotyrininkai rinko atsiradimo legendas ir kitus įdomius faktus. O kovo 16 d. Jaunųjų turistų centre vyko renginys „Piliakalnių dėlionė“, skirtas būtent piliaklnių metų paminėjimui.

 

Plačiau >>>

 

 


TURISTINIS FOTO ORIENTAVIMOSI ŽYGIS

2017-03-10

 

            Šiaulių jaunųjų turistų centras, tęsdamas tradiciją kovo mėnesį organizuoti turistinių žygių dieną po Šiaulių miestą, 2017 m. kovo 10 d. pakvietė  miesto vaikus, jaunimą, kitus bendruomenės narius  į  turistinį foto orientavimosi žygį, dalyvaujant Šiaulių miesto renginio „Marguok!,Verbuok!, Su Lietuva“ programoje ir taip aktyviai keliaujant paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. 

 Plačiau >>>

 

 

 
BALTIJOS ŠALIŲ TURIZMO TECHNIKOS VARŽYBOSE „AKADEMIJA 2017“

2017-02-27

            Vasario 25 d. Akademijos gimnazijoje (Kėdainių raj.) vyko tradicinės Baltijos šalių turizmo technikos varžybos uždarose patalpose „Akademija 2017“.  Šiose varžybose dalyvavo trys Šiaulių jaunųjų turistų centro sportinio turizmo rinktinės komandos, kurias sudarė mokytojų Rolando Šidlausko, Dianos Šidlauskė, Sauliaus Kelmelio ir Marijos Kalasauskaitės sportinio turizmo grupių mokiniai.

  Plačiau >>>

 

 

 DALYVAVO BAISIAI GRAŽIŲ MORIŲ PARADE

2017-02-25

            Šiais metais Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai Užgavėnes švęsti  pradėjo vasario 25 d.,  dalyvaudami „Baisiai gražios Morės“ parade ir rinkimuose miesto Užgavėnių  šventėje prie Žaliūkių malūno.  Mokytojų Daivos Uržienės ir Marijos Gedminienės mokiniai, praėjusiais metais sukūrę šią šventę Jaunųjų turistų centre, ryžosi dalyvavimui miesto renginyje.

 

Plačiau >>>

 

 

 

 


 

IŠKOVOJO LIETUVOS ORIENTAVIMOSI SPORTO ČEMPIONATO MEDALIUS

2017-02-20

            Vasario 18-19 d. Zarasuose įvyko paskutinės 2017 m. Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionato varžybos. Daugiau nei 160 sportininkų iš visos Lietuvos, nepabūgę šių metų žiemos netikėtumų, kai dėl staiga atėjusios šilumos sparčiai tirpo sniegas ir atrodė, kad šliuožti jau neįmanoma, varžėsi sprinto ir vidutinėje trasose. Varžybos vyko visai šalia Zarasų, kalvotame Magučių miške.

   Plačiau >>>

 


 

SVEIKINAME  ROMUALDĄ VERŠINSKĄ

2017-02-19

 

            Jubiliejinio gimtadienio progą Šiaulių jaunųjų turistų centro bendruomenė sveikina ROMUALDĄ VERŠINSKĄ, trenerį, orientavimosi sporto vaikų ugdymo sistemos kūrimo pradininką Šiauliuose, išugdžiusį ir dabar sėkmingai ugdantį ne vieną aukšto sportinio lygio orientacininką, Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi sporto grupių mokytojų Mokytoją, gerbiamą ir mylimą mokinių ir  kolegų.

            Linkime Romualdui Veršinskui ilgiausių metų ir džiugios bei sėkmingos gyvenimo kelionės.

 

 

 

 

 

 

 


 

ROKAS VAITKUS PASIDALINO ĮSPŪDŽIAIS IŠ PASAULIO JAUNIMO ČEMPIONATO

2016-02-17

 

            Šiaulių jaunųjų turistų centro orientacininkai kasmet atstovauja Lietuvai pasaulio, Europos jaunimo, jaunių ir jaunučių čempionatuose. 2017 m.  vasario pradžioje kartu su Lietuvos rinktine į Pasaulio jaunimo orientavimosi sporto slidėmis čempionatą, kuris vyko Suomijoje, išvyko Rokas Vaitkus ir Ignas Ambrazas.  Vasario 17 d. Rokas Vaitkus savo įspūdžiais iš čempionato pasidalino susitikime su Jaunųjų turistų centro orientacininkais, mokytojais. Susitikimo pradžioje Romualdas Pelenis, Jaunųjų turistų centro direktorius, padėkojo Rokui už  sportinių pasiekimų siekį, o treneris Romualdas Veršinskas supažindino su Lietuvos rinktinės rezultatais.

Plačiau >>>

 

 

 


PAŽINTINĖ KRAŠTOTYRINĖ EKSPEDICIJA

„ŠIAULIŲ MIESTO ATMINTIES MEDŽIAI"

2017-02-15

            Jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai pažintine kraštotyrine ekspedicija “Šiaulių miesto atminties medžiai” paminėjo  Lietuvos valstybės atkūrimo 99-ąsias  metines. Ekspedicijos gidas -  J. Janonio gimnazijos mokinys Edgaras Sviščiovas. Jo paruoštas kraštotyros darbas apie Šiaulių miesto atminties medžius bus pristatytas pavasarį. jaunųjų kraštotyrininkų “Mikelių” mokyklos baigiamojoje darbų parodoje.

   Plačiau >>>

 


 

LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMĄ MINĖJO IŠVYKOJE

2017-02-14

            Šiaulių jaunųjų turistų centro bendruomenė artėjančią Lietuvos valstybės atkūrimo dieną šiais metais paminėjo keliaudami -  išvykoje. Išvykos maršrutas vedė į Jelgavą.

            Jau mokslo metų pradžioje mūsų centro kraštotyrininkai pasisiūlė parengti ir 2017 m. įgyvendinti projektą  „Valstybės šimtmečio pėdsakais“, skirtą  Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Projekto tikslas – daugiau sužinoti apie žmones, atkūrusius Lietuvos valstybę, to laikotarpio istorines politines aplinkybes, gyvenimą Šiauliuose. Viena iš patraukliausių projekto veiklų jauniems žmonėms – išvykos į vietas susijusias su Nepriklausomybės akto signatarais, istorinėmis vietomis.

 

 

Plačiau >>>

 


 BENDRUOMENĖS TURIZMO TECHNIKOS VARŽYBOSE

 “TURISTINĖ ŠEIMA 2017”

2017-02-12

                         “Rasos”progimnazijoje vyko Šiaulių jaunųjų turistų centro bendruomenės turizmo technikos varžybos „Turistinė šeima – 2017“. Į varžybas atskubėjo net 58 įvairiausio amžiaus sportininkai. Varžybų – šventės tikslas - supažindinti mamas, tėvelius, sesutes ir broliukus su turistinės veiklos galimybėmis, pristatyti naująją laipiojimo sieną,  kartu pasportuoti ir smagiai praleisti laiką.

 Plačiau >>>

 

 DALYVAVO  PUSIAUŽIEMIO ŽYGYJE

2017-01-29

2017 m. sausio 29 d. Kurtuvėnų regioninis parkas pakvietė švęsti pusiaužiemį PUSIAUŽIEMIO ŽYGYJE, keliaujant po Kurtuvėnų regioninio parko Pageluvio ežeryn aplankant net 10 ežerų,   Žygyje dalyvavo ir Šiaulių jaunųjų turistų centro pėsčiųjų turizmo ir orientavimosi sporto grupių mokiniai, mokytojai Gražina Plungienė ir Daugirdas Stonys, mokinių tėveliai.

 

Plačiau >>>

 

 


TURISTAI MINĖJO VIDURŽIEMĮ

2017-01-21

             Šiaulių jaunųjų turistų centro turizmo grupių mokiniai keliauja bet kuriuo metų laiku. Tad antrosios sausio pusės žygiai buvo skirti Pusiaužiemiui. Keliauta ir slidėmis, ir pėsčiomis.

             Sausio 21 dieną išsiruošėme į viduržiemio žygį. Jau gerokai prieš sutartą laiką trečiokai, ketvirtokai ir penktokai neramiai trypčiojo Jaunųjų turistų centro koridoriuje. Nerimauti buvo dėl ko. Žiema išdaigininkė pateikė staigmeną - vietoje trokštamos sniego paklotės lauke telkšojo balos.

Plačiau >>>

 

 


IŠVYKA ŠIAULIŲ GUBERNIJĄ

2017-01-26

            Įgyvendindami Šiaulių jaunųjų turistų centro projektą „Valstybės šimtmečio pėdasakais“,  2017m. sausio 26d. Jaunųjų turistų centro  kraštotyrininkai lankėmės Šiaulių ,,Gubernijoje“ – seniausioje alaus darykloje Lietuvoje. Mus maloniai pasitiko gidė, kuri papasakojo ,,Gubernijos“ atsiradimo istoriją, vedžiojo po patalpas, kur rodė kaip ir iš ko gaminama gira. Labai įdomu buvo pamatyti senuosius  ,,Gubernijos „ rūsius, kur anksčiau ir vyko gamyba.

Plačiau  >>>

 


LIETUVOS ORIENTAVIMOSI SPORTO SLIDĖMIS ČEMPIONATO NUGALĖTOJAI

2017-01-22

            Šiaulių jaunųjų turistų centro orientavimosi sporto grupių mokiniai sėkmingai dalyvavo pirmosiose 2017 m. Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionato varžybose estafečių ir ilgoje trasoje. Keturi jaunieji šiauliečiai tapo čempionato nugalėtojais ilgoje trasoje, o komandinėje rungtyje – trijų etapų estafečių varžybose, iškovotos dar dvi prizinės vietas.

Plačiau >>>

 

 


ĮVEIKTI PIRMIEJI MARŠRUTAI NAUJĄJA LAIPIOJIMO SIENELE

2017-01-14

             2016 m. pabaigoje Šiaulių jaunųjų turistų centro sportinio turizmo grupių  mokiniams  sukurta nauja edukacinė aplinka - Šiaulių „Rasos“ progimnazijos sporto salėje  įrengta laipiojimo sieną. Laipiojimo sieną įrenginėjo Šiaulių jaunųjų turistų centro mokytojai Saulius Kelmelis, Rolandas Šidlauskas, ūkio dalies vedėja Dainius Sutkus. Vertingų patarimų ir pagalbos suteikė laipiojimo uolomis entuziastas Darius Gelažius, bendradarbiauta ir su Klaipėdos laipiojimo centro atstovais.

Plačiau >>>